Bağkur Borç Sorgulama / Ödeme

Bağ-Kur Borç Sorgulama - e-Devlet Üzerinden (Şifreli)

e-Devlet Kapısı üzerinden TC Kimlik Numaranız ve e-Devlet Kapısı şifreniz ile sisteme girerek Bağ-Kur borç sorgulaması yapabilirsiniz. Bu uygulama 4B güvencesine sahip sigortalılarının zamanında ödenmeyen Bağ-Kur prim borçları hakkında bilgilendirme yapmaktadır.

e-Devlet Kapısı üzerinden şifreniz ile giriş yaparak Bağ-Kur Borç Sorgulaması yaptığınız zaman sistem otomatik olarak varsa borcunuzu listelemektedir. Başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Bağ-Kur Ödeme Sorgulama

e-Devlet Kapısı üzerinden borç sorgulaması yaparken dilerseniz bu güne kadar Bağ-Kur'a yaptığınız prim ödemelerinizi de listeleyebilirsiniz.

Bağ-Kur Borç Sorgulama - Borç Ödeme -E-SGK Üzerinden (Şifreli)

SGK Sosyal Güvenlik Kurumunun E-SGK Web Tahsilat uygulaması üzerinden hem Bağ-Kur borç sorgulaması hem de online kredi kartı veya banka kartı ile prim dahil borç ödemelerini yapabilirsiniz. Bağ-Kur borç sorgulamaları şifreli yapılmaktadır. Şifresiz borç sorgulama uygulamaları bu ara kulanım da değildir. E-SGK Web Tahsilat uygulaması da e-Devlet Kapısı üzerinden giriş istemektedir. Daha detaylı bilgi için ilgili "Kredi Kartı İle SGK Prim Ödeme" sayfamızı inceleyebilirsiniz.