Çeşme Sakız Adası Feribot

 
sakız adası feribot seferleri

Çeşme Sakız Adası Feribot Seferleri

İzmir İlimizin en popüler tatil merkezi olan Çeşme'den Ege Denizinde hemen karşısında yer alan Yunan Adası Sakız'a düzenli ve tarifeli feribot seferleri yapılmaktadır. Sakız Adası Çeşme arası feribot yolculuğu yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Çeşe Sakız (Chios) Adası feribot bileti fiyatları 0-6 yaş arası bebekler 3 Euro, 6-12 yaş arası çocuk 10 Euro yetişkinler ise 20 Euro dur. Bunlar tek yön bilet ücretleri olup gidiş geliş bilet fiyatları daha ucuz olmaktadır.

 

Güncel Feribot Tarifeleri İçin:

Turyol Çeşme - Sakız Adası Feribot Seferleri

Turyol Sakız Adası - Çeşme Feribot Seferleri

Sakız Adasına yapacağınız seyahatler öncesinde İzmir ve Çeşme'ye ulaşım bilgileri için Çeşme Otobüs Firmaları, Adnan Menderes Havalimanı Uçuş Bilgileri, İzmir Otobüs Firmaları ve Tren Seferleri sayfalarımızdan yararlanabilirsiniz. Sakız Adasında yapacağınız keşif gezileri için ise "Sakız Adası Araç Kiralama" sayfamızı inceleyip Sakız Adası araç kiralama fiyatlarını görebilirsiniz. Damla sakızı (mastic) üretimi yapılan Sakız Ağaçları ile meşhur ada da gezilip görülecek bir çok yer bulunmaktadır.

Sakız Adası Gezilecek Yerler

Yunanista'nın Ege Denizindeki 5. büyük adası olan Sakız Adası Çeşme İlçemizin karşısında kalmaktadır. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ada zengin bir tarihe sahiptir. Adanın gezilip görülmesi gereken yerleri Sakız Limanı, müzeler, Sakız Kalesi Kastro, Nea Moni Manastırı, Anavatos Köyü, ortaçağ köyü Mesta ve Olympi, ilginç yapıları ve süslemeli evleri ile Pyrgi Köyü, Lagkada Köyü, Plajları Mavra Volia, Karfas Plajı, Komi Plajı, Lithi Plajı ve Eleniti Plajıdır.

Kullanım Şartları:

Bu sayfalarda bilgi amaçlı yayınlanan feribot ve deniz otobüsü sefer bilgileri ilgili denizcilik firmalarına aittir. Sorumluluk ilgili denizcilik işletmecisi firmalara ve kurumlara ait olup, e-yasamrehberi.com, bu sitede yayımlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan sefer bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Sefer bilgilerini Turyol Denizcilik web sitesinden de teyid ediniz.