İcra Malları E-Satış Portalı

uyap e-satış portalı

Uyap E-Satış Portalı Nedir? ve Nasıl Teklif Verilir?

E-Satış Portalı; İcra ve İflas Müdürlükleri ile Sulh Hukuk Mahkemeleri tarafından 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu hükümleri uyarınca satışa sunulan menkul ve gayrimenkul ilanlarının elektronik ortamda yayımlandığı ve bu ilanlarının belirtilen elektronik ortamda teminat yatırılarak teklif verildiği bir sistemdir.

E-Satış portalında teklif verebilmek için esatis.uyap.gov.tr internet sitesinde bulunan elektronik teklif sayfasına E İmzalı, Mobil İmzalı veya İmzasız giriş yapmak gerekmektedir. Satışı yapılacak olan araçlara elektronik ortamda satış tarihinden bir gün önce saat 23.59’a kadar teklif verilebilmektedir.

Elektronik ortamda teklif verdikten sonra ihale sonuçlarını internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Biten ihale sonucunda ihale size kalmış ise ve icra ekranında ihale alıcısı olarak sizin adınız kaydedilmiş ise, size kaldığına dair SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca iletişim bilgilerinden gerekli yerle iletişime geçerek de ihale sonucu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Not: Elektronik ortamda vermiş olduğunuz teklif, ihale için verilen en yüksek teklif ise mevzuat gereği vazgeçilememektedir.

ilan.gov.tr icradan satış

İcra İlanları Nedir?

İcradan satış, kişinin yasal süre içinde borçlarını ödememesi durumunda sahip olduğu mallara devlet tarafından borçlu olduğu tutar kadar el konulması ve bu el konulan malların İcra Daireleri aracılığıyla açık artırma sistemi ile satılarak paraya çevrilmesidir.

İcra Satış İhalelerine Nasıl Katılabilirim?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 18 yaşını doldurmuş ve belirtilen belgeleri zamanında teslim etmiş olan herkes icra satış ihalelerine katılabilir. Duyurusu yapılmış ise katılmak istediğiniz satış ihalelerine https://esatis.uyap.gov.tr/ üzerinden online teklif vererek veya belirtilen tarihte ve yerde hazır bulunularak katılmak da mümkündür.

İhale İlanları (ilan.gov.tr)

İhale, bir malı, isteyenler arasından en uygun şartlarda yapmayı ve almak için gerekli parayı ödemeyi kabul eden kişiye verilme işlemidir.

İlan.gov.tr Sitesinde Yer Alan İhale İlanları

Resmi ilan portalında, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun ilgili maddelerine göre yaptıkları araç satış, kiraya verme, irtifak hakkı tesis etme konularındaki ihale ilanları ile bu kurum ve kuruluşların, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa göre yaptıkları mal alımı, kiralama ve hizmet alımı, yapım/onarım, inşaat işleri ile ilgili ihale ilanları yayımlanmaktadır.

İhalelere Nasıl Katılırım?

İhaleye katılım koşulları, basın ve diğer yollar ile duyurularak ihale çağrılarında ihalenin bağlı olduğu ve yapıldığı mevzuat hükümlerince belirtilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar