Ne Zaman Emekli Olabilirim Hesaplama (Kamu)

4c emeklilik hesaplama

4C Kamu Çalışanları Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Sosyal Güvenlik Kurumunun bu uygulaması ile 4C Kamu Çalışanları hizmet hesabı ve ne zaman emekli olabileceklerini hesaplayabilmektedir. Bu uygulamada hesaplanan emeklilik yaşı tamamen girdiğiniz bilgiler esas alınarak yapılmakta olup bilgilendirme amaçlıdır. Resmi bir işlemde kullanılamaz.

Uygulama ekranında girmeniz gereken bilgiler; doğum tarihinizi yazıp, cinsiyet seçiniz. Varsa 4C (Devredilen Emekli Sandığı) kapsamındaki hizmetlerinizi, başlangıç ve bitiş tarihlerine uygun olarak belirtiniz. Görevden ayrılıp yeniden göreve başlamışsanız her bir hizmetiniz için başlangıç ve bitiş tarihlerini "Ekle" butonunu kullanarak belirtiniz. 4A(Devredilen SSK), 4B(Devredilen Bağ-Kur) ve diğer(506 SK/20.Md tabi geçen) hizmetleriniz varsa ilgili alanlara hizmetlerinizi ekleyiniz.

Uygulamaya yukarıda istenen gerekli bilgiler girilip "Hesapla" butonuna basınca emekli yaş ve hizmet hesabınız listelenecektir. Bu uygulamada emeklilik yaş hesabını tamamen sizin girdiğiniz bilgiler esas alınarak yapılmakta olduğu için bilgilendirme amaçlıdır. Resmi bir işlemde kullanılamaz.

e-Devlet Kapısı Üzerinden Emeklilik Sorgulama:

Dilerseniz normal şartlarda ne zaman emekli olacağınızı e-Devlet Kapısı üzerinden de online hesaplayıp öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki bölüme TC Kimlik Numarası ve e-Devlet Kapısı şifreniz ile giriş yaptıktan sonra önce sigorta kolunu (4A - 4B - 4C)seçiniz daha sonra ilk işe başlama tarihini girip "Sorgula" tuşuna basınız. Sistem size emekli olmanız için gereken şartları yazacaktır. Yaş, sigortalılık süresi, prim gün sayısı.

Şayet 4C (Emekli Sandığı) Hizmet sürenizi ve varsa diğer sandıklar hizmet sürelerinizin detaylı listelerini görmek, öğrenmek isterseniz aşağıdaki linkten "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" uygulamasına gidiniz. SGK Tescil ve Hizmet Dökümü uygulamasını kullanarak 4A/4B/4C tescil bilgilerinizi, aylık bilgilerinizi ve hizmet dökümünüzü görüntüleyebilir barkodlu belge oluşturabilirsiniz.