Ne Zaman Emekli Olabilirim Hesaplama (SSK)

4a emeklilik hesaplama

4A/SSK Çalışanları Ne Zaman Emekli Olabilirim? Hesaplama

Sosyal Güvenlik Kurumunun bu uygulaması ile 4A SSK'lı çalışanlar ne zaman emekli olabileceklerini hesaplayabilmektedir. Uygulama ekranında girmeniz gereken bilgiler cinsiyetiniz, malüliyetiniz olup olmadığı, erken yaşlanma olup olmadığı, doğum tarihiniz, hizmete başlama tarihiniz, SSK prim ödeme gün sayınız, diğer sandıklara ait gün sayınız, askerlik/sanatçı gün sayınız, fiili gün sayınız, yurtdışı gün sayınız, 3600 günün doldurulduğu tarihtir.

Uygulamaya yukarıda istenen gerekli bilgiler girilip "Gönder" butonuna basınca ne zaman emekli olabileceğinizi gösteren hesapla karşınıza gelecektir. Yapılan hesaplamada kaç yaşında emekli olacağınız, gereken sigortalılık süresi, gereken prim gün sayısı, geriye kalan yaşınız, geriye kalan hizmet süreniz, geriye kalan gün prim sayınız verilmektedir. Aşağıdaki örnek emeklilik hesaplaması 44 yaşında bayan için yapılmıştır.

4a emeklilik hesaplama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Emeklilik Sorgulama

Dilerseniz normal şartlarda ne zaman emekli olacağınızı e-Devlet Kapısı üzerinden de online hesaplayıp öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki bölüme TC Kimlik Numarası ve e-Devlet Kapısı şifreniz ile giriş yaptıktan sonra önce sigorta kolunu (4A - 4B - 4C)seçiniz daha sonra ilk işe başlama tarihini girip "Sorgula" tuşuna basınız. Sistem size emekli olmanız için gereken şartları yazacaktır. Yaş, sigortalılık süresi, prim gün sayısı.

SSK Hizmet sürenizi ve diğer sandıklar hizmet sürenizi öğrenmek isterseniz aşağıdaki linkten 4A (SSK) Hizmet Dökümü Sorgulama uygulamasına giderek öğrenebilirsiniz. Bu bölümde tüm SGK Hizmet Dökümünüzü görebilmek için "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" menüsünü kullanınız.