Yetkili Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm İstasyonları

Egzoz Muayene İstasyonları

 

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya İlçelerinde faaliyet gösteren T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yetki belgesi almış Yetkili Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm İstasyonları firmalarının listesi bulunmaktadır. Bu istasyonlarda araçlarınızın Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünü yaptırabilir, aracınız için Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm Raporu alabilirsiniz.

Not: Aracınızın egzoz gazı emisyon ölçümünü İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya İlçelerinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yetki belgesi almış özel servisler (Yetkili Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm İstasyonları) ile yine İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya 'nın ilçelerinde bulunan tüm sabit TÜVTÜRK İstanbul Araç Muayene İstasyonlarında ve gezici istasyonlarda yaptırabilirsiniz.

Trafiğe çıkan benzin, motorin (dizel) ve gaz yakıtla (LPG, CNG, LNG ve benzeri) çalışan motorlu taşıtların egzoz gazı emisyon ölçümleri gerçek veya tüzel kişilere ait egzoz gazı emisyon ölçüm yetki belgesine sahip yetkili egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonlarında yapılmaktadır. Genelikle özel servislerin oluşturduğu bu firmalar yetki belgelerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığından almaktadır.

egzoz gazı emisyon ölçümüEgzoz Emisyon Muayenesi
egzoz gazı emisyon ölçümü yapan yerlerEgzoz Muayene İstasyonları
egzoz gazı emisyon ölçümü ücretiEgzoz Muayene Ücretleri
egzoz gazı ölçümü yönetmeliğiEgzoz Muayene Yönetmeliği
egzoz gazı emisyon ölçümü zamanlarıEgzoz Muayenesi Zamanları
egzoz muayenesi için gerekli belgelerGerekli Belgeler