Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

 
 
  Tasiş, Bursa Gümrük Araç Satış İlanı - 16 Kasım 2011

<< Geri Tasiş İlanları

BURSA TASFİYE İŞLETME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ GÜMRÜK MEVZUATI İLE 5607 SAYILI KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNUN 10. ve 16. MADDESİNE GÖRE AÇIK ARTIRMA SURETİYLE SATILACAK ARAÇLARIN SATIŞ İLANI

Bursa Tasiş: listede gösterilen 26 adet binek otomobil, 2 adet kamyonet, 1 adet Kamyon ve 1 adet Tır çekicisi açık artırma suretiyle Osmangazi Belediye Spor Kulübü Akpınar Kültür Sanat ve Spor Merkezi Akpınar Mah. 1050 Konutlar Osmangazi/BURSA adresinde 16.11.2011 günü saat 10.00’da satışa sunulacaktır.
 
1- SATIŞI YAPAN İDARE : Bursa Tasfiye İşletme Şube Müdürlüğü
2- SATIŞ YERİ : Osmangazi Belediye Spor Kulübü Akpınar Kültür –Sanat ve Spor Merkezi Akpınar Mah. 1050 Konutlar Osmangazi/BURSA
3- SATIŞ TARİHİ VE SAATİ : 16.11.2011 tarihinde Saat: 10.00

- Satışa sunulacak araç listesi aşağıda belirtilmiştir.

4- GÜVENCENİN YATIRALACAĞI YER VE SON ÖDEME ZAMANI : a) Nakdi olarak ödenecek güvencenin;
15.11.2011 tarih ve saat 16.00’a kadar Fethiye Mahallesi Ata Bulvarı No:105 Nilüfer/BURSA adresinde bulunan ve satışı yapan Bursa Tasfiye İşletme Şube Müdürlüğü veya İşletme Bölge Müdürlüklerine bağlı diğer İşletme Şube Müdürlükleri ve Şefliklerde bulunan Sayman Mutemetliklerine veya Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine yatırılacaktır.
b) Tasfiye Yönetmeliğinin 11’inci maddesinde belirtilen tedavüldeki Türk Parası dışında kalan diğer değerlerin, yukarıda belirtilen tarih ve saatlere kadar “Şaşmaz Mevkii, Ergazi Tesisleri, Türkkuşu Yanı Etimesgut/ANKARA” adresinde bulunan TASİŞ Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine teslim edilmesi gerekmektedir.

5- BU SATIŞ İÇİN SÜRÜLECEK EN AZ PEY MİKTARI : 100.-TL

6- SATIN ALINAN EŞYANIN BEDELİNİN ÖDENME SÜRESİ : SATIŞIN TAMAMLANMASINI İZLEYEN 7 GÜN İÇİNDE

7- SATIN ALINAN EŞYANIN TESLİM ALINARAK GÖTÜRÜLME SÜRESİ : SATIŞIN TAMAMLANMASINI İZLEYEN 10 GÜN İÇİNDE

8- BU SATIŞTA TAKSİTLENDİRME YAPILIP YAPILMAYACAĞI VE
YAPILMASI HALİNDE UYGULANACAK FAİZ ORANI : SATIŞ BEDELİ ( İHALE BEDELİNDEN YÜRÜLÜKTEKİ MEVZUAT UYARINCA AYRILMASI GEREKEN VERGİ VE DİĞER YÜKÜMLÜLÜKLERİN AYRILMASINDAN SONRA KALAN TUTAR ) EN AZ 10.000 TL VE ÜZERİNDE OLMASI HALİNDE YILLIK %12 FAİZ ALINMAK KOŞULUYLA TAKSİTLENDİRME ( 24. SIRADAN 30. SIRAYA KADAR OLANLAR HARİÇ) YAPILACAKTIR.

9- EŞYANIN BULUNDUĞU YERİN ADRESLERİ VE GÖRÜLEBİLECEĞİ SAATLER :

a) Bulunduğu Yerin Adresi :


1- Bursa Tasfiye İşletme Şube Müdürlüğü - Fethiye Mahallesi Ata bulvarı No:105 Nilüfer/BURSA

2- Çelebi Uluslararası Liman İşlt.A.Ş. - Mehmet Akif Ersoy Caddesi Bandırma/BALIKESİR

3-Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü (Yedd-i Emin) - Sakarya Mahallesi Muammer Aksoy caddesi No:4 Biga/ÇANAKKALE

b)Görülebileceği Saatler : Satışa sunulan araçlara ait Satış Listesinin İdarenin ilan panosuna asıldığı günden, ihale gününden bir önceki gün 09.00-12.00 ile 13.00-16.00 saatleri arası bulunduğu mahalde görülebilir.

10-ÖZEL HÜKÜMLER :

a) Şartnamenin 18. Maddesi uyarınca İdare ve Alıcı arasında imzalanan “Satış Kâğıdı” ve “Sözleşme” nedeniyle Damga Vergisi Kanununa göre alınması gereken vergi, söz konusu verginin KDV’si ve varsa ÖTV’si alıcı tarafından ihale salonunda peşin olarak ödenir.

b) Şartnamenin 20. Maddesi uyarınca 10 günü geçmemek üzere ek süre verilmesi halinde, satış bedelinden %05 (Binde beş) oranında günlük faiz alınır.

c) Satışlarımız 4077 sayılı Kanun kapsamında değildir. Alıcılar tarafından garanti belgesi düzenlenemez.

d) “HURDA” olarak satışa sunulan araçlara “Trafik Şahadetnamesi” verilmeyecektir.

e) Eşya/araç mevcut durumuyla satışa sunulmakta olup, Listenin “HASAR ORANI” bölümünde belirtilen hususlar yalnızca bilgi mahiyetindedir. Alıcının eşya/aracı yerinde bizzat görerek satışa katıldığı kabul edildiğinden, hasar oranları gösterilmiş olsun veya olmasın belirtilen hususlara hiçbir şekilde itiraz edilemez. Bu konuda yapılacak itirazlar İdarece reddedilir.

f) Araçlar için alınması gereken “Karayolları Uygunluk Belgesi” alıcıya aittir.

g) Listenin 1. Sırasından 23.. Sırasına kadar olan araçlar Gümrük Mevzuatı ve 24. Sıradan 30. Sıraya kadar olanlar 5607 sayılı Kaçakçıkla Mücadele Kanunu’nun 10. Ve 16. Maddesi kapsamında satışa sunulmaktadır

h) Listenin 26, 27.. ve 29. Sırasında kayıtlı araçların trafik kayıtları kapatılmamıştır. Genel Müdürlüğümüzün 31.03.2009 tarih ve 1621 sayılı yazıları eki İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün 09.03.2009 tarih ve 48403 sayılı yazıları gereğince satışları yapılan araçlara ait düzenlenen Trafik Şahadetnamesi ve faturaya istinaden alıcılar adına araçlar üzerindeki haciz ve rehin takyidatları işlenerek tescil işlemi yapılacaktır. Ancak, araçlar üzerindeki haciz ve rehin gibi takyidatlar araç ile ilgili Mahkemesince verilecek kararın kesinleşmesi halinde kaldırılması mümkün olabilecektir. .


Bilgi için: Bursa Tasfiye İşletme Şube Müdürlüğü (0) (224) (243 43 30)

 

Gümrük Araç Satış İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

BU KONUYLA İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLAR

 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları