Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

 
 
  KIBRIS TÜRK HAVA YOLLARI FIRSATLARI

Yurtiçi Havayolu Şirketleri

Yurtdışı Havayolu Şirketleri

Havaalanları

Havaalanı Otobüs Seferleri

Şu anda KTHY Kampanyası bilgisi yoktur.

Detaylı Bilgi: www.kthy.net

Kıbrıs Pasaport ve Vize İşlemleri:

 

Türkiye-Kıbrıs arasındaki seyahatlerde KKTC vatandaşları Kimlik Kartı veya Pasaport ve TC Vatandaşları Nüfus Cüzdanı veya Pasaport ile giriş- çıkış yapabilirler. Türkiye ve Kıbrıs haricindeki parkurlarda; herhangi bir pasaport ile KKTC'ye gidilebilir fakat VİZE gerekmektedir. Girişte en fazla 3 aylık vize verilmektedir. Vize süresinin uzatılması için KKTC Muhaceret Dairesi'ne başvurulabilir. 16 yaşına kadar olan çocuklar ebeveynlerinin pasaportuyla KKTC'ye giriş yapabilirler.

Kıbrıs'a seyahat edecek 18 yaşından küçük çoçukların anne ve babasından yurt dışına çıkış muvafakatnamesi alması Zorunludur!

Kıbrıs'a Seyahat eden reşit olmayan (18 yaşın altında) çocukların anne ve babasından yurt dışına çıkış yapabilir muvafakatnamesi olması halinde pasaport polisi çıkışına izin vermektedir.

Anne-Çocuk veya baba-çocuk seyahat ediyorsa bile, olmayan ebeveynden son altı ay içinde resmi makamlarca (noter) tasdik edilmiş muvafakatname istenmektedir.

Gümrük prosedürü olarak KKTC'ye gelen turistlerin Şahsi eşyalarına ve gıda maddelerine gümrük uygulaması yoktur. KKTC'de bulunan arkeolojik ve tarihi eserlerin ülkeden çıkarılması yasaktır.
 

<< Yurtiçi Havayolu Şirketleri

 

Havayolu Şirketleri İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

© 2009 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları  |  ARŞİV