Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

 
 
  Tasiş, İzmir Araç Satış İlanı - 22 Kasım 2011

<< Geri Tasiş İlanları

İZMİR İŞLETME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 5607 SAYILI KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNUNUN KAPSAMINDA TASFİYELİK HALE GELEN EŞYA/ARAÇ SATIŞ İLANI

 

Tasiş İzmir: listede gösterilen cep telefonu, dikiş makinası, güneş gözlüğü, kol saati,oyuncak, elektronik eşya vb. muhtelif eşya ile binek oto,arazi taşıtı,kapalı kasa kamyonet,kamyonet,kamyon,motosiklet,araç hurdası cinsi 50 grup eşya/araçlar açık artırma suretiyle, Sevgi Mahallesi Menderes Caddesi No:6 Gaziemir / İZMİR adresindeki ihale salonunda 22.11.2011 tarihinde saat 09.30'da satışa sunulacaktır.


1) SATIŞI YAPAN İDARE : İzmir Tasfiye İşletme Şube Müdürlüğü
2) SATIŞ YERİ : Gaziemir Ambar ve Oto Sundurma Servisi Sevgi Mh. Menderes Cad. No:6 Gaziemir/İZMİR
3) SATIŞ TARİHİ VE SAATİ : 22.11.2011 tarihinde saat 09.30'da.

 

Satışa sunulacak araç listesi aşağıda belirtilmiştir.

4) GÜVENCENİN YATIRILACAĞI YER VE SON ÖDEME ZAMANI : a) Nakdi olarak ödenecek güvencenin ;
21.11.2011 tarih ve saat 16.00'a kadar Ankara Cad. No:75 İhsaniye Plaza Kat:4 Bayraklı / İZMİR adresinde bulunan ve satışı yapan İzmir Tasfiye İşletme Şube Müdürlüğü veya İşletme Bölge
Müdürlüklerine bağlı diğer İşletme Şube Müdürlükleri ve Şefliklerde bulunan Sayman Mutemetliklerine veya TASİŞ Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine yatıracaktır.
b) Tasfiye Tüzüğünün 14 üncü maddesinde belirtilen tedavüldeki Türk parası dışında kalan diğer değerlerin, yukarıda belirtilen tarih ve saatlere kadar “Şaşmaz Mevkii, Ergazi Tesisleri, Türk Kuşu Yanı Etimesgut/ANKARA” adresinde bulunan TASİŞ Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine teslim edilmesi gerekmektedir.”
5) BU SATIŞ İÇİN SÜRÜLECEK EN AZ PEY MİKTARI : Satışa esas bedelin 1.000,00 TL'den az olan satışlar için en az pey sürme tutarı 20,00 TL'dir.
Satışa esas bedelin 1.000,00 TL'den fazla satışlar için en az pey sürme tutarı 50,00 TL'dir.
6) SATIN ALINAN EŞYA BEDELİNİ ÖDEME SÜRESİ : 07 GÜN
7) SATIN ALINAN EŞYANIN SATIŞI TAMAMLANMASINDAN
SONRA TESLİM ALINARAK GÖTÜRÜLME SÜRESİ : 10 GÜN
8) BU SATIŞTA TAKSİTLENDİRME YAPILMAYACAKTIR.

9) EŞYANIN BULUNDUĞU YERİN ADRESLERİ VE GÖRÜLEBİLECEĞİ SAATLAR :


1- Gaziemir Ambar ve Oto Sundurma Servisi - Sevgi Mah. Menderes Cad No:6 Gaziemir/İZMİR
2- Marmaris Gümrük Müdürlüğü - Marmaris/MUĞLA
3- TCDD Liman İşletmesi Müdürlüğü - TCDD CFS-4, CFS-3A Ambarı Alsancak/İZMİR
4-Sasalı SCHENKER ARKAS Antrepo -Merkez Mah.1.Sk.No:74 Sasalı-Çiğli/İZMİR
5-TCDD Alsancak Lojistik Ambar Müd. - Alsancak/İZMİR
6- Uşak Gümrük Müdürlüğü -UŞAK
 

Görülebileceği saatler: Satış listesinin ilan panosuna asıldığı tarihten itibaren, satış tarihinden 1 gün öncesine kadar 09.00 - 12.00 ile 13.00 - 16.00 saatleri arası.
 

10) ÖZEL HÜKÜMLER :
a) Şartname 20. maddesi uyarınca ek süre verilmesi halinde idareye ödenmesi gereken bedelden yıllık %12 tecil faizi alınır.
b) Güvence, eşyanın satışa esas bedelinin en az (%10) oranında güvence olarak alınır.
c) Satışta, damga vergisi satış anında alıcı tarafından ödenir. Ödenmemesi veya güvence yeterli olmadığı halde teklif verilmesi halinde, güvence bedeli döner sermayeye gelir kaydedilir. Varsa son çekilenin verdiği teklif üzerinden satışa devam edilir. Artırma olmaması halinde son çekilene satış yapılır. Son çekileninde yukarda belirtilen kapsama girmesi halinde, güvencesi gelir kaydedilerek satış iptal edilir.
d)Satış listesi muhteviyatı eşyalar için satışının yapılarak alıcıya tesliminden sonra piyasaya arz için ilgili kuruluşlardan alınması gereken belgeler alıcıya aittir.
e)Yatırılan güvenceye istinaden satışa katılan ve üzerine satış yapılan alıcının güvence belgesi aslı satış dosyasına konur şartnamenin 8.nci maddesindeki şartların yerine getirilmesinden sonra görevlilerce ” güvencenin iade edilmesinde sakınca bulunmamaktadır.” Şerhi düşülen ve imzalayarak alıcıya teslim edilen güvence belgesine istinaden alıcı yapılacak diğer satışlara katılabilir.
f) Satışlarımız 4077 sayılı Kanun kapsamında değildir. Alıcılar tarafından garanti belgesi düzenlenemez.
g) Satış listesinde bulunan GSM cihazlarına ait Hologramlı onay etiketi alınması için anılan kurumun Vakıfbank Yenişehir Şubesi Nezdindeki 00158007285214707 nolu (IBAN:TR870001 5001 5800 7285 2147 07) Bankomat hesabına gerekli bedelin yatırılarak,banka dekondunun (aslı) satışı yapan Müdürlüğü GSM cihazlarının tesliminden önce verilmesi gerekir.
h)Satış listemizde yer alan cep telefonları için ÖTV ve ÖTV KDV'si satış sonrasında tahsil edilecektir.(ÖTV oranı %25 olup,ancak 100 TL'nin altında olması halinde her bir telefon için asgari 100 TL ÖTV ve ÖTV KDV'si tahsil edilecektir.)


Bilgi için : TASİŞ İZMİR İşletme Şube Müdürlüğü (0) (232) (463 90 53)

 

Gümrük Araç Satış İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

BU KONUYLA İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLAR

 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları