Kaş Meis Adası Feribot Seferleri

 
kaş meis adası feribot seferleri

Kaş Meis Adası Feribot

Kaş Antalya'nın denizden Muğla ile sınır olan doğal güzellikleri ile öne çıkan bir turizm ilçesidir. Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’na ev sahipliği yapar. Yine Büyükçakıl ve Küçükçakıl Plajları tatilcilerin çok rağbet ettiği plajlarıdır. Yamaç Paraşütü (Paragliding) ilçede son yıllarda gelişen bir uçuş aktivitesi olmuştur. Yine Patara Antik Kenti içinden geçilip ulaşılan uçsuz bucaksız kum tepeleri ile görenleri büyüleyen Patara Plajı tüm dünyada tanınan, Caretta Carettaların doğal yumurtlama alanıdır. Kaş Limanından Meis Adasına düzenli ve tarifeli feribot seferleri yapılmaktadır. Bu feribot seferlerinde kapı vizesi uygulaması yapılmaktadır.

 

Kaş İlçemizin tam karşısında yer alan ve ilçeye en yakın Yunan adası olan Meis Adası yaklaşık 2,5 mil uzaklıktadır. Meis Adası çok iyi korunan tarihi yapısı ve Akdeniz Mimarisinin harika örneği renkli evleri ile büyülü bir atmosfere sahiptir. Bu atmosferde yine çok iyi korunan doğanında büyük etkisi vardır. Geçimini turizm ve balıkçılıktan kazanan ada da kıyı boyunca yer alan mekanlar da taze deniz ürünlerine ulaşmak çok kolay. Türkçe adı Kızılhisar olan Meis Adası Yunanistan’ın 12 Adalar İli içinde yer alır.

Meis Adası Gezilecek Yerler

Meis Adası'nda gezilip görülmesi gereken yerlerin başında Meis Limanı ve çevresi, Aya Yorgi Manastırı, Mandraki Limanı, St. Georges Kilisesi, Santrapeia Okulu, Saint Jean Şövalyeleri Kalesi, Mavi Mağara, Aya Yorgi Adası, Osmanlı Cami Müzesi, Arkeoloji Müzesidir. Meis Adası'nda kolay ve rahat gezmek için araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralama şirketleri ve fiyatlarını görmek için "Yunan Adaları Araç Kiralama Şirketleri" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaş'a Ulaşım

Kaş Meis Adası feribot turu için Kaş İlçemize ulaşımda kullanabileceğiniz ulaşım bilgileri sayfalarımız, Kaş Otobüs Firmaları, Kaş Araç Kiralama ve Antalya Havalimanı Uçuş Bilgileri ile Ucuz Uçak Bileti dir. Ucuz otobüs bileti, ucuz uçak bileti, uygun araç kiralama fiyatları için bu sayfalarımızı kullanabilirsiniz. Kaş İlçesi ile Meis Adası arasında feribot yolculuğu yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Kaş Meis Adası tek yön feribot bileti fiyatları yetişkin 25 Euro, çocuk 13 Euro, bebek ise 3 Euro dur. Feribot sefer saatleri yakın bir zamanda bu sayfalarda yer alacaktır.

Kullanım Şartları:

Bu sayfalarda bilgi amaçlı yayınlanan feribot ve deniz otobüsü sefer bilgileri ilgili denizcilik firmalarına aittir. Sorumluluk ilgili denizcilik işletmecisi firmalara ve kurumlara ait olup, e-yasamrehberi.com, bu sitede yayımlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan sefer bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Sefer bilgilerini Erturk Lines web sitesinden de teyid ediniz.