Dikili Otobüs Firmaları

Dikili Otobüs Bileti Fiyatları, Otobüs Saatleri, Otobüs Seferleri,

Anadolu Ulaşım
Balıkesir Uludağ Turizm
Çanakkale Truva Turizm
Didim Seyahat
Efe Tur
İzmir Turizm
Kamil Koç Turizm
Karadeveci Turizm
Metro Turizm
Nilüfer Turizm
Pamukkale Turizm
Ulusoy Turizm

DİKİLİ KOOP

 

Dikili Koop Dikili Telefon Numaraları:
Dikili Otogar: 0 232 671 32 00

 

Dikili Kooperatif Dikili otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Dikili > İzmir, Çandarlı


anadolu ulaşım

 

 

ANADOLU ULAŞIM

 

Anadolu Ulaşım Dikili Telefon Numaraları:
Dikili Otogar: 0850 333 35 64

 

Anadolu Ulaşım İzmir Şubeleri >

 

Anadolu Ulaşım Dikili otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Dikili > UŞAK, İZMİR, ESENLER, ALİBEYKÖY, DUDULLU, ANKARA, AFYON, ALTINOVA, ALİAĞA, AYVALIK, BANAZ, BERGAMA, BURHANİYE, ÇANDARLI, DARICA IŞIKLAR, KULA, MANİSA, POLATLI, SALIHLERALTI, SARIMSAKLI


balıkesir uludağ turizm

 

 

BALIKESİR ULUDAĞ TURİZM

444 22 22

 

Balıkesir Uludağ Turizm Dikili Telefon Numaraları:
Dikili Otogar: 0 232 671 00 74
Dikili Çarşı: 0 232 671 31 42

 

Balıkesir Uludağ Turizm İzmir Şubeleri >

 

Uludağ Turizm Dikili otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Dikili > Aksakal, ANKARA, BALIKESİR, Bandırma, Bozüyük, BURSA, Erdek, ESKİŞEHİR, Gebze, Gemlik, Gökçeyazı, Gönen, İnegöl, İSTANBUL, İvrindi, Kepekler, Mustafakemal, Orhangazi, Polatlı, Susurluk, YALOVA


efe tur

 

 

EFE TUR

(0850) 600 00 10

 

Efe Tur Dikili Telefon Numaraları:
Dikili Otogar: 0 232 671 00 74
Salihleraltı: 0 232 676 50 80

 

Efe Tur İzmir Şubeleri >

 

Efe Tur Dikili otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Dikili > ADAPAZARI, AKÇAKOCA, ALAPLI, Altınova-Ylv., BALIKESİR, BOLU, BURSA, ÇİFTLİKKÖY, DEĞİRMENDERE, DÜZCE, EREĞLİ(KDZ), GEMLİK, GÖLCÜK, İZMİT Otogar, KARABÜK, KARAMÜRSEL, KARŞIYAKA, İZMİT, KOZLU, ORHANGAZİ, SAFRANBOLU, SEYMEN, SUSURLUK, YALOVA, YUVACIK, ZONGULDAK


malatya kernek turizm

 

 

KERNEK TURİZM

444 46 44

 

Kernek Turizm Dikili Telefon Numaraları:
Dikili: 0 232 671 41 19 - 0 232 671 36 00

 

Kernek Turizm İzmir Şubeleri >

 

Kernek Turizm Dikili otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Dikili > ANKARA, Darende, Güney, Gürün, KAYSERİ, MALATYA


Sponsorlu Bağlantılar

Çeşme Otobüs Firmaları
Dikili Otobüs Firmaları
Seferihisar Otobüs Firmaları
Selçuk Otobüs Firmaları
Aliağa Otobüs Firmaları
İlçe

metro turizm

 

 

METRO TURİZM

0850 222 34 55

 

Metro Turizm Dikili Telefon Numaraları:
Metro Turizm Çiğli Tel: 0 232 376 22 55
Metro Turizm Dikili Tel: 0 232 671 47 55
Metro Turizm Dikili Çarşı Tel: 0 232 671 47 55
Metro Turizm Dikili Otogarı Tel: 0 232 671 94 93

 

Metro Turizm İzmir Şubeleri >

Metro Turizm Dikili Otobüs Bileti Al >> 

 

Metro Turizm Dikili otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Dikili > ALİAGA, BERGAMA, DIKILI, ALTINOVA, SARMISAKLI, AYVALIK, GOMEC, BURHANIYE, BURSA, GEBZE, SGOKCENORHANLI, SAMANDIRA TESIS, ALIBEYKOY, BAYRAMPASA, ISTANBUL


nilüfer turizm

 

 

NİLÜFER TURİZM

0850 222 00 99

 

Nilüfer Turizm Dikili Telefon Numaraları:
Nilüfer Turizm Çandarlı Otogarı Tel: 0 232 673 22 64
Nilüfer Turizm Dikili Otogarı Tel: 0232 671 24 64
Nilüfer Turizm Dikili Çarşı Tel: 0232 671 32 42
Nilüfer Turizm Dikili Çarşı2 Tel:0232 671 65 75
Nilüfer Turizm Salihleraltı Tel: 0232 676 50 80

 

Nilüfer Turizm İzmir Şubeleri >

 

Nilüfer Turizm Dikili otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Dikili > ANKARA


pamukkale turizm

 

 

PAMUKKALE TURİZM

0850 333 35 35

 

Pamukkale Turizm Dikili Telefon Numaraları:
Pamukkale Turizm Dikili Otogarı Tel: 0 232 671 74 74
Pamukkale Turizm Dikili Çarşı Tel: 0 232 671 31 34

 

Pamukkale Turizm İzmir Şubeleri >

Pamukkale Turizm Dikili Otobüs Bileti Al >>

 

Pamukkale Turizm Dikili otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Dikili > AFYON, ANKARA, ANTALYA, AYDIN, BALIKESİR, BURSA, ÇANAKKALE İSKELE, ÇANAKKALE OTOGAR, DARICA, DENİZLİ, ECEABAT, GEMLİK, İSTANBUL (ALİBEYKÖY), İSTANBUL (DUDULLU), İSTANBUL (OTOGAR), İZMİR, KARACABEY ÇATRAK, KORKUTELİ, NAZİLLİ, ORHANGAZİ, POLATLI, SARAYKÖY, UŞAK, YALOVA, YILDIZ MOLA Y.


ulusoy turizm

 

 

ULUSOY TURİZM

0850 811 1 888

 

Ulusoy Turizm Dikili Telefon Numaraları:
Dikili Merkez Acentesi: 0232 671 21 35
Dikili Otogar: 0232 -

 

Ulusoy Turizm İzmir Şubeleri >

 

Ulusoy Turizm Dikili otobüs bileti alabileceğiniz güzergahlar;

Dikili > Burhaniye, Bursa, Edremit, İstanbul, Yalova


 
İstanbul >İzmir Otobüs Firmaları
Ankara > İzmir Otobüs Firmaları
Dikili Otogarı Haritası
dikili

Dikili

Dikili Hakkında Bilgiler

Dikili ilçesi Ege Denizi kıyısında, İzmir’in kuzeyinde yer alır ve karşısında Yunanistan‘a bağlı adalardan biri olan Midilli Adası bulunur. Dikili doğal güzellikleri ve antik değerlerin bulunduğu zengin turizm potansiyeli ile gelecekte önemli bir yerleşim birimi olmaya adaydır. İlçenin kuzeydoğusunda Bergama Antik Kenti yer almaktadır. Karaçam ormanları, su kaynakları, mesire yerleri meşhurdur. Eko turizm potansiyeli yüksektir. Dikili ilçesinin nahiyesi olan Çandarlı, iklimi, doğa oluşumları, doğal güzellikleri, adaları, adacıkları, dorukları, yamaçları, seyirlik alanları, koyları, termal kaynakları ve çevre metropollere yakınlığı ile hızlı bir gelişme içinde bulunan önemli bir turizm çekim merkezidir. Tarihi geçmişinden de bahsedecek olursak ilk yerleşim MÖ.4000’lere kadar uzanmaktadır. O zamanlardaki adı Aterneus olan bölgede Altaria, Karina, Pytany, Teuthrania gibi antik kentler bulunmaktadır. Akalar kavminden başlayarak, Lidya, İran, Frikya, Mysis, Roma, Bergama, Bizans, Cenova, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıkları tarafından yönetilmiştir. Cumhuriyet öncesi dönemde Yunanlıların işgal ettiği Dikili ve çevresi 1922 senesinde düşman işgalcilerden temizlenmiştir. Ekonomisi çoğunlukla tarım ve zeytinciliğe dayanan ilçe de turunçgiller üretimi yoğun olarak yapılmaktadır. Bunun dışında arıcılıkta ciddi bir ekonomik potansiyele sahiptir. Ayrıca Dikili en kaliteli granit taşının çıkarıldığı yerlerden biridir. Dikili otobüs şirketlerinin tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır.

Dikili Ulaşım

İzmir ilinin en kuzeyinde bulunan Dikili ilçesine karayolu ulaşımı oldukça rahat sağlanabilmektedir. Dikili, E87 İzmir-Çanakkale karayolu üzerinde yer alır. İzmir’e 180 km uzaklıktadır. Çanakkale ise 200 km uzaklıkta yer almaktadır. D240 Karayolu ile Soma üzerinden Akhisar’a ulaşılır. Dikili Balıkesir iline ise 124 km uzaklıktadır. Dikili-İzmir arasında yolcu taşımacılığı hizmetini Belediye ve özel otobüs firmaları tarafından yapılmaktadır. Dikili’ye seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan Dikili otobüs firmaları hakkında bilgi sahibi olabilir, otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir ve Dikili Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Havayolu ulaşımı tercih edenler için Dikili ilçesine en yakın havalimanı 150km uzaklıktaki İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Havalimanından ilçe istikametine çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır.

Dikili Otogar

Dikili Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet veren Dikili otobüs firmaları ile Türkiye'nin dört bir yanına otobüs seferi ve otobüs bileti bulmak mümkündür.
Dikili şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Bu otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, telefon numaraları, sefer düzenledikleri güzergahlar, Dikili'den sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, otobüs bileti fiyatları, Dikili Otogarı ulaşım haritası, Dikili Otogarı peron numaraları, Dikili Otogarı yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları tüm bu bilgilere de bu sayfadaki modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Dikili Yüksekokulu

Dikiliye en yakın konumda bulunan yüksekokul, Ege Üniversitesine bağlı olarak faaliyet gösteren Bergama Meslek Yüksekokuludur. 1994 senesinde kurulmuş olan Bergama MYO bünyesinde Bilgisayar programcılığı, Bitki Koruma Programı, Elektronik Teknolojisi Programı, Eser Koruma Programı, Giyim Üretim Teknolojisi Programı, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Programı, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Programı yer almaktadır. Bergama Meslek Yüksekokulu Dikili merkezine 26km uzaklıktadır. Bergama Meslek Yüksekokulu için yapacağınız seyahatinizde kullanabileceğiniz Dikili otobüs şirketlerinin tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızdan otobüs bileti alıp, Dikili’ye seyahat edebilirsiniz.

Neden Dikili’ye Gitmelisiniz?

İzmir’in Dikili ilçesi köklü tarihine ışık tutan ören yerleri, tabiat güzellikleri ve termal turizmde önemli bir yere sahip kaplıcaları ile popüler gezi rotalarından biridir. Antik kentleri gezmeyi ve köklü tarihin izlerini görmeyi sevenlerin gidebileceği Pitane ve Aternaus Antik Kentleri Dikili ve çevresinde yaşamış olan medeniyetler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan tarihi Çandarlı Kalesi, Hellenistik dönemden kalma en görkemli kentlerinden Bergama’daki Pergamon Antik Kenti yine tarih meraklılarının mutlaka gezmesi gereken yerlerdir. Tabiat güzelliklerini görmek istiyorum diyorsanız volkanik oluşumlar arasındaki zengin bitki örtüsünün arasında adeta cennete açılan Karagöl’e gidebilir, dünyaya mal olmuş Atatürk Botanik Bahçesine uğrayabilirsiniz. Dikili’ye 10km uzaklıktaki Nebiler köyü muhteşem doğası ile Aşıklar Şelalesi ve Ağlayan Mağara’yı görebileceğiniz yürüyüş rotalarında tertemiz havasını soluyabileceğiniz yemyeşil bir yerdir. Dikili’ye 6km mesafedeki Çamurlu ılıcasına gidebilir şifalı çamur banyolarına girebilir tesislerinde konaklayabilirsiniz. Yine Dikili’ye 4km mesafedeki Bademli Aiolis Ilıcasına gidebilir şifalı sularına girebilirsiniz. Bademli Köyü açıklarındaki Kalem Adasına tekneyle geçebilir tertemiz plajlarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Dikili ilçesinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Dikili Online Otobüs Bileti almaktır.
Ege ve Akdeniz mutfaklarının çeşitliliğine sahip olan Dikili ilçesinde deniz ürünleri, salatalar, zeytinyağlılar ve mezeler keyifli tatilinizi daha da tatlandıracaktır. İzmir’in meşhur kumrusu, boyozu, bulgurlu ebegümeci, patlıcan silkme, ahtapot salatası, kabak çiçeği dolması, Girit salatası, yaprak sarma, şevketi bostan, kalamar, turp otu salatası, pilaki, zeytinyağlı biber dolması, baklalı enginar, pirinçli semizotu, mücver İzmir lokma tatlısı Dikili’de denemenizi tavsiye edeceğimiz lezzetlerden birkaçıdır. Alışveriş tavsiyelerine gelince takı çeşitleri seramik süs eşyaları ve çeşitli aksesuarlardan satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Dikili Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.