Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük havalimanları arasında yer alan Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB kodu) ile, Ankara’nın Çubuk ve Akyurt ilçe sınırları arasında konumlanmıştır. 1955 yılından bu yana ulaşım hizmeti veren Ankara Havalimanının AŞTİ otobüs terminaline uzaklığı 33km iken, şehir merkezine uzaklığı ortalama 28km’dir. Yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük 4. Havalimanı özelliğinde olan Esenboğa’ya ulaşım şehrin her noktasından Havaş, Belkoair, belediye otobüsleri, taksi, araç kiralama gibi birçok seçenekle sağlanabilmektedir. Sayfamızda Ankara Esenboğa Havalimanı ulaşımı hakkında gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz.

 

Ankara Esenboğa Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına yaklaşık olarak ulaşım 30 dakikada sağlanmaktadır. Özel aracınızla Kızılay’dan ulaşım sağlayacaksanız, D140 karayolu ve Anadolu Bulvarı üzerinden ya da Özel Bulvarı üzerinden, Çankaya’dan ulaşım sağlayacaksanız Ankara çevre yolu veya Özel Bulvarı üzerinden, Gölbaşı ilçesinden ulaşım sağlayacaksanız ise Mevlana Bulvarı ve Özel Bulvarı üzerinden Esenboğa Havalimanı tabelalarını takip edebilirsiniz. Havalimanına ulaşım ayrıca, Havaş araçları, Belkoair araçları, belediye otobüsleri, taksi, özel transfer araçları ile yapılabilmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanı
Adres: Balıkhisar Mahallesi, Özal Bulvarı, Akyurt/Ankara,Türkiye
Çağrı Merkezi: 444 9 TAV (828)
TAV Esenboğa Havalimanı Santral: 0312 590 40 00
DHMİ Esenboğa Havalimanı İletişim: 0312 398 00 00

 

Esenboğa Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
havaş

Havaş Ankara Esenboğa Havalimanı Servis Saatleri

Havaş Esenboğa Havalimanı'na inen tüm uçakların inişinden 25 dakika sonra havalimanından hareket etmekte ve 12 TL bilet fiyatı ile ulaşım hizmeti vermektedir.

Aşti’den Esenboğa Havalimanı güzergahında hareket saatinden önce ara duraklardan servis kullanacak yolcuların Aşti Otogar hareketinden 1 saat önce (0530 430 94 73) telefon numarasını arayarak rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

Özel Bulvarı, Pursaklar, Çevre Yolu, Batıkent Kavşağı, 75.Yıl Hipodromu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Şaşmaz Kavşağı, Şaşmaz Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ duraklarından binebileceğiniz HAVAŞ araçlarının ilk seferi 02:15 son seferi ise 23:45’de gerçekleşmektedir.

Esenboğa Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: AŞTİ Otogar Geliş Katı 129-130 Nolu Peron’dan hareket ederek İstasyon Caddesi Eryaman Yüksek Hızlı Tren Garı ve Pursaklar’dan yolcu alınarak Ankara Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminaline ulaşılmaktadır.

Esenboğa Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevreyolu, İstasyon Caddesi Eryaman Yüksek Hızlı Tren Garı ve Aşti Otogarda yolcu indirmektedir.

Esenboğa Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 04 87 / 444 0 487

Havaş Esenboğa Havalimanı Otobüs Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 
belkoair

Belko Air Ankara Esenboğa Havalimanı Seferleri

Belkoair donanımlı araçları ile Esenboğa Havalimanı ile AŞTİ, Kızılay, Ankara Tren Garı ve AKM durak noktalarına ulaşımı sağlamaktadır. Uçak sefer saatlerine göre düzenlenen Belkoair servis saatlerini belirtecek olursak, ilk sefer 05:30 son sefer ise 21:30’da yapılmaktadır.

Belkoair ücreti 12TL’dir.

(Gaziler, Şehit Yakınları, Engelli ve Refakatçileri, Sarı Basın Kartı Olanlar ile Polis, Zabıta memurları Belkoair Havaalanı Otobüslerinden ücretsiz yararlanmaktadır.)

 
Belko Air Ankara Esenboğa Havalimanı Hatları
Hat Güzergah Ücret
442-A AŞTİ Otogar -Esenboğa Havalimanı 12 TL
442-K Kızılay - Esenboğa Havalimanı 12 TL
442-B Ümitköy-Batıkent - Esenboğa Havalimanı 12 TL
 

Belkoair irtibat numarası: 444 9 312

Belko Air Esenboğa Havalimanı Otobüs Sefer Saatleri >

 
ego

Esenboğa Havalimanı Belediye Otobüsü Seferleri

Ankara Büyükşehir Belediye Otobüsü ile Esenboğa Havalimanına Ulaşım; Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan AŞTİ Otogar’ına ulaşmak isteyen misafirler için; Ankarakart sisteminin kullanıldığı belediye otobüslerinde; biniş kent kart ile 3.25 TL, kullan at bilet ise 4.00 TL ödemesi ya da şoföre nakit olarak yapılan ödeme ile AŞTİ Şehirlerarası Terminal’e yaklaşık 70-75 dakika süre içerisinde ulaşılmaktadır.

 
Esenboğa Havalimanı Belediye Otobüsü Hatları
Hat Güzergah Ücret
442-3 AŞTİ Otogar - Esenboğa Havalimanı 4.00 TL
442-3B Esenboğa Havalimani – Batıkent – Aşti Otogarı 4.00 TL
 

Ankara Belediye Otobüsü işletmesi Ego Genel Müdürlüğü Telefon Numarası: 0312 507 10 00

EGO Esenboğa Havalimanı Otobüs Sefer Saatleri >

 

Ankara Esenboğa Havalimanı Taksi

Ankara Havalimanı, şehir merkezine 28 km uzaklıkta yer alan en rahat ve hızlı ulaşım sağlayan araçlar taksilerdir. Esenboğa Havalimanı taksi, iç ve dış hatlar yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.

 
Ankara Esenboğa Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Esenboğa Havalimanı - AŞTİ Otogar 125 - 140 TL
Esenboğa Havalimanı - Ankara Tren Garı 115 - 130 TL
Esenboğa Havalimanı - Ulus 110 - 125 TL
Esenboğa Havalimanı - ANKAmall AVM 125 - 135 TL
Esenboğa Havalimanı - Kızılay 120 - 135 TL
Esenboğa Havalimanı - Çankaya 130 - 150 TL
Esenboğa Havalimanı - Gölbaşı 130 - 150 TL
Esenboğa Havalimanı - Sincan 220 - 250 TL
 

Belirttiğimiz bu taksi fiyatları değişim gösterebilmektedir. Esenboğa Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek için Esenboğa Taksi Durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0312 398 08 98

 

Esenboğa Havalimanı’na Metro ile Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı’na direkt ulaşım sağlayan metro maalesef bulunmuyor. Ancak metro güzergahı üzerinden AŞTİ durağında inerek 442 No’lu otobüs ile havaalanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama şirketleri havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı Otopark Ücretleri

Ankara Esenboğa Havalimanı Katlı Otoparkı, havaalanı içerisinde iç ve dış hatlar terminallerinin paralelinde yer alırken açık otopark ise, gelen yolcu katındaki iç hatlar yolcu çıkışının 50 metre ilerisinde yer alan CIP Otoparkı 24 saat hizmet vermektedir.

0-3 saat açık otopark ücreti: 21 TL
Katlı otopark ücreti: 25 TL

6 saat açık otopark ücreti: 29 TL
Katlı otopark ücreti: 34 TL

2 saat açık otopark ücreti: 33 TL
Katlı otopark ücreti 42 TL

24 saat açık otopark ücreti: 48 TL
Katlı otopark ücreti 59 TL

Otopark abonelik ücretleri ise;
4 Gün ücreti 127,00 TL’dir.
7 Gün ücreti 194,00 TL’dir.
15 Gün ücreti 271,00 TL’dir.
30 Gün ücreti 383,00 TL’dir.

Esenboğa Havalimanı Vale: Ankara Esenboğa Havalimanı otoparkında isteyen yolcularımız ücreti karşılığında vale hizmetinden de faydalanabilirler.

Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için ayrıca havaalanının yakın çevresine konumlandırılmış 7/24 açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli otoparklar mevcuttur. Havalimanı dışındaki otoparklara aracınızı bıraktığınızda bazı otoparklar servisle ücretli ya da ücretsiz havalimanına ulaşım hizmeti de sağlamaktadır.

Ankara Havalimanı dışındaki özel otoparklar;

Park Via: Havalimanına 5 km uzaklıkta yer alan açık otopark, kamera güvenliği ile 7/24 hizmet vermektedir.

Park Stop Otopark: Havalimanına 4 dakikalık uzaklıkta, kamera güvenliği, günlük otopark 15 TL ücreti ile 7/24 hizmet vermektedir.

Park And Fly Otopark: Havalimanına 1 dakika uzaklıkta 700 araç kapasiteli otopark, ücretsiz shuttle havaalanı transferi, kamera güvenliği ile 7/24 hizmet vermektedir.

Ottopark: Havalimanına 3 dakikalık uzaklıkta 750 araç kapasiteli açık alana kurulu otopark, kamera güvenliği, Shuttle servisi, bireysel transfer, günlük otopark 15 TL ücreti ile 7/24 hizmet vermektedir.

 

Ankara Esenboğa Havalimanı Transfer

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara merkeze birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.

Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır. Havaalanından şehrin içindeki farklı noktalara ulaşım sağlayan havaalanı transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ankara transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Belko Air, Ankara Transfer Hizmetleri, Onay Vip Turizm, Ankara Transfer Hattı ve Tavport firmalarının 50 TL’den başlayan fiyatlar ile güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmaktadır.

 

Ankara Aşti Otogarı Otobüs Firmaları

Ankara Esenboğa Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Ankara (AŞTİ) Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının iletişim bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Ankara Aşti Otogarı’ndan otobüs bileti alarak “Ankara Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir ve otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.