Zafer Havalimanı Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı 2012 yılından itibaren iç hat ve dış hat uçuşları ile ulaşım da uluslararası hizmet vermektedir. Kütahya Zafer Havalimanı’nın sahibi Devlet Hava Meydanları iken IC İÇTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilmektedir. Kütahya Havalimanı şehir merkezine ortalama 41km uzaklıkta konumlanmış olup, ulaşım seçenekleri arasında taksiler ve havalimanı transfer araçları bulunmaktadır. Sayfamızda Kütahya Zafer Havalimanı ulaşım bilgilerine detaylı olarak yer verilmiştir.

 

Zafer Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kütahya Zafer Havalimanı (KZR) kodu ile Kütahya ili Altınbaş ilçesinde yer almaktadır. Zafer Havalimanı; Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine de ulaşım sağlamaktadır. Kütahya il merkezine 41 km uzaklıkta yaklaşık olarak 60 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Zafer havalimanının yakın merkezlere olan uzaklıklarına değinmek gerekirse; Altıntaş’a 12km, Domaniç’e 109km, Dumlupınar’a 44km, Gediz’e 83km, Simav’a 129km, Tavşanlı’ya 89km, Afyonkarahisar’a 59km, Uşak’a 103km, Eskişehir’e ise 113km mesafededir. Özel aracınızla il merkezinden havalimanına gitmek için D650 karayolu üzerinden güney yönünde Kuyucak Köyü istikametine doğru ilerleyerek havalimanı tabelalarının yönlendirmesi ile ortalama 1 saat sonra varış sağlayabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı ulaşım hizmeti, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Kütahya’ya inişten sonra; eğer Afyon ve Uşak çevre illerine gidebilmek için Kütahya Otogar’dan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını veya havalimanından komşu illere ulaşım sağlayan şirketle ulaşım sağlayabilirsiniz.

IC İÇTAŞ ZAFER ULUSLARARASI HAVALİMANI
Adres: Kuyucak Köyü Mevkii Altıntaş / Kütahya / TÜRKİYE
Telefon Numarası: 444 3 937

 

Zafer Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
havaş

IC İÇTAŞ Kütahya Vip Transfer Zafer Havalimanı Servisleri

Toplu taşıma ile Kütahya Havalimanından şehir merkezine belediye otobüsleri bulunmamaktadır. Fakat havalimanı işletmecisinin S-T VIP Transfer firması ile sunduğu ulaşım hizmeti, tüm uçuş saatlerine göre sefer düzenleyerek hizmet vermektedir. Güzergâhlar ile gerekli bilgi almak için ilgili numaraları arayabilirsiniz.

Zafer Havalimanı Otobüs Saatleri
Güzergah Saat İletişim
Zafer Havalimanı - Kütahya Servisi Kütahya'dan hareket 14:30 0532 453 57 78
Zafer Havalimanı - Uşak Servisi Uşak'dan hareket 13:45 0541 962 78 48
Zafer Havalimanı – Afyon Servisi Afyondan hareket 14:00 0272 214 47 20

Zafer Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Zafer Havalimanı Taksi

Zafer Havalimanı, şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere hızlı ve konforlu ulaşım için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksiler, havalimanı iç ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünde 7/24 hizmet vermektedir. Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine 53 km mesafesiyle yaklaşık olarak 60 dakika süren yol ücreti tahmini olarak 550 TL tutabilir.

 
Adana Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Kütahya Havalimanı - Kütahya Otogar 460 TL
Kütahya Havalimanı - Dumlupınar Üniversitesi 430 TL
Kütahya Havalimanı - Afyon 600 TL
Kütahya Havalimanı - Uşak 1.100 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Zafer Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Kütahya Zafer Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Zafer Airport/Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0546 812 44 00

 

Kütahya Zafer Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Zafer Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kütahya Zafer Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Kütahya Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:

Bunlarla birlikte, Şahan Oto Kiralama ve Zafer Havalimanı Rent A Car araç kiralama firması Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hem araç kiralamakta hem de transfer hizmeti vermektedir.

 

Kütahya Zafer Havalimanı Otopark Ücretleri

Kütahya Zafer Havalimanı içerisinde yer alan otopark alanı 200 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de mevcuttur. Havalimanı otoparkı 0-15 dakika arası ücretsizdir. Eğer 15 dakika geçtiyse ücret gişelerine ödeme yaptıktan 15 dakika sonra çıkış yapılmaktadır. Kütahya Zafer Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 23 TL’dir.

Zafer Airport Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 23,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 26,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 33,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 48,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 66,00 TL
2023 yılı otopark abonman ücreti ise 488,00 TL olarak belirlenmiştir.

Zafer Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 444 3 937

 

Kütahya Otogarı Otobüs Firmaları

Kütahya Otogarı - Kütahya Airport arası 45 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kütahya Zafer Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kütahya Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Kütahya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kütahya Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.