Özel Arama
GAZETELER DERGİLER TELEVİZYON RADYOLAR HABER VİDEO E-DEVLET PAYLAŞIM

Oto Rehberi

Seyahat Rehberi

Spor Rehberi

Finans Rehberi

İl Rehberi

Link Rehberi

 
 
  Tasiş, Trabzon Gümrük Araç Satış İlanı - 23.02.2010

<< Geri Tasiş İlanları

5607 SAYILI KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNUNA TABİ OLUP, TASFİYE YÖNETMELİĞİ UYARINCA AÇIK ARTIRMA SURETİYLE SATILACAK ARACIN SATIŞ TARİHİ, YERİ VE SAATİNİ, BULUNDUĞU YERİ, BU SATIŞA AİT DİĞER HUSUSLARLA ÖZEL HÜKÜMLERİ VE ARACA İLİŞKİN AYRINTILI BİLGİLERİ GÖSTERİR ŞARTNAME EKİ SATIŞ LİSTESİ: TRABZON TASİŞ/2010/2

 
1- SATIŞI YAPAN İDARE : TRABZON İŞLETME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
2- SATIŞ YERİ : Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi /Ortahisar Mah. Eski Vilayet Konağı Arkası/TRABZON
3- SATIŞ TARİHİ VE SAATİ : 23.02.2010 tarihinde saat 09.30-12.00 saatleri arası Satışa sunulacak araç listesi aşağıda belirtilmiştir.

4- GÜVENCENİN YATIRILACAĞI YER VE SON ÖDEME ZAMANI :
a) Nakdi olarak ödenecek güvencenin 22/02/2010 tarih ve saat 16.30'kadar Liman içi Gümrük Hizmet Binası/TRABZON adresinde bulunan ve satışı yapan Trabzon İşletme Şube Müdürlüğü veya İşletme Bölge Müdürlüklerine bağlı diğer İşletme Şube Müdürlükleri ve Şeflitlerde bulunan Sayman Mutemetliklerine veya TASİŞ Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine yatırılması
b) Tasfiye Yönetmeliğinin 11'nci maddesinde belirtilen tedavüldeki Türk parası dışında kalan değerlerin, yukarıda belirtilen tarih ve saate kadar " Şaşmaz Mevkii Ergazi Tesisleri, Türk Kuşu Yanı Etimesgut/ANKARA" adresinde bulunan TASİŞ Döner Sermaye İşletmesi Saymanlık Müdürlüğü veznesine teslim edilmesi gerekmektedir."
 

5- BU SATIŞ İÇİN SÜRÜLECEK EN AZ PEY MİKTARI : 100 TL
6- SATIN ALINAN EŞYA BEDELİNİ ÖDEME SÜRESİ : SATIŞIN TAMAMLANMASINI İZLEYEN 7 GÜN İÇİNDE
7- SATIN ALINAN EŞYANIN TESLİM ALINARAK GÖTÜRÜLME SÜRESİ : SATIŞIN TAMAMLANMASINI İZLEYEN 10 GÜN İÇİNDE
8- BU SATIŞDA TAKSİTLENDİRME YAPILIP YAPILMAYACAĞI VE YAPILMASI TAKSİTLENDİRME YAPILMAYACAKTIR HALİNDE TAKSİTLENDİRMEYE ESAS TUTAR VE UYGULANACAK FAİZ ORANI :
 

9-EŞYANIN BULUNDUĞU YERLERİN ADRESLERİ VE GÖRÜLEBİLECEĞİ SAATLER :
a) Bulunduğu Yerin Adresi : 1- TRABZON TASİŞ 2- TRABZON LİMAN İŞLETMESİ A.Ş 3- RİZE LİMAN AMBARI 4- SAMSUN TCDD LİMAN İŞLETMESİ
b)Görülebileceği Saatler : Satışa sunulan eşya/araçlara ait listenin idarenin ilan tahtasına asıldığı günden ihale gününden bir önceki gün mesai saati sonuna kadar eşya/araçları bulundukları mahalde görebilirler.
 

10- ÖZEL HÜKÜMLER :
1-Şartnamenin 20. maddesi uyarınca on gün geçmemek üzere ek süre verilmesi halinde, satış bedelinden %0,05 (Binde beş)oranında günlük faiz peşin olarak tahsil edilecektir.
2- Güvence, eşya/aracın satışa esas bedelinin en az %10'u oranında Güvence olarak alınır.
3-Damga vergisi ve KDV'si satışın tamamlanmasına müteakip açık artırma mahallinde peşin olarak tahsil edilir.
4-Satış listesi muhteviyatı eşya/araçlar için, satışının yapılarak alıcıya tesliminden sonra piyasaya arzı için ilgili kuruluşlardan alınması gereken belgeler alıcıya aittir.
5- Satışa sunulan eşya/araçların satışı sonrası bulunduğu yerden kaldırılmaları ile ilgili tüm sorumluluk alıcıya aittir.
6- a- Yatırılan güvenceye istinaden satışa katılan ve üzerine satış yapılan alıcının güvence belgesi aslı satış dosyasına konulur, Şartnamenin 8'nci maddesindeki şartlarına yerine getirilmesinden sonra satış komisyonunca "güvencenin iade edilmesinde sakınca bulunmamaktadır" şerhi düşülen ve imzalanarak alıcıya teslim edilen güvence belgesine istinaden alıcı yapılacak diğer satışlara katılabilirler. b- Satışa katılmasına rağmen eşya/araç almayan veya üzerine satış satış yapılmayan alıcı, yatırmış olduğu güvence bedelini almak istemesi halinde satış komisyonu şerhi aranmaksızın güvence alındı belgesi ile yer ve süre şartı aranmaksızın yapılacak diğer satışlara katılabilir.
7-Hurda araçlara Trafik Şahadetnamesi verilmez.
8- Listenin 1, 2, 3, 5, 6 ve 7'nci sıra numarasında bulunan araçların üzerinde haciz ve rehin gibi TAKYİDAT bulunduğu, bu takyidat kaldırılmaksızın aracın alıcı adına tescil işlemi yapılacağı, ancak mahkemesince müsadere kararı verilmesi ve kararın kesinleşmesi halinde araç üzerindeki takyidatların tamamı kaldırılacaktır.
9-Araçlar için Karayolları Uygunluk Belgesi alıcıya aittir
10- Satışlarımız 4077 sayılı Kanun Kapsamında değildir. 

 

Gümrük Araç Satış İçin Google Türkçe Kaynaklarda Özelleştirilmiş Arama Yap

Google
 

BU KONUYLA İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLAR

 

© 2015 E-Yaşam Rehberi  |  Hakkımızda  |  Bize Yazın  |  Sitene Ekle  |  Gizlilik Bildirimi  Kullanım Şartları