Seferihisar Otobüs Firmaları

Seferihisar Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Anadolu Ulaşım
Balıkesir Uludağ Turizm
Çanakkale Truva Turizm
Didim Seyahat
Efe Tur
İzmir Turizm
Kamil Koç Turizm
Karadeveci Turizm
Metro Turizm
Nilüfer Turizm
Pamukkale Turizm
Ulusoy Turizm

anadolu ulaşım

 

 

ANADOLU ULAŞIM

 

Anadolu Ulaşım Seferihisar Telefon Numarası:
Anadolu Ulaşım Seferihisar Otogarı Tel: 0850 333 35 64

 

Anadolu Ulaşım İzmir Şubeleri >

 

Anadolu Ulaşım Seferihisar otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Seferihisar > UŞAK, ANKARA, AFYON, BANAZ, POLATLI, UŞAK, ANKARA, AFYON, BANAZ, POLATLI


metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55

 

Metro Turizm Seferihisar Telefon Numarası:
Metro Seferihisar Otogarı Tel: 0232 743 58 63
Serinkuyu - Karşiyaka: 0232 365 55 20

 

Metro Turizm İzmir Şubeleri >

 

Metro Turizm Seferihisar otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Seferihisar > OZDERE, GUMULDUR, URKMEZ, SEFERIHISAR, IZMIR, MANISA, AKHISAR, SAMANDIRA TESIS, ALIBEYKOY TESIS, ISTANBUL


Sponsorlu Bağlantılar

Çeşme Otobüs Firmaları
Dikili Otobüs Firmaları
Seferihisar Otobüs Firmaları
Selçuk Otobüs Firmaları
Aliağa Otobüs Firmaları
İlçe

kamil koç

 

 

 

KAMİL KOÇ TURİZM

444 05 62

 

Kamil Koç Seferihisar Telefon Numarası:
Kamil Koç Seferihisar Otogarı Tel: 0 232 743 21 80

 

Kamil Koç Seferihisar otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Seferihisar > İSTANBUL OTOGAR, ALİBEYKÖY, ÜMRANİYE, DUDULLU, ANKARA, BURSA, AFYON, AKHİSAR, BALIKESİR, BANAZ, MANİSA, POLATLI, SALİHLİ, SUSURLUK, TURGUTLU, UŞAK, YALOVA


 
İstanbul >İzmir Otobüs Firmaları
Ankara > İzmir Otobüs Firmaları
Seferihisar Otogarı Haritası
seferihisar

Seferihisar

Seferihisar Hakkında Bilgiler

Ege Bölgesinin en kozmopolit kenti olan İzmir’in popüler ilçelerinden biri olan Seferihisar, tatilcilerin akın ettiği yerlerden biridir. Güney batısı komple Ege Denizi’ne kıyı şeridi olan Seferihisar’ın kuzeyinde Urla ilçesi, doğusunda Menderes ilçesi bulunur. Seferihisar, tarihi M.Ö. 4000 yıllarına dayanan İzmir' in batısında etrafı zeytin ve narenciye ağaçları ile çevrili, yeşil ile mavinin doğal uyumu içerisindeki, doğal ve tarihi güzellikleriyle dolu bir ilçesidir. Tarihi geçmişi günümüzden 3000 yıl öncesine kadar uzanan bölge İyonyalıların kurmuş olduğu Teos kentinin olduğu yerdir. Günümüze gelinceye kadar Giritliler, Karyalılar, Lidyalılar, İranlılar, Atinalılar ve Ispartalılar tarafından hakim olunan topraklara daha sonra İranlılar, Bergama Krallığı, Makedonyalılar, Eski Yunanlılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklu ve Osmanlı Devletleri egemen olmuştur. Ekonomik faaliyetlerine de değinmek gerekirse Seferihisar ilçesinde tarım faaliyetleri ağırlıklı olarak yapılmaktadır. Narenciye üretimi ve zeytinciliğin yanında seracılık ve bağcılık da tarımsal faaliyetlerin büyük bölümünü oluşturmaktadır. Tarımdan sonra bölgede gelişmekte olan sanayi faaliyetleri yer almaktadır. Seferihisar otobüs şirketleri bilgileri ve otobüs bileti fiyatları bu sayfada yer almaktadır. Seferihisar Otogarından Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.

Seferihisar Ulaşım

Ege Bölgesinin orta kesiminde İzmir’in batısında yer alan Seferihisar, İzmir şehir merkezine 45 km, Kuşadası’na 79 km, Çeşme’ye 80 km, İstanbul’a 610 km, Ankara’ya 640 km uzaklıktadır. İzmir-Seferihisar karayolu ile İzmir ve Çeşme’ye, Seferihisar-Kuşadası karayolu ile Kuşadası’na ulaşılır. Seferihisar’a seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Seferihisar otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Seferihisar Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Havayolu ulaşımı tercih edenler için İzmir Adnan Menderes Havalimanı Seferihisar ilçesine 40km uzaklıktadır. İç ve dış hatlarda hizmet veren havalimanında ulaşım için otobüs şirketleri, taksiler ve vib servis araçları hizmet vermektedir.

Seferihisar Otogar

Seferihisar şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Bu otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Seferihisar'dan sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, otobüs bileti fiyatları, Seferihisar Otogarı ulaşım haritası, Seferihisar Otogarı peron numaraları, Seferihisar Otogarı yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere de bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Seferihisar Yüksekokulu

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 2010 yılından bu yana eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Yüksekokul bünyesinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm işletmeciliği ve otelcilik, Uluslararası Ticaret Bölümleri yer almaktadır. Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu için Seferihisar'a yapacağınız otobüs yolculukları için kullanabileceğiniz Seferihisar otobüs firmaları bilgileri bu sayfada yer almaktadır.

Seferihisar’a Neden Gitmelisiniz?

İzmir’in mavi ile yeşilin buluştuğu şirin ilçelerinden Seferihisar’a tatil veya gezi planı yapıyorsanız öncelikle sayfamıza göz atıp ilçenin popüler yerleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Seferihisar tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığı için antik kalıntılar ve kültürel miraslar açısından zengindir. Teos Antik Kenti, Lebedos Antik Kenti, Karaköse Harabeleri Güneşlikent Tümülüsü ve Myonnesos Adası tarih meraklılarının görmesi gereken yerler arasındadır. Teos Antik kenti İyon medeniyetinin kurduğu ilk kent yerleşimi özelliği taşımaktadır ve en önemli eseri Dionysos Tapınağı oldukça ilgi çekmektedir. Sığacık otelleri restoranları tertemiz kıyıları ile sakin ve güzel bir ambiyansa sahiptir. Sığacık Kalesi 16.yy’dan kalma mimari yapılardandır. Selçuklu ve Osmanlı mimari eserlerinden olan ibadethaneleri merak edenler için Güdük Minare Camii, Hıdırlık Camii, Turabiye Camii, Ulu Cami, Kasım Çelebi Cami, Sığacık Camii Seferihisar’daki önemli eserlerdir. Sığacık Hamamı, Düzce Köy Hamamı, Kasım Çelebi Medresesi yine günümüze kadar ulaşabilmiş tarihi yapılardır. Cumalı Ilıcaları termal turizme hizmet veren tesisleri ile Seferihisar bölgesindeki popüler sıcak su kaynaklarıdır. Akkum plajı ile İzmir’in en güzel sahillerinden biri Seferihisar olup, yeşil ve mavinin iç içe geçtiği tertemiz denizi ve organize plajı ile yaz sezonu için gözde tatil yörelerinden biridir. Seferihisar ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Seferihisar Online Otobüs Bileti almaktır.
Ege mutfağının zengin lezzetlerinden tatma fırsatı bulabileceğiniz Seferihisar, salataları, mezeleri, zeytinyağlı sebze yemekleri ve taze deniz mahsulleri ile keyifli öğünler geçirmenizi garantilemektedir. Seferihisar mantısı oldukça meşhurdur. Nohutla yapılan bu mantıyı mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Ekmek dolması, Tatlı tarhana, Loklok Kebabı, Oğlak Dolması, Samsades, Mandalina Tatlısı ilçenin yöresel lezzetleri arasında sayılabilir. Seferihisar pazarından alışveriş yapabilir buraya özgü hediyeliklerden, takı ve süslerden satın alabilirsiniz. Keçi sütünden yapılan Armola peyniri mis gibi zeytin yağı ile sofralarınızı lezzetlendirecektir. Seferihisar’a özgü Armola peynirini, şaraplarını, zeytinyağlarını ve narenciye çeşitlerini satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Seferihisar Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.