Özel Arama
SEYAHAT REHBERİ OTO REHBERİ E-DEVLET İL REHBERİ TÜRKİYE RESİMLERİ
 
 

DÜDEN ŞELALESİ RESİMLERİ

 

 

DÜDEN ŞELALESİ (1)

Düden Şelâleleri:
Antalya il merkezinin yaklaşık 10 km. kuzeydoğusundaki bu şelâle, şehri simgeleyen tabiat güzelliklerindendir. 20 metre yükseklikten dökülür. Ana kaynağı Kırkgöz mevkisidir. Aşağı Düden Şelâlesi ise Lâra Plajı yolundadır. Kent merkezinin güneydoğusunda, 40 metre yükseklikteki falezlerden denize dökülür. Antalya’nın simgeleşmiş tabiat güzelliklerindendir.

 

Düden Şelalesi Ulaşım: Düden Şelalesi Antalya şehir merkezinden 12,3 km uzaklıktadır. Özel araç ile ulaşım yaklaşık 24 dakika sürmektedir. Düden Şelalesine toplu taşıma araçları ile ulaşmak için VC30, CV17, CV17A, VC30, VL62, VF66, VC69 nolu Antalya Belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Özel ulaşım için hemen şelalenin girişinde yer alan Düden Taksi durağından da faydalanabilirsiniz. 524 ve 524A Nolu belediye otobüsleri ile hem Düden Şelalesine hem de Kurşunlu şelalesine ulaşmak mümkündür.

 

Düden Şelalesi park alanı içinde yeme içme mekanları, büfe, hediyelik eşya dükkanları, fotoğraf makinesi pili, kitap, harita alabileceğiniz dükkanlar ve tuvalet bulunmaktadır.

Resimler:
E-Yaşam Rehberi

 

Antalya Turizm Haritası >>

 

Düden Şelalesi nerede? nasıl gidilir? Ulaşım Haritası

 

 
 

 

 

© 2009 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  İletişim  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları  |  ARŞİV