Alanya Gazipaşa Havalimanı Ulaşım

Alanya Gazipaşa Havalimanı, Antalya ilinin Alanya ilçesine 42km mesafede bulunan Gazipaşa ilçesinde 2010 yılında açılmıştır. Özellikle turizm sezonunda yoğunluğu artan Alanya Gazipaşa Havalimanına ulaşım, Havaş servisleri, taksiler ve havalimanı transfer hizmetleri ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Alanya Gazipaşa Havalimanı ulaşımı hakkında detaylı bilgiler mevcut olmaktadır.

 

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Gazipaşa Alanya Havalimanı iç hat ve dış hat uçuşları gerçekleştirmektedir. Türkiye’de altından karayolu geçen ilk havalimanı olma özelliğine sahip tek havalimanıdır.

Alanya Gazipaşa Havalimanı (GZP) kodu ile Antalya’nın önemli tatil beldelerinden biri olan Alanya ilçesinde yer almaktadır. Alanya ilçe merkezine 42 km uzaklıkta yaklaşık olarak 50 dakikalık mesafede bulunmaktadır.

Havalimanına en yakın ilçelerle arasındaki uzaklıklara değinmek gerekirse; Gazipaşa’ya 7 km, Kestel’e 35 km ve Antalya merkeze ise 180 km mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla Alanya ilçe merkezinden Mersin-Antalya Yolu/D400 karayolu üzerinden güneydoğu yönünde tabelaları takip ederek yaklaşık 45-50 dk sonra Gazipaşa Havalimanına ulaşabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna göre bu süre değişiklik gösterebilmektedir.

Gazipaşa Havalimanından Mersin’in ilçesi Anamur’a 83 km, Bozyazı’ya 97 km uzaklığıyla bu ilçelere de ulaşım hizmeti verilmektedir. Havalimanına ulaşım; Havaş, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır.

Antalya Gazipaşa Havalimanı
Adres: 7900, Gazipaşa /Antalya / Türkiye
Çağrı Merkezi Yurt İçi Arama: 444 9 TAV (828)
Çağrı Merkezi Yurt Dışı Arama: 0090 444 9 TAV (828)
Telefon Numaraları: 0242 582 71 26
Havalimanı Telefon: 0242 582 74 26

 

Gazipaşa Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 

Havaş Gazipaşa-Alanya Havalimanı Servis Saatleri

Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na inen tüm seferler için havaalanından şehir merkezine servisler düzenlenmektedir. Havaş servisleri, Alanya Havalimanı iç hatlarda inen tüm uçakların inişinden 25 dk sonra havalimanından hareket etmekte ve 85 TL bilet fiyatıyla Alanya Otogara ortalama 60 dk sürede ulaşım sağlamaktadır. Alanya Otogarından gitmek istediğiniz yerlere ise toplu taşıma, taksi ve özel araçları tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir merkezinden Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na ulaşım; Alanya Otogar Yanı Petrol Ofisi önünden belirli saatlerde Havaş servisi hareket etmektedir.

 
Alanya Gazipaşa Havalimanı Havaş Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
50 DK Gazipaşa Havalimanı - Alanya Şehir Merkezi
-
85 TL
60 DK Alanya Şehir Merkezi - Gazipaşa Havalimanı
her gün ilk sefer 03:00 son sefer 20:00
85 TL
 

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Alanya Otogar Yanı Göçmentürk Petrol Ofisi, Kale Market Karşısı, Ticaret Odası Önü, Makro Market Karşısı, Çimen Otel Karşısı, Yalı Taksi Atm Önü, Tespo Önü, Alanyum Karşısı Shell Petrol, Metro Kavşağı Durak, Koçtaş Karşısı, Tosmur Belediye Önü, Alantur Durak, Yüceller Petrol Karşısı, Kestel Üniversite Sahil Durak, Mahmutlar Belediye Sahil Durak, Mehmet Çakır Caddesi Sahil Durak, Doris Aytur Karşısı Sahil Durak, Titan Otel Karşısı'ndan yolcu alınarak havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Kargıcak Titan Otel, Doris Aytur, Mehmet Çakır Caddesi, Mahmutlar Belediye Işıkları, Happy Elegant Otel, Kestel Total Petrol, Kestel Üniversite Yolu, Yüceller Petrol, Alantur Durak, Tosmur Belediye Karşısı Opet, Koçtaş, Metro Kavşağı, Alanyum AVM, Tespo Market, Yalı Taksi, Çimen Otel, Makro Market, Ticaret Odası Karşısı, Kale Market, Grand Zaman Otel, Alanya Otogar'a ulaşım sağlanmaktadır.

Gazipaşa Havalimanı Otobüs İşletmesi Telefon numarası: 0850 222 04 87

Havaş Alanya Gazipaşa Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Taksi

Gazipaşa Havaalanı (GZP) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya şehir merkezine 42 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 60 dakika süren yol ücreti tahmini 500 TL tutabilir.

 
Alanya Gazipaşa Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah TL EURO
DEMİRTAŞ 260 13
KARGICAK 400 20
MAHMUTLAR 160 8
KESTEL 400 20
TOSMUR 450 22,30
OBA 100 5
ALANYA 500 25
KONAKLI 700 35
TÜRKLER 740 37
AVSALLAR 790 40
OKURCALAR 400 20
MANAVGAT 1,234 61
ANTALYA 2,000 100
ANAMUR 985 49
BOZYAZI 1,835 91
 

Gazipaşa-Alanya Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır.
Taksimetre Açılış Ücreti: 10,00 TL’dir.
Tabii ki bu fiyatlar değişim gösterebilmektedir. Gazipaşa Alanya Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Taksi: 0242 582 71 26

 

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Gazipaşa Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde iç ve dış hatlar gelen yolcu salonlarında bulunmaktadır. Havalimanı çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Gazipaşa Alanya Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Aytucar Rent A Car, Rent Go Rent A Car, Garenta Rent A havalimanı içinde, Gazipaşa Rent a Car, Sas Car Rental, Fly Rent a Car, World Car Rental ve Gazipaşa Kim Car Rental frmaları ise havalimanı dışında araç kiralama ofisleri ile hizmet vermektedir.

Gazipaşa Alanya Havalimanı Otopark Ücretleri

Gazipaşa Alanya Havalimanı Otoparkı; İç Hatlar Terminaline yakın, 105 araç kapasiteli bir otoparktır. Gazipaşa Havalimanı otoparkında engelli yolcular için özel park yerleri de bulunmaktadır. Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için 7/24 saat açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli bir otoparktır.

Alanya Gazipaşa Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 13,00 TL’dir.

Adıyaman Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 13,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 25,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 38,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 53,00 TL

2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 281,00 TL olarak belirlenmiştir.

Aylık abonman sistemi, ilk girişten itibaren 30 günlük süreyi kapsar. Otoparka girdikten sonra hiç çıkış yapılmadan 7 günü aşan parklar için Aylık Abonman Tarifesi uygulanmaktadır.

Diğer sorularınız için aşağıda yer alan telefon numarasını arayarak otoparkla ilgili yetkililerden bilgi alabilirsiniz.
Gazipaşa-Alanya Otopark Telefon Numarası: 0242 582 71 26

 

Gazipaşa-Alanya Havalimanı Transfer

Alanya Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Gazipaşa Alanya Havaalanı’na özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alanya Alo Transfer, Bizimtransfer, Dyk Tour, Green Garden Transfer ve 7/24 Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Alanya Otobüs Firmaları

Alanya Otogarı – Gazipaşa Alanya Havalimanı arası 45 km mesafe bulunmasıyla havaş ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Gazipaşa Alanya Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Alanya Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Alanya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Alanya Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.