Alanya Gazipaşa Havalimanı Ulaşım

Turizmin başkenti Alanya yaz sezonunun gözde tatil beldesi olarak yerli ve yabancı turistlerin uzun yıllardır tercih ettiği bir destinasondur. Geçmişten gelen tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle Alanya, gelen misafirlerini büyülemektedir. Turizmin kalbinin attığı Alanya ilçesin havayolu ulaşımıyla da hizmet vermektedir.

 

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Gazipaşa Alanya Havalimanı 2009 yılından bu yana iç hat ve dış hat uçuşları gerçekleştirmektedir. Gazipaşa Havalimanı’nın sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi iken işletmecisi Fraport TAV Gazipaşa Alanya Havalimanı’dır. Türkiye’de altından karayolu geçen ilk havalimanı olma özelliğine sahip tek havalianıdır. Alanya Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; restoranlar, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, bankamatikler ve otopark imkanları mevcuttur.
Alanya Gazipaşa Havalimanı (GZP) kodu ile Antalya’nın tatil cenneti Alanya ilçesinde yer almaktadır. Alanya ilçe merkezine 40 km uzaklıkta yaklaşık olarak 50 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanına en yakın ilçeler arası uzaklıklar; Gazipaşa’dan 7 km, Kestel’den 35 km ve Antalya merkeze 180 km mesafede bulunmaktadır. Mersin ili Anamur’a 83 km, Bozyazı 97 km uzaklığıyla bu ilçelere de ulaşım hizmet vermektedir. Havalimanına ulaşım; havaş, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır.

Antalya Gazipaşa Havalimanı
Adres: 7900, Gazipaşa /Antalya / Türkiye
Çağrı Merkezi Yurt İçi Arama: 444 9 TAV (828)
Çağrı Merkezi Yurt Dışı Arama: 0090 444 9 TAV (828)
Telefon Numaraları: 0242 582 71 26 - 0242 582 74 26

Gazipaşa Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Gazipaşa-Alanya Havalimanı Servis Saatleri

Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na inen tüm inişler için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. Havaş, havalimanına inen tüm uçakların inişinden 25 dakika sonra havalimanından hareket etmekte ve 22 TL bilet fiyatıyla Alanya Otogar’a 60 dakika sürede ulaşım hizmeti vermektedir. Alanya Otogar’dan gitmek istediğiniz yerlere toplu taşıma ve özel araçları tercih ederek gidebilirsiniz.

Şehir merkezinden Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na ulaşım; Alanya Otogar Yanı Petrol Ofisi önünden belirli saatlerde Havaş servisi hareket etmektedir.

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Alanya Otogar Yanı Göçmentürk Petrol Ofisi, Kale Market Karşısı, Ticaret Odası Önü, Makro Market Karşısı, Çimen Otel Karşısı, Yalı Taksi Atm Önü, Tespo Önü, Alanyum Karşısı Shell Petrol, Metro Kavşağı Durak, Koçtaş Karşısı, Tosmur Belediye Önü, Alantur Durak, Yüceller Petrol Karşısı, Kestel Üniversite Sahil Durak, Mahmutlar Belediye Sahil Durak, Mehmet Çakır Caddesi Sahil Durak, Doris Aytur Karşısı Sahil Durak, Titan Otel Karşısı'ndan yolcu alınarak havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Kargıcak Titan Otel, Doris Aytur, Mehmet Çakır Caddesi, Mahmutlar Belediye Işıkları, Happy Elegant Otel, Kestel Total Petrol, Kestel Üniversite Yolu, Yüceller Petrol, Alantur Durak, Tosmur Belediye Karşısı Opet, Koçtaş, Metro Kavşağı, Alanyum AVM, Tespo Market, Yalı Taksi, Çimen Otel, Makro Market, Ticaret Odası Karşısı, Kale Market, Grand Zaman Otel, Alanya Otogar'a ulaşım sağlanmaktadır.

Gazipaşa Havalimanı Otobüs İşletmesi Telefon numarası: 0850 222 04 87

Sponsorlu Bağlantılar

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Taksi

Gazipaşa Havaalanı (GZP) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya şehir merkezine 40 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 60 dakika süren yol ücreti tahmini 200 TL tutabilir.
Gazipaşa-Alanya Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Gazipaşa Alanya Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.
Gazipaşa-Alanya Havalimanı Taksi: 0533 632 59 88

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Gazipaşa Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde iç ve dış hatlar gelen yolcu salonlarında bulunmaktadır. Havalimanı çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Gazipaşa Alanya Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.
Alanya Havaalanı içerisinde yer alan; Aytucar Rent A Car, Rent Go Rent A Car, Garenta Rent A Car ve şirketlerinden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.
Alanya Havalimani çevresinde yer alan araç kiralama şirketleri; Gazipaşa Rent a Car, Sas Car Rental, Fly Rent a Car, World Car Rental ve Gazipaşa Kim Car Rental şirketlerinden araç kiralayabilirsiniz.

Gazipaşa Alanya Havalimanı Otopark

Gazipaşa Alanya Havalimanı Otoparkı; İç Hatlar Terminaline yakın, 105 araç kapasiteli bir yerdir. Engelli yolcular için özel park yerleri ile hizmet verilmektedir. Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için havaalanının yakın çevresine konumlandırılmış 7/24 saat açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli bir otoparktır. Aşağıda yer alan telefon numarasını arayarak yetkililerden bilgi alabilirsiniz.
Gazipaşa-Alanya Otopark Telefon Numarası: 0242 582 71 26

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Transfer

Alanya Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Gazipaşa Alanya Havaalanı’na özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alanya Alo Transfer, Bizimtransfer, Dyk Tour, Green Garden Transfer ve 7/24 Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Alanya Otobüs Firmaları

Alanya Otogarı – Gazipaşa Alanya Havalimanı arası 45 km mesafe bulunmasıyla havaş ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Gazipaşa Alanya Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Alanya Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Alanya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Alanya Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.