Trabzon Havalimanı Ulaşım

Trabzon Havalimanı 1957 yılında açılmış sivil kategoride iç hat ve dış hat uçuşları ile ulaşım hizmeti veren önemli havalimanlarımızdandır. Trabzon Havalimanı şehir merkezine 6km mesafede konumlanmış olup ulaşım için Trabzon Belediyesine ait otobüsler, Havaş, dolmuş minibüsler, taksi ve havalimanı transfer seçenekleri bulunmaktadır. Sayfamızda Trabzon Havalimanına ulaşım için ihtiyacınız olan tüm bilgilere detaylı olarak yer verilmiştir.

 

Trabzon Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Trabzon Havalimanı (TZX) kodu ile Trabzon şehir merkezinde konumlanmış olup Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Trabzon il merkezine 6 km uzaklıkta yaklaşık olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. 73 km uzaklıktaki Rize ve 221km uzaklıktaki Artvin illerinden havalimanına servisle ulaşım mümkündür. Özel aracınızla şehir merkezinden havalimanına gitmek için D010/E70 karayolu üzerinden doğu yönünde ilerleyerek tabelaların yönlendirmesiyle yaklaşık 10dk sonra varış sağlayabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, dolmuşlar, havaş, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Trabzon’a inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Trabzon merkezden ya da Trabzon Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

TRABZON HAVALİMANI
Adres: Merkez / Ortahisar / TRABZON
Telefon Numaraları: 0462 328 09 40
0462 328 0949
0462 325 99 52
0462 325 9955

 

Trabzon Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
havaş

Havaş Trabzon Havalimanı Servis Saatleri

Trabzon Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine Havaş seferler düzenlenmektedir. Dış hat yolcuları ise iç hatlar çıkış kapısına gelerek bu servisten yararlanabilmektedir.

 
Trabzon Havalimanı Havaş Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
- DK Araklı - Trabzon Havalimanı
-
50 TL
120 DK Arsin - Trabzon Havalimanı
-
35 TL
75 DK İyidere Köprü - Trabzon Havalimanı
-
75 TL
75 DK İyidere Köprü - Trabzon Havalimanı
-
75 TL
25 DK Karşıyaka Kavşak - Trabzon Havalimanı
her gün ilk sefer 04:05 son sefer 20:05
30 TL
15 DK Trabzon Meydan - Trabzon Havalimanı
her gün ilk sefer 04:15 son sefer 20:15
30 TL
70 DK Trabzon Of - Trabzon Havalimanı
her gün ilk sefer 01:20 son sefer 19:20
65 TL
90 DK Rize Merkez - Trabzon Havalimanı
her gün ilk sefer 01:00 son sefer 19:00
85 TL
 

Şehir Merkezi - Trabzon Havalimanı Güzergahı;
Havaş, Trabzon Havalimanı’ndan uçak kalkış saatinden 2 saat önce şehir merkezinden hareket eden otobüsler ile şehir merkezindeki trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 30 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı Havaş Servis Güzergahı: Beşirli, Uzunkum, Yavuz Selim Bulvarı, Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Tanjant Yolu ve Trabzon Havalimanı.

Şehir Merkezinden Trabzon Havalimanı’na Havaş Yolcu Alma Noktaları: Beşirli Uzunkum Otel, Orhan Petrol Ofisi Önü, Yavuz Selim Bulvarı Migros Önü, Tanjant Yolu (Trabzon dersane Karşısı), Kiler Market Önü ve Trabzon Havaalanı.

Tirebolu - Trabzon Havalimanı Güzergahı;
Havaş, Trabzon Havalimanı’ndan uçak kalkış saatinden 2 saat önce şehir merkezinden hareket etmektedir. Tirebolu’ndan hareket eden Havaş otobüsü, ilçelere uğrayarak trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 2 saatlik sürede havaalanına ulaşım hizmeti vermektedir.

Tirebolu’dan İtibaren Trabzon Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları ve Ücretleri:
Tirebolu: Otogar İçi- Kamil Koç Yazıhanesi Önü, Görele: Otogar, Çavuşlu: Üst Geçit Altı, Eynesil: Işıklar Kavşak, Beşikdüzü: Otogar Karşısı Kilim Mobilya Önü, Vakfıkebir: Otogar, Çarşıbaşı: Bellona Mobilya Önü, Akçaabat: Ak Camii Karşısı Üst Geçit Altı

Havaş Trabzon Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hopa - Ardeşen - Rize - Trabzon Havalimanı Güzergahı;
Trabzon Havalimanına giderken trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık olarak Hopa’dan - 3,5 saat / Ardeşen’den - 2,5 saat / Rize’den - 1,5 saatlik sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Trabzon Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları ve Ücretleri:
Hopa: Hopa Ticaret Odası Karşısı (Edfa Turizm Karşısı), Arhavi: Arhavi Gösteri Merkezi karşısı (Doğa Sporları Kulübü karşısı), Fındıklı:Fındıklı Toplum Sağlık Merkezi Karşısı, Ardeşen: Hacışahinoğlu Petrol, Pazar: Atina Cafe Önü, Çayeli: Çiçek Taksi Karşısı Otobüs Durağı, Rize:Kütüphane Önü, Derepazarı: Alt Geçit Çıkışı PTT Karşısı, İyidere: Belediye Karşısı-İyidere Köprü, Of: Askerlik Şubesi Karşısı

Trabzon Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

 

Trabzon Havalimanı Otobüs ve Dolmuş ile Ulaşım

Trabzon Havalimanı çıkışındaki ana cadde de yer alan sağdaki üst geçidin oradaki duraktan sabah 6.50’de başlayıp akşam 19.30’a kadar süren Trabzon, Çimenli-Pelitli - Trabzon ve Yomra otobüslerinden birine binip şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Dolmuşlar şehir merkezinde Hamamizade Kültür Merkezi Otoparkından hareket etmektedir. Ortalama 30 dakika süren dolmuş yolculuğu da sahil yolu ya da Rize Caddesi üzerinden devam eder. Şehir içi ulaşımda dolmuş ücretleri yaklaşık 5 TL'dir.

 

Trabzon Havalimanı Taksi

Trabzon Havalimanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere kolay ve hızlı gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı terminalleri yolcu çıkışları önünde 7/24 hizmet vermektedir. Taksi ile ulaşım ücreti biraz pahalı olabilir. Trabzon Havalimanı merkezi noktalara taksi ücretleri;

Trabzon Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Trabzon Havalimanı - Pelitli, Konaklar ve Polis Okulu 30 - 40 TL
Trabzon Havalimanı - Otogar 60 - 70 TL
Trabzon Havalimanı - Şehir Merkezi 70 - 90 TL
Trabzon Havalimanı - Karadeniz Teknik Ünivesitesi (KTÜ) 50 - 69 TL
Trabzon Havalimanı - Uzungöl   800 - 800 TL
Trabzon Havalimanı - Sarp Sınır Kapısı 380 - 390 TL
Trabzon Havalimanı - Sümela Manastırı 510 - 600 TL

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Trabzon Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır.

 

Trabzon Havalimanı Araç Kiralama / Rent A Car

Trabzon Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Trabzon Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:

 

Trabzon Havalimanı Otopark Ücretleri

Trabzon Havalimanı'nda içerisinde iç ve dış hatlar terminal otoparkı; 385 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Trabzon Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 25,00 TL’dir.

0-1 saatlik otomobil park ücreti 25,00 TL,
1-3 saatlik park ücreti 36,00 TL,
3-6 saatlik park ücreti 52,00 TL,
6-12 saatlik park ücreti 57,00 TL,
12-24 saatlik park ücreti ise 79,00 TL’dir.

Trabzon Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0462 328 09 40

 

Trabzon Havalimanı Transfer

Trabzon Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Bunun yanında konaklama yapılan bazı otellerin havalimanına transfer hizmeti de vardır.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

 

Trabzon Otogarı Otobüs Firmaları

Trabzon Otogarı - Trabzon Airport arası 15-20 dakikalık süre ile toplu taşıma, özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Trabzon Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Trabzon Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Trabzon Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.