Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

 
 
  Tasiş, İzmir Araç Satış İlanı - 06 Mart 2012

<< Geri Tasiş İlanları

EGE GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR TASFİYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ 5607 SAYILI KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNUNUN KAPSAMINDA TASFİYELİK HALE GELEN EŞYA/ARAÇ SATIŞ İLANI

 

Tasiş İzmir: listede gösterilen muhtelif marka ve model cep telefonu, dikiş makinası, güneş gözlüğü, fotokopi kağıdı, cep telefonu batarya, kol saati, oyuncak tabanca, zeka küpü, işlenmiş deniz kabuğundan mamul eşya, marş ve şarj dinoması,yün çorap, kumaş, tişört, plastikten yarı beden tekstil mankeni, elektronik kart, vb. muhtelif eşya ile muhtelif marka binek oto, kamyon, motorsuz şase, yarı remork vb. 62 grup eşya/araçlar açık artırma suretiyle, Sevgi Mahallesi 905 Sk. No:1 Gaziemir / İZMİR adresindeki ihale salonunda 06.03.2012 tarihinde saat 09.30'da satışa sunulacaktır.

 

1) SATIŞI YAPAN İDARE : :İzmir Tasfiye İşletme Müdürlüğü
2) SATIŞ YERİ : :Gaziemir Ambar ve Oto Sundurma Servisi Sevgi Mh. 905 Sk.No:1 Gaziemir/İZMİR
3) SATIŞ TARİHİ VE SAATİ : 06.03.2012 tarihinde saat 09.30'da.

 

Satışa sunulacak araç listesi aşağıda belirtilmiştir.


4) GÜVENCENİN YATIRILACAĞI YER VE SON ÖDEME ZAMANI : a) Nakdi olarak ödenecek güvencenin ;
05.03.2012 tarih ve saat 16.00'a kadar Ankara Cad.İhsaniye Plaza No:75 K:4 Bayraklı/ İZMİR adresinde bulunan ve satışı yapan İzmir Tasfiye İşletme Müdürlüğü veya diğer Tasfiye İşletme Müdürlüklerine bağlı Sayman Mutemetliklerine veya Tasfiye
Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine yatıracaktır.
b) Tasfiye Yönetmeliği'nin 11'inci maddesinde belirtilen tedavüldeki Türk parası dışında kalan diğer değerlerin, yukarıda belirtilen tarih ve saatlere kadar “Şaşmaz Mevkii, Ergazi Tesisleri, Türk Kuşu Yanı Etimesgut/ANKARA”
adresinde bulunan Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine teslim edilmesi gerekmektedir.”

5) BU SATIŞ İÇİN SÜRÜLECEK EN AZ PEY MİKTARI : Satışa esas bedelin 1.000,00 TL'den az olan satışlar için en az pey sürme sürme tutarı 20,00 TL.
Satışa esas bedelin 1.000,00 TL'den fazla satışlar için en az pey sürme sürme tutarı 50,00 TL'dır.
6) SATIN ALINAN EŞYA BEDELİNİ ÖDEME SÜRESİ : 07 GÜN
7) SATIN ALINAN EŞYANIN SATIŞI TAMAMLANMASINDAN SONRA TESLİM ALINARAK GÖTÜRÜLME SÜRESİ : 10 GÜN
8) BU SATIŞTA TAKSİTLENDİRME YAPILIP YAPILMAYACAĞI VE YAPILMASI HALİNDE TAKSİTLENDİRMEYE ESAS TUTAR VE UYGULANACAK FAİZ ORANI : %12'dir.
9) EŞYANIN BULUNDUĞU YERİN ADRESLERİ VE GÖRÜLEBİLECEĞİ SAATLER :

9) EŞYANIN BULUNDUĞU YERİN ADRESLERİ VE GÖRÜLEBİLECEĞİ SAATLAR :
1- Gaziemir Ambar ve Oto Sundurma Servisi - Sevgi Mah. 905 Sk. No:1 Gaziemir/İZMİR
2- Marmaris Gümrük Müdürlüğü - Marmaris/MUĞLA
3- TCDD Liman İşletmesi Müdürlüğü - Alsancak/İZMİR
4-Sasalı SCHENKER ARKAS Antrepo - Merkez Mah.1.Sk.No:74 Sasalı-Çiğli/İZMİR
5-TCDD Lojistik Ambar Müd. - Alsancak/İZMİR
6- Balnak Antrepo - Menderes/İZMİR
Görülebileceği saatler: Satış listesinin ilan panosuna asıldığı tarihten itibaren, satış tarihinden 1 gün öncesine kadar 09.00 - 12.00 ile 13.00 - 16.00 saatleri arası.

10) ÖZEL HÜKÜMLER :
a) Şartname 20. maddesi uyarınca ek süre verilmesi halinde idareye ödenmesi gereken bedelden yıllık %12 tecil faizi alınır.
b) Güvence, eşyanın satışa esas bedelinin en az (%10) oranında güvence olarak alınır.
c) Satışta, damga vergisi satış anında alıcı tarafından ödenir. Ödenmemesi veya güvence yeterli olmadığı halde teklif verilmesi halinde, güvence bedeli döner sermayeye gelir kaydedilir. Varsa son çekilenin verdiği teklif üzerinden satışa devam edilir. Artırma olmaması halinde son çekilene satış yapılır. Son çekileninde yukarda belirtilen kapsama girmesi halinde, güvencesi gelir kaydedilerek satış iptal edilir.
d)Satış listesi muhteviyatı eşyalar için satışının yapılarak alıcıya tesliminden sonra piyasaya arz için ilgili kuruluşlardan alınması gereken belgeler alıcıya aittir.
e)Yatırılan güvenceye istinaden satışa katılan ve üzerine satış yapılan alıcının güvence belgesi aslı satış dosyasına konur şartnamenin 8.nci maddesindeki şartların yerine getirilmesinden sonra görevlilerce ” güvencenin iade edilmesinde sakınca bulunmamaktadır.” Şerhi düşülen ve imzalayarak alıcıya teslim edilen güvence belgesine istinaden alıcı yapılacak diğer satışlara katılabilir.
f) Satışlarımız 4077 sayılı Kanun kapsamında değildir. Alıcılar tarafından garanti belgesi düzenlenemez.
g) Satış listesinde bulunan GSM cihazlarına ait Hologramlı onay etiketi alınması için anılan kurumun Vakıfbank Yenişehir Şubesi Nezdindeki 00158007285214707 nolu (IBAN:TR870001 5001 5800 7285 2147 07) Bankomat hesabına gerekli bedelin yatırılarak,banka dekondunun (aslı) satışı yapan Müdürlüğü GSM cihazlarının tesliminden önce verilmesi gerekir.
h)Satış listemizde yer alan cep telefonları için ÖTV ve ÖTV KDV'si satış sonrasında tahsil edilecektir.(ÖTV oranı %25 olup,ancak 100 TL'nin altında olması halinde her bir telefon için asgari 100 TL ÖTV ve ÖTV KDV'si tahsil edilecektir.)


Bilgi için : TASİŞ İZMİR İşletme Şube Müdürlüğü (0) (232) (463 90 53)

 

Gümrük Araç Satış İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

BU KONUYLA İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLAR

 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları