Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Maraş şehrimiz dondurma, biber ve tarhanası ile meşhurdur. Maraş kurtuluş savaşının başladığı yer olarak Türk milletinin Kurtuluş Savaşı sırasında yeniden ayağa kalktığı önemli bir şehirdir. Kahramanmaraş iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Kahramanmaraş Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılından itibaren sivil kategoride ulaşım hizmeti vermeye başlamış günümüzde yalnızca iç hat seferleri düzenlemektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; büfe, atm, araç kiralama, wifi, emanet eşya bürosu ve otopark imkanları mevcuttur.
Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) kodu ile Kahramanmaraş’nın merkez ilçesi Türkoğlu’nda yer almaktadır. Kahramanmaraş il merkezine 5 km uzaklıkta yaklaşık olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve araç kiralama imkanıyla sağlanmaktadır. Kahramanmaraş’a inişten sonra merkezden ya da Kahramanmaraş Otogardan hareket eden toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ KAHRAMANMARAŞ HAVALİMANI Adres: Erkenez Mah. 23009 Sok. Dış Kapı No:14B Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş
Telefon Numarası: 0344 236 07 92 - 0344 236 53 52 - 0344 236 53 50
Havalimanı Nöbetçi Sorumluları İletişim: 0535 207 91 04

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Kahramanmaraş Havalimanı Belediye Otobüsü

Kahramanmaraş Belediyesi; Kahramanmaraş Havalimanı ve şehir merkezi arasında belediyenin uçak saatlerine göre düzenlediği seferler ile hizmet vermektedir. Kahramanmaraş Havalimanına gitmeden 4 saat önce yetkili numaraları arayarak bilgi verilmesi halinde sizi en yakın noktadan alınıp sorunsuz havalimanına ulaşımınız sağlanmaktadır.

Şehir Merkezi - Kahramanmaraş Havalimanı Güzergahı: Ramada Otel Karşısı - Tapu Müdürlüğü Karşısı - Kervan Karşısı - Aliya İzzet Begoviç Parkı Karşısı - Ağcalı Kavşağı (112 Çağrı Merkezi) - Akedaş - Kısakürek Petrol - Gar Kavşağı - Arsan Center - Sanayi Kavşağı – Kahramanmaraş Havalimanı’na ulaşılmaktadır.
Kahramanmaraş şehir merkezinden havalimanına gidebimek için; 0553 962 46 46 telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Elbistan - Afşin - Göksun - Kahramanmaraş Havalimanı Güzergahı:
Elbistan Otogarı - Köy Garajı - Elbistan Devlet Hastanesi Kavşağı - Kabaağaç - Erçene - Afşin Otogarı - Alimpınar/Afşin Toki Konutları - Ördekköy - Karaömer Karakolu - Kanlıkavak – Yağmurlu - Göksun Otogarı - Tekir - Döngel - Suçatı - Üniversite Kavşağı (Avşar) – Kahramanmaraş Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. Elbistan-Afşin-Göksun’dan havalimanına gidebilmek için; 0553 952 46 46 telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Otobüs Telefon Numarası: 0534 593 90 99

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kahramanmaraş Havalimanı Taksi

Kahramanmaraş Havaalanı (KCM) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi, havalimanı iç hatlar terminal yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine 5 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 35 TL ücret ödemesiyle kısa sürede ulaşabilirsiniz.
Kahramanmaraş Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Kahramanmaraş Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numaralarını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0545 609 04 40 - 0538 656 50 43

Kahramanmaraş Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Kahramanmaraş Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve şehir merkezinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kahramanmaraş Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.
Kahramanmaraş Havaalanı yakınında yer alan araç kiralama firmalar; Gezgin724 ve Kahramanmaraş Havaalanı Rent A Car ofislerinden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı Otopark

Kahramanmaraş Havalimanı'nda iç hatlar terminali karşısındaki yer alan otopark; 2-3 dakikalık yürüme mesafesinde 430 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de mevcuttur. Kahramanmaraş Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.

Kahramanmaraş Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0344 236 07 92

Kahramanmaraş Havalimanı Transfer

Kahramanmaraş Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Kahramanmaraş Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Kahramanmaraş transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer, Ayt Transfer ve Sürer Vip Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Kahramanmaraş Otogarı Otobüs Firmaları

Kahramanmaraş Otogarı - Kahramanmaraş Havalimanı Airport arası 8 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kahramanmaraş Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kahramanmaraş Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kahramanmaraş Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.