Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van ili, birçok medeniyete ev sahipliği yapmasıyla tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer bir yerdir. Dünyada tanınan Van Kedisi ve Van Gölü yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda uğrak noktasıdır. Van iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Van Ferit Melen Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Van Ferit Melen Havalimanı 1943 yılından itibaren sivil kategoride iç hat uçuşları ile ulaşım hizmetine başlamıştır. 2011 yılında uluslararası uçuşlara başlamasıyla dış hat uçuşları yapılmaktadır. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu ve otopark imkanları mevcuttur.
Van Ferit Melen Havalimanı (VAN) kodu ile Van’ın merkezinde yer almaktadır. Şehir merkezine 8 km uzaklıkta yaklaşık olarak 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Van Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksi ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Van’a inişten sonra; yakın il ve ilçelere gidebilmek için Van merkezden ya da Van Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

VAN FERİT MELEN HAVAALANI
Adres: Eminpaşa Mahallesi, Van Ferit Melen Havaalanı Girişi, 65300 Edremit/Van
Telefon Numaraları: 0432 227 00 01
Faks: 0432 227 00 08 – 0432 227 00 05

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Van Ferit Melen Havalimanı Belediye Otobüsü

Van Belediyesi’nin sefer düzenlediği belediye otobüsleri ile havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Van şehir merkezinden hareket eden Van 351 Nolu Belediye otobüsünü tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezi Güzergahı: (351 Nolu Otobüs) Van Havalimanı, Havalimanı Kavşağı, İpek Yolu Caddesi, Şabaniye Caddesi, Sebze Hali Kavşağı, Hacıbekir Caddesi, Cumhuriyet Caddesi-Maraş Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi ve Beşyol Halk Eğitim Merkezi.

Şehir Merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı Güzergahı: (351 Nolu Otobüs) Beşyol Halk Eğitim Merkezi, Cemaller Sokak, Sıhke Caddesi, Eski Emniyet Kavşağı, İpekyolu Bulvarı, Havaalanı Kavşağı ve Van Havaalanı.

Van Belediyesi İletişim: 444 44 65

Sponsorlu Bağlantılar

 

Van Ferit Melen Havalimanı Taksi

Van Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havaalanına giden taksiler konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti vermektedir. Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine 8 kilometre mesafesiyle ulaşım yaklaşık olarak 15-20 dakika sürmektedir.
Van Ferit Melen Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Van Ferit Melen Havalimanı taksi bilgileri için aşağıdaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Van Airport Havalimanı Telefon Numarası: 0432 227 00 01

Van Ferit Melen Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Van Havalimanı içerisine ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Van Ferit Melen Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Van Havaalanı araç kiralama firmaları:
Central Rent A Car - Telefon Numarası: 0532 417 99 44
Budget Rent A Car - Telefon Numarası: 0432 227 01 91
Avıs Rent A Car – Telefon Numarası: 0432 227 01 67
Enterprise - Telefon Numarası: 0505 010 65 34

Van Ferit Melen Havalimanı Otopark

Van Ferit Melen Havalimanı'nda içerisinde iç hatlar terminaline yürüme mesafesine yakın otoparktır. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Van Ferit Melen Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.

Van Ferit Melen Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0432 227 00 01

Van Ferit Melen Havalimanı Transfer

Van Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Van Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

Van Otogarı Otobüs Firmaları

Van Otogarı - Van Airport arası 22 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Van Ferit Melen Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Van Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Van Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Van Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.