Zafer Havalimanı Ulaşım

Çinileriyle meşhur Kütahya, tarihi eserleri, tarihi yapıları, şifalı kaplıcaları ve doğal güzellikleriyle bilinmektedir. Günümüzde de Mevlevi kültürünün izlerini taşıyan kentin eski evlerinin oluşturduğu ortam tarihte ufak bir gezintiye çıkmış hissi uyandırıyor. Kütahya iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Zafer Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kütahya Zafer Havalimanı 2012 yılından itibaren iç hat ve dış hat uçuşları ile ulaşım da uluslararası hizmet verektedir. Kütahya Zafer Havalimanı’nın sahibi Devlet Hava Meydanları iken IC İÇTAŞ İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından işletilmektedir. Kütahya Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; büfe, restoran, sağlık hizmetleri, kayıp eşya bürosu, duty free, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Kütahya Zafer Havalimanı (KZR) kodu ile Kütahya ili Altınbaş ilçesinde yer almaktadır. Zafer Havalimanı; Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine de ulaşım sağlamaktadır. Kütahya il merkezine 43 km uzaklıkta yaklaşık olarak 60 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Kütahya Havalimanı ulaşım hizmeti, taksi ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Kütahya’ya inişten sonra; eğer Afyon ve Uşak çevre illerine gidebilmek için Kütahya Otogar’dan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını veya havalimanından komşu illere ulaşım sağlayan şirketle ulaşım sağlayabilirsiniz.

IC İÇTAŞ ZAFER ULUSLARARASI HAVALİMANI
Adres: Kuyucak Köyü Mevkii Altıntaş / Kütahya / TÜRKİYE
Telefon Numarası: 444 3 937

Zafer Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

IC İÇTAŞ Kütahya Vip Transfer Zafer Havalimanı

Toplu taşıma ile Kütahya Havalimanından şehir merkezine belediye otobüsleri bulunmamaktadır. Fakat havaalanı işletmecisinin bir firma ile sunduğu ulaşım hizmeti, tüm uçuş saatlerine göre sefer düzenleyerek hizmet vermektedir. Güzergahlar ile gerekli bilgi almak için ilgili numaraları arayabilirsiniz.

Zafer Havalimanı - Kütahya Servisi
Telefon Numaraları: 0537 214 05 18 - 0274 666 06 65 / (08.30 - 18.30 saatleri arası ulaşılabilir.)

Zafer Havalimanı - Uşak Servisi
Telefon Numaraları: 0541 962 78 48 - 0530 512 60 62

Zafer Havalimanı – Afyonkarahisar Servisi
Telefon Numaraları: 0272 214 47 20

Sponsorlu Bağlantılar

 

Zafer Havalimanı Taksi

Zafer Airport, şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine 16 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 43 dakika süren yol ücreti tahmini 200 TL tutabilir.
Zafer Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Kütahya Zafer Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.
Zafer Airport/Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0546 812 44 00

Kütahya Zafer Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Zafer Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kütahya Zafer Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Kütahya Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Enterprise - Telefon Numarası: 0532 277 11 55
AutoJet Rent A Car - Telefon Numarası: 0850 228 85 50
Gezgin724 – Telefon Numarası: 0850 466 27 66
Şahan Oto Kiralama ve Zafer Havalimanı Rent A Car araç kiralama firması Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hem araç kiralamakta hem de transfer hizmeti vermektedir.

Kütahya Zafer Havalimanı Otopark

Kütahya Zafer Havalimanı içerisinde yer alan otopark 200 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de mevcuttur. Havaalanı otoparkı 0-15 dakika arası ücretsizdir. Eğer 15 dakika geçtiyse ücret ödemeden çıkışa gitmeyiniz. gişelerine ödeme yaptıktan 15 dakika sonra çıkış yapılmaktadır. Kütahya Zafer Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Zafer Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 444 3 937

Kütahya Otogarı Otobüs Firmaları

Kütahya Otogarı - Kütahya Airport arası 45 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kütahya Zafer Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kütahya Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Kütahya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kütahya Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.