Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Ulaşım

Ülkemizin büyük sanayi şehri olarak tanınan Kocaeli, pişmaniyesi ile meşhurdur. Tarihi ve doğal güzellikleriyle hafta sonu İstanbul’dan gelen ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Kocaeli iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Cengiz Topel Havalimanı 1995 yılında inşaatına başlanmış ve 1999’da tamamlanmıştır fakat 17 Ağustos 1999 depreminde hasar almış ve açılış yapılmamıştır. Havalimanı inşaat eksiklikleri tamamlandıktan sonra 2011 yılında açılarak sivil ve askeri kategoride iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirmektedir. Kocaeli Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, büfe, wifi, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı (KCO) kodu ile Kocaeli’nin merkez ilçesi İzmit’te yer almaktadır. Kocaeli il merkezine 15 km uzaklıkta yaklaşık olarak 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Komşu ili Sakarya’ya da ulaşım imkanı vardır.
Cengiz Topel Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Kocaeli’ye inişten sonra; çevre il ve ilçelere gidebilmek için Kocaeli Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ KOCAELİ CENGİZ TOPEL HAVALİMANI MÜDÜRLÜĞÜ
Adres: Emekevler Mahallesi D-100 Karayolu Caddesi No: 268 Kartepe / KOCAELİ
Telefon: 0262 375 22 22 - 0262 375 34 92-93

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Belediye Otobüsü

Kocaeli Belediye otobüsünün havalimanı yakınından geçen güzergahları vardır. Havalimanına en yakın durak 511 metre uzaklıkta 7 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Kocaeli Havalimanı’nı yakınlarından 281 ve 287 Numaralı Belediye otobüsleri geçmektedir.

281 Numaralı Belediye Otobüsü: Uzuntarla – Ormanya – İbrikdere - CENGİZ TOPEL – İzmit - Batı Terminali güzergahlarında ulaşım hizmeti vermektedir.

287 Numaralı Belediye Otobüsü: Eşme – Ormanya - CENGİZ TOPEL - Köseköy – İzmit - Batı Terminali güzergahlarında ulaşım hizmeti vermektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Telefon Numarası: 0262 318 10 00 - 153

Sakarya - Cengiz Topel Havalimanı Ulaşım
Sakarya ilinden Kocaeli havalimanına uçak saatlerine göre karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Sakarya Otogar’dan hareket eden 54/K belediye otobüsü 5 TL ücret ödemesiyle Kocaeli Havaalanı’na giden ve gelen yolculara ulaşım sağlamaktadır. Kart54 sistemi havalimanı otobüsünde geçerli değildir.

Sakarya Terminal- Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Gidiş: K. Terminal - Karaağaç Bulvarı - Atatürk Bulvarı - K. Meydanı - 1 Geçit - M. Egemenlik Cad. - Z. Hanım Caddesi - Adnan M. Caddesi - Sedaş - Y. Terminal - D100 - Aşağıdereköy - Eşme - Uzuntarla – Cengiz Topel Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır.

Sakarya Terminal- Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Dönüş: Cengiz Topel Havalimanı - D 100 - Y. Terminal - Sedaş - Adnan M. Caddesi - Z. Hanım Caddesi - M. Egemenlik Caddesi - Gar Meydanı - Atatürk Bulvarı - Unkapanı - Karaağaç Bulvarı - K. Terminal’ine ulaşım sağlamaktadır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Telefon Numarası: 44 44 054 - 0264 289 30 00

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Taksi

S.S. 193 Nolu Cengiz Topel Havalimanı Taksi Durağı’ndan şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’ndan şehir merkezine yaklaşık olarak 20 dakika süren yol ücreti tahmini 80 TL tutabilir.
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için taksi durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0533 695 52 00

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Otopark

Cengiz Topel Havalimanı içerisinde iç hatlar terminaline yakın yer alan otoparkı; yakın olup yürüme mesafesinde 93 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 5 adet özel park yerleri de vardır. Havaalanı otoparkında gişelerine otomatik giriş çıkış uygulanmaktadır. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.
Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0262 375 22 22 - 0262 375 34 92 - 93

Kocaeli Otogarı Otobüs Firmaları

Kocaeli Otogarı - Cengiz Topel Havaalanı arası 20 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kocaeli Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kocaeli Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kocaeli Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.