Askerlik Şubesi İnternet Üzerinden Online Randevu Alma

Askerlik Şubelerinde kuyruğa girip sıra beklemeyin, internetten randevu alın

Askerlik şubelerine artık e-Devlet kapısı üzerinden "Asal Randevu Başvuru" sayfalarını kullanarak, randevu alıp gidebilirsiniz. Bu randevu ile askerliğe sevk işlemlerinizi, askerlik yoklama işlemlerinizi, hava değişimi işlemlerinizi, askerlik durum belgesi işlemlerinizi sıra beklemeden daha hızlı yaptırabilirsiniz.

e-DEVLET KAPISI ASKERLİK ŞUBESİ RANDEVU ALMA >>

 

Bu hizmetten yararlanmanız için e-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet Kapısı şifre zarfını T.C. Kimlik numaranızın yazılı olduğu geçerli bir kimlik kartınızla (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Evlilik Cüzdanı, Pasaport, Avukat Kimliği) birlikte tüm PTT Merkezlerimizden ve yetkilendirilen PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Bunun dışındaki kimlik belgeleri kesinlikle kabul edilmemektedir. Aşağıdaki linkten size en yakın e-Devlet şifresi veren PTT şubesini ve adresini öğrenebilirsiniz. (Not: Her PTT Şubesi e-Devlet şifresi vermemektedir. Aşağıda gelen ekranda "Sadece e-Devlet şifresi dağıtan şubeleri listele" kutucuğunu işaretleyiniz.)

e-Devlet Şifresi Veren PTT Şubeleri >>

Aşağıda Askerlik Şubeleri online randevu alma işlemleri resimli ve açıklamalı olarak anlatılmaktadır.

Asal Randevu Başvuru 1

Sponsorlu Bağlantılar

 

e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yapınız, ASAL Randevu Başvuru bölümüne geliniz. Bu bölümde işlem yapabilmeniz için sisteme cep telefonu numaranız ve e-posta adresinizin tanımlı olması gerekmektedir. Eğer tanımlı değilse sistem sizi yönlendirecektir. Bu işlemden sonra il, ilçe ve yapacağınız askerlik işlemini seçerek ileri butonuna basarak 2. adıma geçiniz.

Asal Randevu Başvuru 2

Bu bölümde Askerlik Şubeleri mesai saatleri içinde sabah 8.30 ile akşamüstü 17.00 arasında her 15 dakikada bir randevu verilmektedir. Size uygun saati seçerek Kaydet butonuna basarak 3 ve son adıma geçiniz ve Askerlik Şubesi Randevu Alma işleminizi tamamlayınız.