Yabancı Havayolu Firmaları

Ucuz Uçak Bileti Ara

klm hava yolu

KLM Hava Yolu

KLM Hollanda Kraliyet Havayolları şirketi 1919 yılında kurulmuştur. Klm Hava Yolları şirketi kaliteli hizmeti ile dünya çapında 500 üzerinde noktaya uçuş hizmeti vermektedir. KLM dünyanın en eski havayolu şirketi olup Hollanda Amsterdam ana üssüdür.

KLM Hava Yolu İletişim

aegean havayolları

Aegean Havayolları

Aegean Airlines Yunanistan'ın en büyük havayolu şirketidir. Şirket ağırlıklı olarak Selanik ve Atina merkezli uçuşlar düzenler. Aegean Airlines dünyada 120 destinasyona ve 31 Yunan sestinasyonuna uçuş düzenler. Aegean Havayolları 1999 yılında kurulmuştur.

Aegean Havayolları İletişim

air france

Air France

Air France 1933 yılında beş hava yolu firmasının birleşmesi ile Fransa'da kurulmuştur. Air France bugün dünyada 1 000'ü aşkın destinasyona uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketidir. Firma 1946 yılında Paris-New York gibi uzun mesafeli rotalara başlamıştır.

Air France İletişim

lufthansa havayolları

Lufthansa Havayolları

Lufthansa Havayolları Almanya'nın en önemli havayolu şirketlerinden biri olup 1983 yılında kurulmuştur. Star Alliance'ın kurucu üyesi olan Lufthansa diğer havayolu ortaklarıyla birlikte, yolcularına dünyanın en büyük rota ağını sunar. Grup dünyanın% 98'ine uçuş sağlar.

Lufthansa İletişim

qatar airways

Qatar Airways

Altı kıtanın hepsine uçuş düzenleyen Qatar Airways Katar Daho merkezli bir havayolu şirketidir. 1997 Yılında kurulan Katar Havayolları her gün dünya üzerinde 150 noktaya sefer düzenlemektedir. Firma yeni nesil uçaklardan oluşan filoya sahiptir.

Qatar Airways İletişim

aeroflot russian airlines

Aeroflot Russian Airlines

Aeroflot Airlines Rusya'nın bayrak taşıyıcı en büyük havayolu şirketidir. Aeroflot Airlines Sheremetyevo Havalimanı merkezli çalışmaktadır. Kuruluşu 1923 yılına dayanan Aeroflot Hava Yolları 250 uçağa sahip olup Rusya içi ve yurtdışı geniş bir uçuş ağına sahiptir.

Aeroflot Russian Airlines İletişim

ukrayna havayolları

Ukrayna Havayolları (UIA)

Ukraine International Airlines Ukrayna devletinin milli hava yolu taşımacısı olarak 1992 yılında kurulmuştur. Günümüzde Ukrayna Havayolları ülkesini Avrupa, Asya, Amerika, Afrika ve Orta Doğuda bulunan 38 ülkede bir çok uçuş noktasına taşımaktadır.

Ukrayna Havayolları İletişim

emirates

Emirates

Emirates Hava Yolu şirketi Birleşik Arap Emirlikleri Dubai merkezli olarak 1985 yılında kurulmuştur. Emirates Birleşik Arap Emirlikleri'nin bayrak taşıyıcı ulusal hava yolu şirketidir. Emirates Havayolu dünyada yaklaşık 80 ülkede 155 üzerinde noktaya uçuyor.

Emirates İletişim

british airways

British Airways

British Airways Birleşik Krallık'ın ulusal havayolu şirketidir. Temelleri 1910 - 1919 yıllarına dayanan British Airways 1974 yılında BOAC ve BEA şirketlerinin birleşmesiyle kurulmuştur. British Airways Antalya'ya direkt uçuşlar düzenleyen bir firmadır.

British Airways İletişim

delta airlines

Delta Airlines

Delta Air Lines 1929 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Georgia eyaleti Atlanta merkezli kurulmuş havayolu şirketidir. Delta Hava Yolları 50 ülkede yaklaşık 300 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Fortune'nun en beğenilen 50 şirketi arasındadır.

Delta Airlines İletişim

azerbaijan airlines

Azerbaijan Airlines

Azerbaycan Hava Yolları 1992 yılında kurulmuş olup Azerbaycan'ın en büyük hava yolu firmasıdır. Azerbaycan Hava Yolları 25 ülkede 40 noktaya uçuş düzenlemektedir. Azerbaycan'ın milli ve bayrak taşıyıcı havayolu firması 23 uçağa sahiptir.

Azerbaijan Airlines İletişim

air canada

Air Canada

Kanada Havayolu'nun İlk kuruluşu 1937 yılıdır. 1964 yılında ülkenin milli havayolu şirketi olarak bu gün kullandığı Air Canada adını almıştır. Star Alliance havayolu ittifakının kurucu üyelerinden biridir. Air Canada altı kıtada 220'den fazla noktaya uçuş yapmaktadır.

Air Canada İletişim

tui group

TUI GROUP

TUI Uluslararası Turizm Birliği 1961 yılında kurulmuştur. Köklü bir seyahat acentesi olan firma Kuzey bölgelerinden Türkiye otellerine uçuşlar ayarlamakta ve İskandinav turistleri ülkemize ulaştırmaktadır.

TUI GROUP İletişim

Yurtdışı Havayolu Firmaları

Türkiye’den yabancı ülkelere seyahat etmenin en güvenli ve hızlı yolunun uçak seyahati olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Gerek iş seyahati, gerekse tatil amaçlı olsun, dünyanın diğer ucuna da gidilmek istense, havayolu ulaşımı ile, alınacak mesafeye göre öngörülen sürede ve konforlu bir yolculuk yapmak mümkün olmaktadır. Her yıl milyonlarca kişi, Türkiye havalimanlarından yabancı uçak firmaları aracılığı ile diğer ülkelere yolculuk yapmaktadır.

yabancı havayolu şirketleri

Dünya üzerinde kayıtlı yolcu taşımacılığı yapan 400’e yakın havayolu firması bulunmaktadır. IATA’nın (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) verilerine göre 2037 senesinde dünya genelinde uçakla seyahat eden yolcu sayısının toplam 8.2milyar kişiye ulaşacağı öngörülmektedir.

Türkiye’de ilk yurtdışı uçak seferi 1947 yılında Yunanistan’ın başkenti Atina’ya yapılmıştır. Günümüzde ise teknolojik havacılık sistemlerinin gelişmesi ve rekabet eden çok sayıda havayolu firması sayesinde yurtdışı hattı sayısı 200’e yaklaşmıştır. Geçtiğimiz yıllar içerisinde Avrupa’nın en iyi 10 havayolu şirketi arasında ilk sırada yer alan Türk Hava Yolları’nın, 119 farklı ülkeye uçak seferleri bulunmaktadır. Pegasus Havayolları ise yaklaşık 40 farklı ülkeye seferler düzenlemektedir.

Ayrıca, Türkiye’de 50 civarında yabancı havayolu firması faaliyet göstermektedir. Dünya üzerinde 256 milyonu aşan koltuk sayısı ve toplam 956 adetten oluşan dev uçak filosu ile, tespit edilmiş en büyük kapasiteye sahip havayolu firması olan American Airlines bu firmalardan biridir. Bunun dışında Singapore Airlines, Air Canada, Lufthansa Airways, British Airways, Air France ve Etihad Airways yolcularına güvenli ve konforlu uçuş deneyimi vadeden yabancı havayolu firmalarından bazılarıdır.