Ne Zaman Emekli Olabilirim Hesaplama (Bağ-Kur)

4b emeklilik hesaplama

4B/Bağ-Kur Ne Zaman Emekli Olabilirim? Hesaplama

Sosyal Güvenlik Kurumunun bu uygulaması ile 4B Bağ-Kur'a tabi sigortalıların ne zaman emekli olabilecekleri hesaplanmaktadır. Emeklilik hesaplaması kullanıcı tarafından girilen veriler üzerinden yapıldığı için bilgilendirme amaçlıdır. Resmi işlemlerde bu hesaplamalar kullanılamaz. Emeklilik işlemlerinde SGK kurum kayıtları esas alınır.

Uygulama ekranında girmeniz gereken bilgiler Emeklilik Türü, Cinsiyet, Doğum Tarihidir. Daha sonra alttaki "Tamam" butonuna basınız gelen ekranda Hizmet Bilgisi girmeniz gerekmektedir. Bağ-Kur başlama ve bitiş tarihlerini girdiğinizde hizmet süresini sistem kendi bulmaktadır.

Uygulamaya yukarıda istenen gerekli bilgiler girilip "Emeklilik Hesapla" butonuna basınca ne zaman emekli olabileceğinizi gösteren hesapla karşınıza gelecektir. Yapılan hesaplamada kaç yaşında emekli olacağınız, gereken sigortalılık süresi, gereken prim gün sayısı, geriye kalan yaşınız, geriye kalan hizmet süreniz, geriye kalan gün prim sayınız verilmektedir.

4b emeklilik hesaplama

e-Devlet Kapısı Üzerinden Emeklilik Sorgulama

Dilerseniz normal şartlarda ne zaman emekli olacağınızı e-Devlet Kapısı üzerinden de online hesaplayıp öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki bölüme TC Kimlik Numarası ve e-Devlet Kapısı şifreniz ile giriş yaptıktan sonra önce sigorta kolunu (4A - 4B - 4C)seçiniz daha sonra ilk işe başlama tarihini girip "Sorgula" tuşuna basınız. Sistem size emekli olmanız için gereken şartları yazacaktır. Yaş, sigortalılık süresi, prim gün sayısı.

e-Devlet Kapısı üzerinden aşağıdaki linki kullanarak 4B / Bağ-Kur hizmet bilginize ulaşabilirsiniz. Burada detaylı prim tablosu yerine 4B sicil numaranız, hizmet süreniz yıl ve gün olarak toplam rakam, hizmet türü, balama ve bitiş tarihlerini görebilirsiniz.

Şayet Bağ-Kur 4B Hizmet sürenizi ve varsa diğer sandıklar hizmet sürelerinizin detaylı listelerini görmek, öğrenmek isterseniz aşağıdaki linkten "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" uygulamasına gidiniz. SGK Tescil ve Hizmet Dökümü uygulamasını kullanarak 4A/4B/4C tescil bilgilerinizi, aylık bilgilerinizi ve hizmet dökümünüzü görüntüleyebilir barkodlu belge oluşturabilirsiniz.