Özel Arama
 
SEYAHAT REHBERİ OTO REHBERİ E-DEVLET İL REHBERİ PAYLAŞIM
 
  SAPADERE KANYONU - ALANYA/TÜRKİYE

<< Geri Fotoğraf Albümü

SAPADERE KANYONU - ALANYA TÜRKİYE

Sapadere Kanyonu Alanya merkeze 45,1 km uzaklıkta olup yolculuk yaklaşık 59 dakika civarında sürmektedir. Sapadere Kanyonu yoluda en az kanyon kadar etkileyici ve güzel manzaralara sahiptir. Sapadere Kanyonuna giderken Torosların kalbine seyahat ettiğiniz hissine kapılırsınız. Buda yolculuğunuzu sıkıcı olmaktan çıkarmaktadır.

 

Ulaşım özel turlar ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Tarifeli sefer yoktur. Demirtaş beldesi ise kanyona 15 km mesafede olup kanyona ulaşım sağlamaktadır.


Sapadere Kanyonu' nu bu günkü haline getiren kişi Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan' dır. 2008 yılında Alanya Orman İşletme Müdürlüğü ve Sapadere Köyü Muhtarlığı ile birlikte bu doğa harikası alanı düzenleyerek Türk Turizminin hizmetine sunmuştur.


750 metre uzunluğundaki kanyonun girişinde aracınız rahatlıkla park edebileceğiniz bir alan, tek bir lokanta ve hediyelik eşya satış yeri vardır. Giriş ücretlidir.


Sapadere kanyonundaki manzara burayı keşfedip insanların hizmetine sunanların eline sağlık dedirtecek güzelliktedir. Turizme açıldıktan sonra Alanya bölgesinde saymakla bitmeyecek güzelliklere sahip gezilip görülecek nadide yerlerden birsi haline gelmiştir.


Sapadere Kanyonu düzenlenirken çevreye herhangi bir şekilde zarar verilmeyecek şekilde inşaa edilmiş platform gerektiğinde kaldırılabilecek şekilde yapılmıştır.
 

Resimler: E-Yaşam Rehberi Koleksiyonu

Antalya Turizm Haritası >>

 

Sapadere Kanyonu nerede? nasıl gidilir? Ulaşım haritası

 

 
      Gazeteler     Spor Rehberi     Hakkımızda
  Dergiler   Finans Rehberi   Bize Yazın
  Televizyon   Link Rehberi   Sitene Ekle
  Radyolar   Türkiye Resimleri   Arama Motoru
  Haber   İstanbul Turizm Haritası   English
  Video   Ankara Turizm Haitası   Gizlilik Bildirimi
  Arşiv   Antalya Turizm Haritası   Kullanım Şartları

Her hakkı saklıdır. © E-Yaşam Rehberi 2015
Bu sitenin içeriği telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin alınmadan kullanılamaz.