Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

 
 
  Tasiş, İzmir Araç Satış İlanı - 28 Eylül 2011

<< Geri Tasiş İlanları

İZMİR TASİŞ 4458 SAYILI GÜMRÜK MEVZUATI UYARINCA TASFİYELİK HALE GELEN ARAÇ SATIŞ İLANI

 

Tasiş İzmir: listede gösterilen binek otomobil, kamyonet, motor, arazi taşıtı,kapalı kasa kamyonet,Jet ski römorku,römork,jet ski,minübüs,araç hurdası vb. 67 adet araç; açık artırma suretiyle, Atatürk Cad. TCDD Sosyal Tesisleri Migros Karşısı Alsancak/İZMİR adresindeki ihale salonunda 28.09.2011 tarihinde saat 09.30'da satışa sunulacaktır.


1) SATIŞI YAPAN İDARE : İzmir Tasfiye İşletme Şube Müdürlüğü
2) SATIŞ YERİ : Atatürk Cad. TCDD Sosyal Tesisleri Migros Karşısı Alsancak/İZMİR
3) SATIŞ TARİHİ VE SAATİ : 28.09.2011 tarihinde saat 09.30'da.

 

Satışa sunulacak araç listesi aşağıda belirtilmiştir.

4) GÜVENCENİN YATIRILACAĞI YER VE SON ÖDEME ZAMANI :
a) Nakdi olarak ödenecek güvencenin ; 27.09.2011 tarih ve saat 16.00'a kadar 1474 Sokak Afa İşhanı No:1/6 Alsancak / İZMİR adresinde bulunan ve satışı yapan İzmir Tasfiye İşletme Şube Müdürlüğü veya İşletme Bölge Müdürlüklerine bağlı diğer İşletme Şube Müdürlükleri ve Şefliklerde bulunan Sayman Mutemetliklerine veya TASİŞ Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine yatıracaktır.

b) Tasfiye Yönetmeliğinin 11'inci maddesinde belirtilen tedavüldeki Türk parası dışında kalan diğer değerlerin, yukarıda belirtilen tarih ve saatlere kadar “Şaşmaz Mevkii, Ergazi Tesisleri, Türk Kuşu Yanı Etimesgut/ANKARA” adresinde bulunan TASİŞ Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine teslim edilmesi gerekmektedir.”

5) BU SATIŞ İÇİN SÜRÜLECEK EN AZ PEY MİKTARI :
Satış bedeli 1.000,00 TL'ye kadar olanlar için en az pey sürme tutarı 20,00 TL'dir.
1.000,00 TL'nin üzerindeki miktarlarda en az pey sürme tutarı 50,00 TL'dir.

6) SATIN ALINAN EŞYA BEDELİNİ ÖDEME SÜRESİ : 7 GÜN

7) SATIN ALINAN EŞYANIN SATIŞI TAMAMLANMASINDAN SONRA TESLİM ALINARAK GÖTÜRÜLME SÜRESİ :
10 GÜN

8) BU SATIŞTA TAKSİTLENDİRME YAPILIP YAPILMAYACAĞI VE YAPILMASI HALİNDE TAKSİTLENDİRMEYE ESAS TUTAR VE UYGULANACAK FAİZ ORANI : %12'dir

9) EŞYANIN BULUNDUĞU YERİN ADRESLERİ VE GÖRÜLEBİLECEĞİ SAATLAR :

1- Gaziemir Ambar ve Oto Sundurma Servisi -Gaziemir/İZMİR
2 - Dalaman Gümrük Müdürlüğü -Dalaman/MUĞLA
3- TCDD Liman İşletme Müdürlüğü -Alsancak/İZMİR
4 -Marmaris Gümrük Müdürlüğü -Marmaris/MUĞLA

Görülebileceği saatler: Satış listesinin ilan panosuna asıldığı tarihten itibaren, satış tarihinden 1 gün öncesine kadar 09.00 - 12.00 ile 13.00 - 16.00 saatleri arası.

10) ÖZEL HÜKÜMLER :
a) Şartname 20. maddesi uyarınca ek süre verilmesi halinde idareye ödenmesi gereken bedelden yıllık %12 tecil faizi alınır.
b) Satışta bulduğu değeri, vergi, resim ve diğer giderler hariç 10.000.-TL’sını aşan eşya için taksitlendirme yapılabilir.
c) Güvence, eşyanın satışa esas bedelinin en az (%10) oranında güvence olarak alınır.
d) Satışta, damga vergisi satış anında alıcı tarafından ödenir. Ödenmemesi veya güvence yeterli olmadığı halde teklif verilmesi halinde, güvence bedeli döner sermayeye gelir kaydedilir. Varsa son çekilenin verdiği teklif üzerinden satışa devam edilir. Artırma olmaması halinde son çekilene satış yapılır. Son çekileninde yukarda belirtilen kapsama girmesi halinde, güvencesi gelir kaydedilerek satış iptal edilir.
e)Satış listesi muhteviyatı araçlar için satışının yapılarak alıcıya tesliminden sonra piyasaya arz için ilgili kuruluşlardan alınması gereken belgeler alıcıya aittir.
f)Yatırılan güvenceye istinaden satışa katılan ve üzerine satış yapılan alıcının güvence belgesi aslı satış dosyasına konur şartnamenin 8.nci maddesindeki şartların yerine getirilmesinden sonra görevlilerce ” güvencenin iade edilmesinde sakınca bulunmamaktadır.” Şerhi düşülen ve imzalayarak alıcıya teslim edilen güvence belgesine istinaden alıcı yapılacak diğer satışlara katılabilir.
g) Satışlarımız 4077 sayılı Kanun kapsamında değildir. Alıcılar tarafından garanti belgesi düzenlenemez.Bilgi için : TASİŞ İZMİR İşletme Şube Müdürlüğü (0) (232) (463 90 53)

 

Gümrük Araç Satış İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

BU KONUYLA İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLAR

 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları