Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım

Nevşehir ilimiz, peri bacaları ve yeraltı şehirleri ile dünyaca ünlü Kapadokya bölgesinde bulunmaktadır. Kent tarihi, kültür ve inanç turizm merkezlerinin başında olup her mevsimde yüzlerce ziyaretçisini ağırlamaktadır. Nevşehir iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Kapadokya Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Nevşehir Kapadokya Havalimanı 1998 yılından itibaren iç hat ve dış hat uçuşları ile sivil kategoride hizmet vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; restoranlar, bebek otosu, büfe, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, bankamatikler ve otopark imkanları mevcuttur.
Kapadokya Havalimanı (NAV) kodu ile Nevşehir’nın Gülşehir ilçesinde yer almaktadır. Nevşehir il merkezine 26 km uzaklıkta yaklaşık olarak 40 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanına en yakın turistik ilçeler arası uzaklıklar; Avanos’tan 35 km, Uçhisar’dan 35 km, Ürgüp’ten 49 km, Göreme’den 43 km ve Ortahisar’dan 45 km mesafede bulunuyor. Havalimanından Ürgüp’e gidebilmek için Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet’in servislerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.
Nevşehir Havalimanı ulaşım hizmeti, havalimanı servisleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Nevşehir’e inişten sonra turistik ilçelere gidebilmek için Nevşehir merkezden ya da Nevşehir Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ NEVŞEHİR KAPADOKYA HAVALİMANI
Adres: Tuzköyü Mahallesi, 50900 Gülşehir/Nevşehir
Telefon Numarası: 0384 421 44 55 (15 Hat)

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Kapadokya Havalimanı Servisi İpektur

Kapadokya Havalimanı’na ve turistik merkezlerine ulaşım hizmetini İpektur Turizm servisleri sağlamaktadır. Bu servislerle Aksaray iline, Nevşehir il merkezine, Çavuşini’ne, Ürgüp’e, Avanos’a, Göreme’ye, Uçhisar’a ve Hacıbektaş’a gidebilirsiniz. Yolcu servisi uçak saatinden yaklaşık 1,5 saat önce havalimanına hareket etmektedir. Nereye giderseniz gidin 30 dakikalık yol ile bu servislere en fazla 20 TL ödeyebilirsiniz.

Nevşehir Kapadokya Havaalanı Servis Güzergahı: Üniversite, Gülbahçe, Tahta Büfeler, Forum ve Nevşehir Kapadokya Havaalanı.

Nevşehir Kapadokya Havaalanı İpektur Yolcu İndirme Noktaları: Otobüsler havalimanından Nevşehir il merkezine kadar yolcu indirmektedir.

İpektur Kapadokya Havalimanı Servisi Telefon Numarası: 0531 735 10 78

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kapadokya Havalimanı Taksi

Nevşehir Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Kapadokya Havalimanı’ndan şehir merkezine 30 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir.
Kapadokya Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar pahalı olabilir pazarlık payıyla değişim göstermektedir. Kapadokya Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.
Kapadokya Havalimanı - Gülşehir arası Taksi Ücreti: 60 - 65 TL’dir.
Kapadokya Havalimanı - Nevşehir arası Taksi Ücreti: 150 - 160 TL’dir.
Kapadokya Havalimanı - Uçhisar arası Taksi Ücreti: 180 - 190 TL’dir.
Kapadokya Havalimanı - Göreme arası Taksi Ücreti:205 - 215 TL’dir.
Kapadokya Havalimanı - Avanos arası Taksi Ücreti:165 - 175 TL’dir.
Kapadokya Havalimanı – Ürgüp arası Taksi Ücreti: 240 -250 TL’dir.
Kapadokya Havalimanı - Hacıbektaş 37 km arası Taksi Ücreti: 175 - 185 TL’dir.

Nevşehir Kapadokya Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0530 476 11 47

Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Nevşehir Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kapadokya Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Nevşehir Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Avis - Telefon Numarası: 444 28 47 - 0384 341 21 77 - 0384 341 87 50
Enterprise Rent A Car Telefon Numarası: 0850 222 20 00
Acar Rent A Car - Telefon Numarası: 0384 341 55 77 - 0539 435 79 79

Kapadokya Havalimanı Otopark

Kapadokya Havalimanı'nda içerisinde iç ve dış hatlar terminal otoparkı 400 araç kapasiteli özel bir kuruluş tarafından işletilmektedir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Havaalanı otoparkında gişelerine ödeme yaptıktan 15 dakika sonra çıkış yapılmaktadır. Aksi takdirde cezai işlem uygulanmaktadır. Kapadokya Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.

Nevşehir Airport Havalimanı Telefon Numarası: 0384 421 44 55

Kapadokya Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Tercih ettiğiniz hava yolu şirketinin ve kalacağınız otelin ulaşım hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Nevşehir Otogarı Otobüs Firmaları

Nevşehir Otogarı - Nevşehir Airport arası 35-40 dakikalık mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kapadokya Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Nevşehir Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Nevşehir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Nevşehir Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.