Seferihisar Samos (Sisam) Feribot Seferleri

 
seferihisar samos adası feribot seferleri

Seferihisar Samos (Sisam) Feribot

İzmir’in sakin ilçesi Seferihisar’ın tarihi M.Ö. 2000 yılına kadar uzanır. İlçe sınırlar içinde yer alan Teos Antik Kenti’nin Akalardan kaçan Giritlilerin kurduğu ve Karyalılara ait bir kent olduğu bilinmektedir. Tarihten bu yana Seferihisar’ın limanı olarak hizmet veren Sığacık Mahallesi güzel bir turizm merkezidir. Sığacık Kalesi içindeki korunmuş yerleşim gezmeye gelenlerin konaklama için rağbet ettiği bir bölgedir. Yine bu bölgede kurulan Sığacık Üretici Pazarı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Seferihisar İlçemizden Yunanistan'ın Samos (Sisam) Adasına düzenli ve tarifeli feribot seferleri düzenlenmektedir.

 

Seferihisar Samos Turları

Samos (Sisam) Adası Dilek Yarımadası’nın hemen karşısında yer alan bir Yunan Adasıdır. Samos Adasına Seferihisar Limanından düzenlenen tarifeli feribot seferleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Seferihisar Samos feribot seferi yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir. Seferihisar Samos feribot bileti fiyatları tek yön yetişkinler için 25 Euro, çocuklar içi ise 15 Euro, bebekler için ise 10 Euro dur. Bu seyahati planlayanların kapı vizesi alması gerekmektedir.

Samos'a Nasıl Gidilir?

Seahat edenlerin daha kaliteli bir tatil yapması ve ulaşıma dair tüm bilgileri doğru edinmesini sağlayan web sitemiz Samos (Sisam) Adasına giden deniz otobüsü veya feribotlar hakkında bilgiler yayınlamaktadır. Yakın bir zamanda yayınlanmaya başlayacak Seferihisar Samos Adası feribot sefer saatleri yanında Samos Adası tatil beldeleri hakkında sitemizden bilgi alabilir, nasıl ulaşılır, ne nerede gibi sorulara cevap bulabilirsiniz. Yunan Adalarına yapmayı planladığınız gezilerinizden önce web sitemizi inceleyerek, kara, deniz ve hava ulaşımı hakkında geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.

Samos (Sisam) Adası Gezilecek Yerler

Ege Denizinde Dilek Yarımadası'nın tam karşısında bulunan Yunanistan'ın Samos (Sisam) Adası'nın gezilip görülmesi gereken başlıca noktaları şunlardır; antik Samos’un başkenti Pythagorion kasabası plajları ve tarihi eserleri ile öne çıkıyor, dağ kasabası Manolates, plaj ve rüzgar sörfü için Kokkari, güzel bir üzme keyfi için Psili Amos, Lemonakia, Livadaki Kambos, Limnionas plajlar görülmelidir.

Ülkemizin güzide tatil yörelerinden biri olan Seferihisar'dan Yunanistan Samos (Sisam) Adasına yapacağınız seyahatlerde araç kiralama hizmeti ile adayı kolayca gezebilirsiniz. Adada keyifli ve rahat bir tatil geçirmenizi imkan sağlayacak "Samos Adası Araç Kiralama Şirketlerine" ve Samos Adası güncel araç kiralama fiyatlarına web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Seferihisar’a Ulaşım

İzmir’in önemli turistik ilçelerinden bir olan Seferihisar İlçemize ulaşımda Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir Otobüs Firmaları ile Seferihisar Otobüs Firmaları bilgilerine de web sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Sitemizde seyahate dair aranılan tüm içerikler bulunur. Bilet arama modüllerini kullanarak ucuz otobüs bileti ve uçak bileti fiyatlarını görebilirsiniz.

Kullanım Şartları:

Bu sayfalarda bilgi amaçlı yayınlanan feribot ve deniz otobüsü sefer bilgileri ilgili denizcilik firmalarına aittir. Sorumluluk ilgili denizcilik işletmecisi firmalara ve kurumlara ait olup, e-yasamrehberi.com, bu sitede yayımlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan sefer bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Sefer bilgilerini Erturk Lines web sitesinden de teyid ediniz.