Datça Simi (Sömbeki) Adası Feribot Seferleri

 
datça simi adası feribot seferleri

Datça Simi Feribot İle Ulaşım

Muğla’nın tarihi, doğal güzellikleri ve serin sulara sahip Datça İlçesi son yıllarda tatilcilerin gözdesi olmuştur ve çok ilgi görmektedir. Ünlü şair Can Yücel ile tanınan ilçeden hemen güneyinde bulunan Yunanistan’ın Simi (Sömbeki) Adasına düzenli feribot seferleri yapılmaktadır. Datça Bademi ve bundan üretilen ürünleri ile ünlü bir ilçemizdir. Çok iyi korunan eski evleri ve sokakları ile Eski Datça, Akdeniz ile Ege Denizinin birleştiği Tekir Burnu'nda yer alan Knidos Antik Kenti, Palamutbükü, Ovabükü, Hayıtbükü Datça’nın başlıca gezilip görülmesi gereken yerleridir. Datça Yarımadasında geçireceğiniz tatilinizi Simi Adası’na yapacağınız feribot seferi ile daha da renklendirebilirsiniz.

 

Datça’ya 8 km uzaklıkta bulunan Yunanistan’ın Simi (Sömbeki) Adası ismini deniz tanrısı Poseidon’un eşi Nymph Syme’den almıştır. Ada da iyi korunmuş tarihi dokusu ile gezmeye gelenleri etkilemektedir. Simi Adası’nın limanının da bulunduğu merkezinin adı Yialos’ dur. Simi Adası'na Datça'dan düzenli ve tarifeli feribot seferleri düzenlenmektedir.

Simi Adası Gezilecek Yerler

Simi (Sömbeki) Adası'na yapacağınız feribot seyahatlerinde gezip görmeniz gereken yerler başlıca Simi Limanı ve çevresi, Marathounda Plajı, Panormiti Koyu, Agia Marina Plajı, plajları ile ünlü Pedi Kasabası, St.John Şövalyeleri Kalesi, Megali Panagia Kilisesi, Panormitis Manastırı, Agios Emilianos Manastırıdır. Simi Adası'nı rahatça gezmek için araç kiralayabilirsiniz. Simi Adası araç kiralama şirketleri ve fiyatlarını görmek için "Yunan Adaları Araç Kiralama Şirketleri" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Datça'ya Ulaşım

Datça Simi Adası feribot turu için Datça İlçemize ulaşımda kullanabileceğiniz ulaşım bilgileri sayfalarımız, Datça Otobüs Firmaları, Datça Araç Kiralama ve Milas Datça Havalimanı Uçuş Bilgileri, Dalaman Havalimanı Uçuş Bilgileri ile Ucuz Uçak Bileti dir. Ucuz otobüs bileti, ucuz uçak bileti, uygun araç kiralama fiyatları için bu sayfalarımızı kullanabilirsiniz. Datça Simi Adası arasında feribot yolculuğu yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Datça Simi Adası feribot bileti fiyatları Datça Limanının bakımı yapıldığı için feribot seferleri başlayına yakın bir zamanda bu sayfalarda yer alacaktır.

Kullanım Şartları:

Bu sayfalarda bilgi amaçlı yayınlanan feribot ve deniz otobüsü sefer bilgileri ilgili denizcilik firmalarına aittir. Sorumluluk ilgili denizcilik işletmecisi firmalara ve kurumlara ait olup, e-yasamrehberi.com, bu sitede yayımlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan sefer bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Sefer bilgilerini Yeşil Marmaris Lines web sitesinden de teyid ediniz.