Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Şehzadeler Kenti olarak bilinen Amasya ili, asırlar boyu medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Tarih kokan bu eşsiz kent görülmeye değer şirin şehirlerimizdendir. Dillere destan olmuş Ferhat İle Şirin efsanesiyle merak uyandırmaktadır. Amasya iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden ulaşım mevcuttur.

 

Amasya Merzifon Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Amasya Merzifon Havalimanı 2008 yılından itibaren İç Hatlar Terminali ile ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, wifi, kayıp eşya bürosu, atm, araç kiralama, emanet eşya ve otopark imkanları mevcuttur.
Amasya Merzifon Havalimanı (MZH) kodu ile Amasya ili Merzifon ilçesinde yer almaktadır. Amasya il merkezine 45 km uzaklıkta yaklaşık olarak 50 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Amasya Merzifon Havalimanı ve ilçeler arası uzaklıkları; Merzifon’a 6 km, Amasya'ya 45 km, Çorum'a 63 km, Havza'ya 28 km mesafede bulunmaktadır. Merzifon Havalimanı konumundan dolayı Amasya`nın yanı sıra çevre illeri Tokat, Çorum ve Samsun`un bazı ilçelerine de hizmet vermektedir.
Havalimanı ulaşım hizmeti, havalimanı servisleri, belediye otobüsleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Amasya Merzifon’a inişten sonra tercih ettiğiniz taşıtlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ AMASYA MERZİFON HAVALİMANI
Adres: 05300 Merzifon/Amasya
Telefon Numaraları: 0358 535 10 16 - 0358 535 10 17

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

DDM Tur Taşımacılık Merzifon Havalimanı Servisleri

Havalimanından uçak saatlerine göre Amasya şehir merkezi ve Amasya Merzifon Havalimanı arası karşılıklı olarak DDM Tur Taşımacılık firmasına ait servis otobüsleri ulaşım hizmeti vermektedir.
Amasya Merzifon Havalimanı’na gidecek otobüsler Amasya Park AVM karşısı DedemTur önünden uçak kalkış zamanından 2 saat önce hareket etmektedir. Merzifon Havalimanına ulaşım ücreti 15 TL’dir.

Amasya şehir merkezinden Merzifon Havalimanı Güzergahı: Avm Park Karşısı Dedem Tur, Baklavacı Yılmaz Usta Önü, Anıt Meydanı, Ticaret Kavşağı, Karayolları, Eski Otogar, Dumlu Petrol Karşısı, Emniyet Müdürlüğü ve Suluova Otogar Anayol Kenarı güzergahından geçerek havaalanına ulaşım sağlanmaktadır.

Ddm Tur Taşımacılık Amasya Telefon Numaraları: 0506 469 67 12 - 0553 177 85 05 - 0358 212 93 96 – 0358 218 06 66

Çorum ilinden Merzifon Havalimanı Güzergahı: Devlet Tiyatro Salonu, Carrefour, Merkez Karakol, Anıtta Otel, Terminal güzergahından geçerek havaalanına ulaşım sağlanmaktadır.

Ddm Tur Taşımacılık Çorum Telefon Numaraları: 0530 656 16 24 - 0539 345 40 90 - 0364 227 41 51

Amasya ili Taşova ilçesinden Merzifon Havalimanı Güzergahı: Taşova Otogar karşısından hareket ederek havaalanına ulaşım sağlanmaktadır.

Ddm Tur Taşımacılık Telefon Numaraları: 0544 441 57 17 - 0356 715 72 00

Sponsorlu Bağlantılar

 

Amasya Merzifon Havalimanı Taksi

Amasya Merzifon Havaalanı (MZH) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havaalanı taksi hizmeti Taksi Hizmetleri Taşıma Kooperatifi tarafından gerçekleştirerek iç hatlar çıkış kapısından ulaşım sağlanmaktadır. Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine 45 kilometre mesafesiyle yaklaşık 50 dakika sürmektedir.
Amasya Merzifon Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Amasya Merzifon Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için telefon numarasını aramanızı tavsiye ederiz.

Merzifon Havalimanı Dörtyol Taksi Telefon Numarası: 0543 519 53 66

Amasya Merzifon Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Amasya Merzifon Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Amasya Merzifon Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.
Amasya Havaalanı yakınında yer alan araç kiralama firmaları:
Gezgin724 Telefon Numarası: 0850 466 27 66
Amasya şehir merkezinde bulunan Rent Go, Avis, Sima Oto Kiralama, Assistcarrental Ofis & Havaalanı-Ekici Otomotiv, Assistcarrental Merzifon, Mer Car Rental, By Elvis Oto Kiralama markalarından da araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Amasya Merzifon Havalimanı Otopark

Amasya Merzifon Havalimanı'nda içerisinde iç hatlar terminaline yakın havaalanı otoparkı; 132 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Amasya Merzifon Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.
Amasya Merzifon Havalimanı Telefon Numarası: 0358 535 10 16

Amasya Merzifon Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan şehir merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmet sunan firmalar vardır.
Amasya Havalimanı transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer ve şehir merkezinde yer alan şirketler güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Amasya Otogarı Otobüs Firmaları

Amasya Merzifon Otogarı - Amasya Havaalanı arası 6 km mesafe bulunmasıyla havalimanı servisleri, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Amasya Merzifon Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Amasya Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Amasya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Amasya Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.