Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

 
 
  Tasiş, Antalya Araç Satış İlanı - 31 Ocak 2012

<< Geri Tasiş İlanları

ANTALYA TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ GÜMRÜK MEVZUATINA GÖRE TASFİYELİK HALE GELEN ARAÇ SATIŞ İLANI

 

Tasiş Antalya: listede gösterilen B.Oto,Yanları Camlı Çift sıra koltuklu Kamyonet,Camlı Kamyonet, Kapalı Kasa Kamyonet, Römork, Jeep, Kamyonet motorsiklet vs. cinsi.26 (yirmialtı) adet araç açık artırma suretiyle, Liman Cad.TMO Yanı Büyük Liman Antalya adresindeki ihale salonunda 31/01/2012 tarih saat 09,30'da satışa sunulacaktır.
 

1) SATIŞI YAPAN İDARE : Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğü
2) SATIŞ YERİ : Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğü İhale Salonu - Liman Cd. TMO Yanı Büyükliman/ANTALYA
3) SATIŞ TARİHİ VE SAATİ : 31.01.2012 tarihinde, saat: 09.30'da

4) GÜVENCENİN YATIRILACAĞI YER VE SON ÖDEME ZAMANI : a) Nakdi olarak ödenecek güvencenin 30/01/2012 saat: 16:00'a kadar Liman Cd. T. M. O. Yanı Büyükliman/ANTALYA adresinde bulunan ve satışı yapan Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğü veya Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı diğer Tasfiye İşletme Müdürlükleri bulunan sayman mutemetliklerine veya Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü Veznesine yatırılması,

b) Tasfiye Yönetmeliğinin 11’inci maddesinde belirtilen tedavüldeki Türk parası dışında kalan diğer değerlerin, yukarıda belirtilen tarih ve saatlere kadar "Şaşmaz mevkii Ergazi Tesisleri Türk kuşu Yanı Etimesgut/ANKARA” adresinde bulunan Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine teslim edilmesi gerekmektedir.

5) BU SATIŞ İÇİN SÜRÜLECEK EN AZ PEY MİKTARI : 100TL

5) BU SATIŞ İÇİN SÜRÜLECEK EN AZ PEY MİKTARI : Satışa Esas bedeli 1.000,00 TL den fazla olan araç için 50,00 TL, 1.000,00 TL den az olanlar için 10,00TL
6) SATIN ALINAN EŞYA BEDELİNİ ÖDEME ÖDEME SÜRESİ : Satışın tamamlanmasından itibaren 7(yedi) gün
7) SATIN ALINAN EŞYANIN TESLİM ALINARAK GÖTÜRÜLME SÜRESİ : Satışın Tamamlanmasından itibaren 10 (on) gün
8) BU SATIŞTA TAKSİTLENDİRME YAPILIP YAPILMAYACAĞI VE YAPILMASI HALİNDE TAKSİTLENDİRMEYE ESAS TUTAR VE UYGULANACAK FAİZ ORANI : %12

9) EŞYANIN BULUNDUĞU YERİN ADRESLERİ VE GÖRÜLEBİLECEĞİ SAATLAR : Satış ilanının idarenin ilan tahtasına asıldığı günden satıştan önceki gün mesai bitimine kadar saat: 09.30 - 12.00 ile 13.30 - 16.00 saatleri arasında aşağıdaki yazılı adresde tasfiye idaresi veya ilgili gümrük biriminden alacakları belge ile görülebilir.

Antalya Tasfiye İşletme Müdürlüğü,

10) ÖZEL HÜKÜMLER : a) Şartnamenin 20. maddesi uyarınca on günü geçmemek üzere eksüre verilmesi halinde idareye ödenmesi gereken bedelden yıllık %12 tecil faizi alınır.
b) Tasfiye Yönetmeliğinin 12/c maddesine göre; İhale yoluyla yapılacak satışlarda, damga vergisi satış anında alıcı tarafından ödenir.
c) Araçlara ilişkin tescile esas yapılması gereken işlemler ve Karayolları Uygunluk Belgesi alıcıya aittir.
d) Tasfiye Yönetmeliğinin 16/a maddesine göre; Tasfiye idaresi, satış öncesinde veya sonrasında satışı iptal etmeye yetkilidir.
e) Tasfiye Yönetmeliğinin 16/f maddesine göre; yüzde altmış (% 60) ve daha fazla hasarlı durumda olan araçlar hurda olarak kabul edilir. Hurda olarak satılan araçlara trafik şahadetnamesi verilmez.
f) Satışlarımız 4077 sayılı Kanun kapsamında değildir.
g) Satış şartnamesi ve şartname eki liste, talepleri halinde isteklilere 10,00 TL bedel karşılığında verilir.

 

Bilgi için : Trabzon İşletme Şube Müdürlüğü (0) (462) (326 22 36)
 

Gümrük Araç Satış İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

BU KONUYLA İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLAR

 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları