Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ulaşım

Ülkemizin kuruluşunda önemli bir rolü alan Sivas, doğal güzellikleri ve tarihi yapılarıyla görülmeye değer bir şehrimizdir. Sivas iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı NATO askeri amaçlı kullanılmak üzere 1957 yılında sivil kategoride faaliyete başlamıştır. Sivas Havaalanı birkaç defa trafiğe kapanıp bakanlar kurulu ile en son Aralık 2010 yılından bu yana iç hat ve dış hat uçuşları ile hizmet vermeye devam etmektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, büfe, wifi, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, atm ve otoparkı imkanları mevcuttur.
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı (VAS) kodu ile Sivas’ın merkeze bağlı Yazıbaşı Köyü’nde yer almaktadır. Sivas il merkezine 23 km uzaklıkta yaklaşık olarak 35 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Sivas Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, havaş, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Sivas’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Sivas merkezden ya da Sivas Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

SİVAS NURİ DEMİRAĞ HAVALİMANI
Adres: Yazıbaşı Mahallesi, 58000 Yazıbaşı Köyü Merkez/Sivas
Telefon Numaraları: 0346 224 86 87 - 0346 224 79 25

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Servis Saatleri

Sivas Havaalanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. İç hatlar çıkış kapısına gelerek bu servisten yararlanabilmektedir. Sivas Havaalanı’na inen uçakların inişinden 25 dakika sonra Sinop şehir merkezi ve Tokat iline hareket etmektedir.

Sivas Merkez - Sivas Havalimanı Güzergahı
Sivas Nuri Demirağ Havaalanı’ndan şehir merkezine hareket eden Havaş, 12 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 40 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Şehir Merkezinden Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Şehir merkezi, Büyük Otel, 4 Eylül Stadyumu (Eski stadyum), Kümbet Halı Saha, Sabancı Lisesi Durağı, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Sivas Havalimanı.

Sivas Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0346 223 15 17

Tokat Merkez - Sivas Havalimanı Güzergahı
Sivas Havalimanı’ndan Tokat iline verilen ulaşım hizmeti 1 Nisan - 5 Ağustos tarihleri arasında geçici süreyle durdurulmuştur.
Sivas Nuri Demirağ Havaalanı’ndan Tokat iline hareket eden Havaş, 42 TL bilet fiyatı ile trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 120 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan Tokat Servis Güzergahı: Sivas Havalimanı, Sivas Tokat Karayolu, Tokat Hükümet Meydanı, Niksar Kavşağı, Tokat Otogar, Novada Alışveriş Merkezi.

Tokat’tan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Servis Güzegahı: Tokat Hükümet Meydanı, Novada Alışveriş Merkezi, Tokat Otogar Önü, Niksar Kavşağı, Hükümet Meydanı, Sivas Tokat Karayolu ve Sivas Havalimanı.

Sivas Nuri Demirağ Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Tokat Carrefour, Hükümet Meydanı, Niksar Kavşağı, Tokat Otogar, Novada Alışveriş Merkezi.

Sivas Nuri Demirağ Havaş Yolcu Alma Noktaları: Novada Alışveriş Merkezi, Tokat Otagar Önü, Niksar Kavşağı, Tokat Hükümet Meydanı.

Sivas Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 04 87

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Belediye Otobüsü

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan otobüs ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık 50 dakika sürmekte ve 5 TL ücret ödemesiyle Sivas Şehirlerarası Terminal’e ulaşım sağlanmaktadır. Sivas Havalimanı belediye otobüsleri her uçak için 2 saat önce Sivas Otogar’dan hareket etmektedir.

Şehir Merkezinden Sivas Havaalanı Otobüsleri Servis Güzergahı: Sivas Otogar, Yenişehir, Kepceli Caddesi, Atatürk Caddesi, Hükümet Meydanı, İstasyon Caddesi’nde Polis Lojmanlarına kadar bulunan otobüs duraklarına uğrayarak Sivas Havalimanı'na ulaşım sağlamaktadır.

Sivas Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Yolcu İndirme Noktaları: Sivas Havalimanı'ndan Sivas il merkezine kadar yolcu bırakmaktadır.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Taksi

Sivas Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan şehir merkezine 23 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 25 dakika süren yol ücreti tahmini 100 TL tutabilir.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Taksi Tarifesi:
Sivas Havalimanı - Sivas Şehir Merkezi arası taksi ücreti: 90 -100 TL’dir.
Sivas Havalimanı - Gök Medrese arası taksi ücreti: 95 - 110 TL’dir.
Sivas Havalimanı - Sivas Tren Garı arası taksi ücreti: 90 - 105 TL’dir.
Sivas Havalimanı - Meydan arası taksi ücreti: 90 - 100 TL’dir.
Sivas Havalimanı - Cumhuriyet Üniversitesi arası taksi ücreti: 110 -120 TL’dir.
Sivas Havalimanı - PrimeMall Alışveriş Merkezi arası taksi ücreti: 100 - 110 TL’dir.
Sivas Havalimanı - Tokat arası taksi ücreti: 300 - 340 TL’dir.
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Sivas Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0346 221 42 90

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Sivas Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Sivas Havaalanı’nda yer alan araç kiralama firmaları:
Gezgin724 - Telefon Numarası: 0850 466 27 66
Avis Rent A Car - Telefon Numaraları: 444 28 47 - 0346 222 40 00
Miray Rent A Car - Telefon Numarası: 0346 221 69 67
Hertz Rent A Car Telefon Numaraları: 444 0 227 - 0346 221 01 60 - 0532 468 60 44
Sixt rent A Car - Telefon Numaraları: 0346 221 69 67 - 0850 222 2 000
Budget Araç Kiralama - Telefon Numaraları: 444 4 722 - 0850 316 6 316 - 0346 225 45 58
Enterprise Rent A Car – Telefon Numarası: 0346 221 01 60

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Otopark

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nda içerisinde iç terminaline yakın otopark 356 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 18 adet özel park yerleri de vardır. Sivas Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Telefon Numarası: 0346 224 86 87

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Transfer

Sivas Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Sivas Havaalanı’ndan bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

Sivas Otogarı Otobüs Firmaları

Sivas Otogarı - Sivas Airport arası 23 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Sivas Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sayfamızda yer almaktadır. Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Sivas Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.