Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ulaşım

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanının açılış tarihi olan 1997 yılından bu yana iç hatlarda hizmet verir. Ağrı Havalimanı Ağrı şehir merkezine 9 km uzaklıkta konumlanmıştır. Ağrı Havalimanına özel aracınızın haricinde Ağrı Belediyesine ait şehir merkezi ile havalimanı arası servis yapan otobüsler ve havalimanı taksi hizmet vermektedir. Sayfamızda Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanına ulaşım için gerekli olan tüm bilgileri bulabilirsiniz.

 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı (AJI) kodu ile Ağrı il merkezine yakın konumda yer almaktadır. Şehir merkezine 9 km uzaklıkta yaklaşık olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla şehir merkezinden havalimanına gitmek için Ağrı – Bitlis yolu / D965 üzerinden havalimanı tabelalarını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Havalimanı ulaşım hizmeti için ayrıca, belediyenin havalimanı servislerini, taksileri ve özel transfer araçlarını kullanabilirsiniz. Ağrı Havalimanı’na inişten sonra tercih ettiğiniz seçeneklerden biri ile rahatlıkla gideceğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ AĞRI AHMED-İ HANİ HAVALİMANI Adres: Ağrı-Van Karayolu 8,5. Km, 04000 Yolluyazı / Merkez / Ağrı
Telefon Numarası: 0472 216 04 02

 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 

Ağrı Havalimanı Belediye Otobüsü Servis Saatleri

Ağrı Belediye otobüsleri uçak saatlerine göre Ağrı şehir merkezi ve Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı arası karşılıklı seferlerle 4 - 5 TL ücret karşılığında ulaşım hizmeti vermektedir.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidecek otobüsler Cumhuriyet Meydanı’ndaki Migros önünden uçak kalkış zamanından 1 saat 5 dakika önce hareket etmektedir. Servis araçları trafik durumuna göre havalimanına yaklaşık 20-25 dakika sürede ulaşmaktadır.

Bir sorunla karşılaşmamak adına yolcu servislerinin hareket saatleri için aşağıda yer alan telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Telefon Numarası: 0472 216 04 02

Bunun dışında havalimanı ile ilçeler arasında sefer yapan Pinaşya Turizm ve Mefser Turizm şirketlerine ait araçlarla Patnos, Malazgirt ve Doğu Beyazıt ilçelerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Pinaşya Turizm: Patnos – Ağrı Havalimanı ücreti 60 TL
Pinaşya Turizm İletişim: 0472 616 63 63

Mefser Turizm: Doğu Beyazıt- Ağrı Havalimanı ücreti 70 TL
Mefser Turizm İletişim: 0472 312 67 72

Sponsorlu Bağlantılar

 

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Taksi

Ağrı Havalimanından şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arası yolculuk ortalama 10 dakika sürmektedir ve taksi ücreti yaklaşık 70 - 80 TL’dir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim gösterebilmektedir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını aramanızı tavsiye ederiz.

Ağrı Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0472 216 04 02

 

Ağrı Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Ağrı şehir merkezinde bulunan Agri Rent A Car, Azizoğlu Oto Kiralama, Ağrı Alternetif Oto Kiralama, Yenilmez Rent A Car, Doğu Otomotiv & Rent A Car, Sanar Rent A Car, Ağrı Beyaz Rent A Car, Beyaz Rent A Car, Ağrı Rıdvan Oto Kiralama Rent a Car, Aykut Karaoğlan Rent A Car, Ağrı Alpaslan Rent A Car, Artuklu Rent A Car, Yenilmez Rent A Car, Ömer Rent A Car ve Ararat Rent A Car firmalarından da araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Ağrı Havalimanı Otopark Hizmeti

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'nda içerisinde yer alan 380 araç kapasiteli açık ve kapalı otoparkı ile hizmet vermektedir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır.

Ağrı Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;

0-1 saat arası otopark bedeli 7,25 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 10,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 12,50 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 19,50 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 23,75TL

2023 yılı otopark abonman ücreti ise 90,00TL olarak belirlenmiştir.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Telefon Numarası: 0472 216 04 02

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan şehir merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi ve VIP Transfer hizmet sunan firmalar vardır.
Ağrı Havalimanı transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer ve şehir merkezinde bulunan şirketler havalimanına güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Ağrı Otogarı Otobüs Firmaları

Ağrı Otogarı - Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı arasında 9 km mesafe bulunmasıyla havalimanı servisleri, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Ağrı Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Ağrı Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Ağrı Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.