Rusya Vize İşlemleri

 
rusya

Rusya Federasyonu İçin 7 Çeşit Vize Başvurusu Vardır;

 

1. Turistik Vize

2. Özel Vize

3. Öğrenci Vizesi

4. Çalışma Vizesi

5. Transit Visa

6. İnsani Vize

7. Ticari Vize

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya Federasyonu diplomatik yada konsolosluk temsilciliklerinin birinden Rus vizesini almak zorundalar.

Turistik (Amaçlı) Vize İçin Gerekli Belgeler;

1. Rus tur operatörü tarafından misafir edileceginizi kanıtlayan belge (Tur operatörleri birligine kaydettirilmiş olarak); Voucher denilen bu belge Rusya’da kalacagınız otel tarafından size yollanabilir veya gideceginiz tur operatörü tarafından verilebilir. Belgenin bize ulaştırılması zorunludur. Voucher olmadan turistik vize verilmemektedir ve yalnızca orjinal Voucher kabul edilmektedir!

2. En az 2 boş sayfası olan ve vizenin bitiminden sonra mnimum 6 ay geçerliligi olan orjinal pasaport;

3. İnternet sitemizde online doldurulmuş, bilgisayardan çıktısı alınmış ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış başvuru formu visa.kdmid.ru; (Belgelerinizi vereceginiz vize şubesi seçimini yaparken, başvuru yapacagınız vize merkezi konumunu dogru olarak belirtmek zorundasınız)

Rusya Vizesi Online Başvuru Formu

4. Renkli fotograf – Lütfen fotograf detaylarını sayfanın üst kısmından okuyunuz

5. Voucher tarihleriniz ile aynı tarihlere otel ve uçak rezervasyonu

6. Türk vatandaşları için saglık sigortası zorunlu degildir ama tavsiye edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Diğer Rusya Federasyonu vize çeşitleri (Özel Vize, Öğrenci Vizesi, Çalışma Vizesi, Transit Visa, İnsani Vize, Ticari Vize) için istenen belgeleri ve başvuru şartlarını yetkili vize merkezi (Vfs Global) web sitesinden öğrenebilirsiniz.