Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

KOCAELİ İLÇELERİ

DERİNCE

GÖLCÜK

GEBZE

KANDIRA

KARAMÜRSEL

KÖRFEZ

 

 

KOCAELİ (İZMİT) - 41

<< Geri Kocaeli Rehberi

Tarihi

 

Coğrafi Yapı

 

Ekonomi

 

Turizm

 

Üniversite

Kocaeli Haritası

 

Ulaşım

 

Festivaller

 

Seçim Sonuçları

 

Fotoğraf Albümü

KOCAELİ'NİN TURİZMİ

Turizm

Uluslararası Fuar Merkezi, Kartepede kış turizmi, tracking, İzmit Körfezi, Sapanca Gölü, Karadeniz kıyılarında bulunan Kefken ve Kerpenin doğal güzellikleri ile Kocaeli aynı zamanda bir turizm kentidir. Ayrıca Karadeniz kıyıları önümüzdeki yıllarda ulusal ve uluslar arası Turizm merkezi olmaya adaydır. Av turizmi açısından da Kocaeli çok elverişli bir konumdadır

Kerpe

Kandıra”ya 10 km., İzmit”e 50 km., uzaklıktaki Kerpe, masmavi denizi, çam ormanları ile şirin bir Karadeniz köyüdür. Karadeniz”in hırçın dalgalarının etkilemediği Kerpe, doğal koylara, 150 m’ye kadar sığ bir denize ve eşsiz kumsallara sahiptir. Zengin balık çeşidi, tertemiz çam havası ve doğal plajlarıyla Kerpe adeta bir tutku beldesidir.

Kefken

Kandıra’ya 20 km. uzaklıktaki Kefken, kıyı yerleşimleri içinde en gelişmiş olanıdır. Denizi, kumsalların ve çam ormanlarıyla Kerpe gibi vazgeçilemeyecek özelliklere sahiptir.

Kandıra’ya 27 km. uzaklıktaki Cebeci, temiz denizi, kumsali ve çam ormanları ile bir tatil cennetidir. Sarısu (Kandıra’ya 8 km. uzaklıkta), Bayramoğlu (Gebze’ye bağlı) ve Eskihisar (Gebze’ye 6 km. uzaklıkta) kentin diğer plajlarını oluşturmaktadır.

Kocaeli - İzmit İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları