Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ulaşım

Ağrı ili bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve çeşitli kültürleri bünyesinde barındıran onlarca tarihi yapıyla görülmesi gereken yerlerden biridir. Ağrı iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden ulaşım mevcuttur.

 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Ağrı Havalimanı 1994 yılında yapılmış ve 1997’de hizmete açılmıştır. 2009 yılında ise hava trafiğine kapatılarak havaalanı ihtiyaçlara göre yenilenmesi ile 2011 yılında havalimanı tekrar hizmete açılmıştır. 7 Mayıs 2015 tarihinde ise yeni terminal binasının açılmasıyla tam olarak bitmiştir. Aynı zamanda havalimanının adı değiştirilerek Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı olarak kullanılmaya başlanmış ve İç Hat uçuşları gerçekleştirilmektedir. Havalimanı içerisinde ibadethane, bebek bakım odası, otopark, havalimanı servisleri ve araç kiralama hizmetleri mevcuttur.
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı (AJI) kodu ile Ağrı’ın merkezinde yer almaktadır. Ağrı il merkezine 9 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanı ulaşım hizmeti, belediyenin havalimanı servisleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Ağrı Havalimanı’na inişten sonra tercih ettiğiniz taşıtlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ AĞRI AHMED-İ HANİ HAVALİMANI Adres: Ağrı-Van Karayolu 8,5. Km, 04000 Yolluyazı / Merkez / Ağrı
Telefon Numarası: 0472 216 04 02

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Ağrı Ahmed-i Hani Belediye Otobüsü Havalimanı Servisi

Havalimanından uçak saatlerine göre değişiklik göstererek Ağrı şehir merkezi ve Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı arası karşılıklı olarak servis ulaşım hizmeti vermektedir.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidecek otobüsler Cumhuriyet Meydanı’ndaki Migros önünden uçak kalkış zamanından 1 saat 5 dakika önce hareket etmektedir. Servis Araçları trafik durumuna göre havalimanına yaklaşık 25 dakika sürede ulaşılmaktadır.

Bir sorunla karşılaşmamak adına yolcu servislerinin hareket saatlerini aşağıdaki yer alan telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.
Ağrı Belediyesi Telefon Numarası: 0472 216 04 02

Sponsorlu Bağlantılar

 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Taksi

Ağrı Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havaalanına taksileri kullanarak ulaşım sağlanmaktadır. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehir merkezine 9 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir.
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için telefon numarasını aramanızı tavsiye ederiz.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Telefon Numarası: 0472 216 04 02

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Ağrı Havaalanı yakınında yer alan araç kiralama firmaları:
Gezgin724 Telefon Numarası: 0850 466 2766
Gökhan Rent A Car Telefon Numarası: 0505 152 15 53
Azizoğlu Rent A Car Telefon Numarası: 0532 627 18 08
Ağrı şehir merkezinde bulunan Agri Rent A Car, Azizoğlu Oto Kiralama, Ağrı Alternetif Oto Kiralama, Yenilmez Rent A Car, Doğu Otomotiv & Rent A Car, Sanar Rent A Car, Ağrı Beyaz Rent A Car, Beyaz Rent A Car, Ağrı Rıdvan Oto Kiralama Rent a Car, Aykut Karaoğlan Rent A Car, Ağrı Alpaslan Rent A Car, Artuklu Rent A Car, Yenilmez Rent A Car, Ömer Rent A Car ve Ararat Rent A Car markalarından da araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Otopark

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'nda içerisinde yer alan 100 araç kapasiteli açık ve kapalı otoparkı ile hizmet vermektedir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır.
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Telefon Numarası: 0472 216 04 02

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan şehir merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi ve VIP Transfer hizmet sunan firmalar vardır.
Ağrı Havalimanı transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer ve şehir merkezinde bulunan şirketler havalimanına güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Ağrı Otogarı Otobüs Firmaları

Ağrı Otogarı - Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı arasında 9 km mesafe bulunmasıyla havalimanı servisleri, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Ağrı Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Ağrı Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Ağrı Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.