Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

 
 
  MKE HURDA İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkında

Satış İhale Bilgileri

Hurda Araç Teslimi

Adresler

MKE HURDA İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ:

MKE müessese ve bağlı ortaklıklarının gümrüklü veya gümrüksüz olarak veya bağış yoluyla sahip oldukları sivil ve askeri amaçlı her türlü metal ve diğer malzeme akşamlı araç, gereç, makine , tezgah vs metal hurdalarını gerektiğinde ithal ve gümrük işlerini tamamlamak suretiyle Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu adına toplamak, değerlendirmek, kullanmak ve Aliağa söküm tesislerinde yapılacak gemi söküm işleriyle elde edilecek hurdayı değerlendirmek, kullanmak ve bunların yanında hassas döküm işleri ile iştigal etmek.

- MKE Kurumuna bağlı izabe tesislerinin ve vasıflı çelik imalatıyla ilgili olarak kendi hurda ve hammadde ihtiyacını temin etmek,

- Gerek kendisinin gerekse Kurumun izabe tesislerine yararlı olmayan maden ve alaşımlarına ait parçaları değerlendirerek satmak.

- Yurt içinden ve yurt dışından gemi ve yüzer araçları satın alarak sökümünü yapmak ve yaptırmak.

- Başkalarına ait hurda gemi ve yüzer araçların sökümüne bedeli karşılığında yapmak veya yaptırarak sahiplerine teslim etmek.

- Batık gemi çıkartarak veya çıkarttırarak hurda hale getirmek.

- İhtiyaç olan hassas döküm maddesini hurdadan yaptırmak veya satın almak, ithalat ihracat yapmak.

- Alınan otomobil, tezgah, vinç, suda yüzen araçlar, motor vs malzemenin içinde çalışabilecek nitelikte olanları tamir ederek ihtiyaç sahiplerine satmak suretiyle de ticaret yapmak.

- Konusu ile ilgili olarak taşımada ve çekmede kullanılmak üzere kamyon remorkör gibi vasıtaları satın almak ve kiralamak.

- Konusu ile ilgili gayri menkuller ve menkul mallar satın almak, kiralamak kiraya vermek ve borçların teminatı olarak ipotek alma, vermek, ipotekleri kaldırmak.

- Gereğinde konuları ile ilgili olarak lisans, teknik beceri (Know-How) ve benzeri anlaşmalar, araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmak veya yaptırmak.

- Yukarıda bahsi geçen işleri yapmak üzere tesisler kurmak veya kurulmuş tesislere ortak olmak veya bedeli ile satın almak veya özel ve tüzel kişiler ile yeni ortaklıklar kurmak.

- Konusu ile ilgili ithalat ve ihracat yapmak.

- Yurt dışından ve yurt içinden satın aldığı hurdaları taşımak üzere gemi satın almak, kiralamak donattığı deniz vasıtalarının konusu dışında deniz ticareti yaparak doldurmak.

- MKE bünyesinde sigorta acenteliklerini kullanmak veya olmadığı taktirde, sigorta acenteliği yapmak ve gerektiği yurt içi ve yurt dışı sigorta şirketlerinden faydalanmak.

- Gerektiğinde yurt içinde ve yurt dışında acente ve şubeler açmak.

- Yukarıda gösterilen işlemlerden başka ileride işletme için ana kuruluş, MKE kurumunun da muvafakatını almak kaydıyla yararlı ve gerekli görülecek başka işlerde ana sözleşme değişikliğini yaparak gitme.
 

Hurda Satış İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

BU KONUYLA İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLAR

 

© 2009 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları  |  ARŞİV

 

2. El Araç Sayfaları

2 El Otomobil
2 El Kamyon
2 El Otobüs
2 El Motosiklet
2 El İş Makinaları
Pert/Hasarlı Araç Satışı
Gümrük Araç Satışı
Araç Satış İhaleleri