Bodrum Kalimnos (Kalymnos) Adası Feribot Seferleri

 
kalimnos adası feribot seferleri

Bodrum Kalimnos Feribot Seferleri

Muğla İlinin dünyaca ünlü turizm merkezi ilçesi Bodrum’dan çevresini saran bir çok Yunan Adasına tarifeli feribot seferleri yapılmaktadır. Halikarnassos Bodrum’un antik çağdaki adıdır. Dilimizde 'Halikarnas' olarak söylenir. 15. yüzyılda Hristiyan Şövalyeler tarafından inşa edilen Bodrum Kalesi ilçenin merkezinde yer alır. Dünyanın yedi harikasından biri sayılan Halikarnas Mozolesi Karya Kralı Mausolos’un mezarı olup, depremlerle yıkılmış taşları Bodrum Kalesinin duvarlarında kullanılmıştır. Yunanistan’ın Kalimnos (Kalymnos) Adası Bodrum Yarımadasında Gümüşlük ve Turgutreis’in batısında tam karşısında bulunur. 12 Adalar İlinin bir üyesidir.

 

Bodrum açıklarında Kos ve Leros Adalarının arasında yer alan Kalimnos (Kalymnos) Adası 12 Adaların 3. Büyük adasır. Tarihi Karyalılara dayanan ada korunmuş bir tarihe sahiptir. Ada da sünger dalgıçlığı günümüzde de devam eden bir gelenektir. Ada “Sünger Dalgıçları Adasıé olarak anılır. Ada’ya yapacağınız ziyaretlerde bu doğal süngerlerden satın alabilirsiniz. Kalymnos Adasında bir diğer popüler faaliyet ise kaya tırmanışıdır. Kalimnos Adası'na Bodrum ve Turgutreis’den düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. Bilhassa yaz aylarında bu feribot seferleri yoğun ilgi görmektedir.

Kalimnos Adası Gezilecek Yerler

Kalimnos (Sömbeki) Adası'nda gezilip görülmesi gereken yerlerin başında Kalimnos’un merkezi Pothia, limanı ve çevresi, Vathi Köyü ve plajı, Massouri yerleşimi, Panormos kasabası ve plajları, Emborios balıkçı köyü, Palionisos Plajı, Vlihadia Plajı, Kalamies Plajı, Arginonta Plajıdır. Bir Yunan Adası olan Kalimnos Adası'nda gönlünüzce rahat gezmek için özel araç kiralayabilirsiniz. Kalimnos Araç kiralama şirketleri ve fiyatlarını görmek için "Yunan Adaları Araç Kiralama Şirketleri" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bodrum'a Ulaşım

Bodrum Kalimnos Adası feribot turunu yapabilmek için Bodrum’a ulaşımda kullanabileceğiniz tüm ulaşım bilgileri sayfalarımız, Bodrum Otobüs Firmaları, Bodrum Araç Kiralama ve Milas Bodrum Havalimanı Uçuş Bilgileri ile Ucuz Uçak Bileti dir. Ucuz otobüs bileti, ucuz uçak bileti, uygun araç kiralama fiyatları için bu sayfalarımızı kullanabilirsiniz. Bodrum Kalimnos Adası arasında feribot yolculuğu yaklaşık 75 dakika sürmektedir. Turgutreis Kalimnos arası feribot yolculuğu ise 45 dakika sürmektedir. Bodrum Kalimnos Adası tek yön feribot bileti fiyatları yetişkin 35 Euro, çocuk 18 Euro, bebek ise 5 Euro dur. Feribot sefer saatleri yakın bir zamanda bu sayfalarda yer alacaktır.

Kullanım Şartları:

Bu sayfalarda bilgi amaçlı yayınlanan feribot ve deniz otobüsü sefer bilgileri ilgili denizcilik firmalarına aittir. Sorumluluk ilgili denizcilik işletmecisi firmalara ve kurumlara ait olup, e-yasamrehberi.com, bu sitede yayımlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan sefer bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Sefer bilgilerini Erturk Lines web sitesinden de teyid ediniz.