Batman Havalimanı Ulaşım

1998 yılında hizmete girmiş olan Batman Havalimanı il merkezine 7km uzaklıktadır. Havalimanı iç hat terminal ile sivil ve askeri olarak ulusal ulaşım hizmeti vermektedir. Batman Havalimanına ulaşım Batman Belediyesine ait otobüsler, taksi ve havalimanı transfer araçları ile gerçekleştirilmektedir. Sayfamızda Batman Havalimanı ulaşımla ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.

 

Batman Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Batman Havalimanı (BAL) kodu ile Batman merkezde Silvan yolu üzerinde yer almaktadır. Batman il merkezine 7 km uzaklıkta yaklaşık olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanının en yakın merkezlere uzaklığına gelince Silvan 34km, Siirt 93km, Tatvan 155km, Ahlat 192km mesafededir. Özel aracınız ile Batman şehir merkezinden havalimanına gitmek için, D955 karayolu üzerinden kuzey yönüne doğru tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Havalimanı ulaşım hizmeti ayrıca, havalimanı servisleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Batman’a inişten sonra tercih ettiğiniz taşıtlarla gideceğiniz noktalara ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ BATMAN HAVALİMANI
Adres: Silvan Yolu Üzeri 7. Km Merkez/Batman
Telefon: 0488 218 04 44

 

Batman Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 

Batman Havalimanı Belediye Otobüsü Seferleri

Batman Havalimanı il merkezine yalnızca 7km uzaklıktadır. Havalimanından uçak saatlerine göre Batman şehir merkezi ve Batman Havalimanı arası karşılıklı olarak belediye otobüsleri ile ulaşım hizmeti verilmektedir. Havaş servisleri ile ulaşım mevcut değildir.

Batman Havalimanı’na gidecek otobüsler Belediye önünden ve Diyarbakır Caddesi üzerinden uçak kalkış saatinden ortalama 1saat 20dk önce hareket etmektedir. Batman Havalimanına belediyenin otobüsleri ile ulaşım ücreti 15 TL’dir. Belediye araçları trafik durumuna göre havalimanına yaklaşık 25-30 dakika sürede ulaşmaktadır.

 
Batman Havalimanı Belediye Otobüsü Saatleri
Hat Güzergah Ücret
Hat 12 Batman Havalimanı - Belediye
haftanın her günü 11:00 - 16:50
15,00 TL
 

Batman Şehir Merkezi kalkışlı Batman Havalimanı Güzergahı: Belediye, Diyarbakır Caddesi, Gültepe Kavşağı ve Batman Havaalanı’na ulaşılmaktadır.
Batman Havalimanı kalkışlı Batman Merkez Güzergahı: Batman Havalimanı, Gültepe Kavşağı, Eski Devlet Hastanesi, Yeni İlçe Otogarı, Acetler, Medical Park Hastanaesi ve Belediye Önüne ulaşım sağlanmaktadır.

Sorularınız için yolcu servislerinin hareket saatleri ve diğer sorularınız için aşağıda yer alan telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.
Batman Havalimanı Belediye Servisi Telefon Numarası: 0428 221 27 17

Sponsorlu Bağlantılar

 

Batman Havalimanı Taksi Ücreti

Batman Havalimanı (BAL) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Batman Havalimanı İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali yolcu çıkışlarının önünde bulunan taksiler, uçak sefer saatlerine göre hizmet vermektedir. Havalimanına gidişte taksi hizmeti için, şehir merkezinde yer alan taksi duraklarıyla ulaşım sağlanmaktadır. Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine 7 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Batman Taksimetre Açılış Ücreti 6,00 TL’dir.

Bingöl Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Bingöl Havalimanı - Bingöl Şehir Merkezi 170 - 200 TL
Bingöl Havalimanı - Çarşı 100 - 150 TL
Bingöl Havalimanı - Bingöl Üniversitesi 130 - 150 TL
Bingöl Havalimanı - Bingöl Otogar 180 - 230 TL
Bingöl Havalimanı - Uydukent 200 - 230 TL
Bingöl Havalimanı - Solhan İlçesi 400 - 550 TL
Bingöl Havalimanı - Genç İlçesi 180 - 200 TL
Bingöl Havalimanı - Karlıova İlçesi 630 - 700 TL
 

Batman Havalimanına taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim gösterebilmektedir. Batman taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numaralarını arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz

 

Batman Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Batman Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Batman Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Batman Havalimanı ve çevresinde yer alan araç kiralama firmaları:
Gezgin724 / 0850 466 27 66
Avis Rent a Car / 444 28 47 / 0488 218 07 47
Enterprise Rent A Car / 0530 244 93 21

Garenta, Batman Kayra Oto Kiralama-Rent A Car, Halim Turizm (Zeplin) Oto Kiralama, Enterprise Rent A Car şirketlerinden esnek fiyata tabi olmakla beraber araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Batman Havalimanı Otopark Ücretleri

Batman Havalimanı içerisinde terminallere yürüyüş mesafesi yakınlığında havaalanı otoparkı; 420 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır.
Batman Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 18,00 TL’dir.

Batman Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 18,00TL
1-3 saat arası otopark bedeli 21,00TL
3-6 saat arası otopark bedeli 26,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 36,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 52,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Batman Havalimanı Otopark Telefon: 0488 294 75 10

 

Batman Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan şehir merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan Batman araç kiralama firmaları bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmet sunmaktadır.
Batman transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer, Glorytransfer ve Ayt Turizm şirketleriyle güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Batman Otogarı Otobüs Firmaları

Batman Otogarı - Batman Havaalanı arası 10 km mesafe bulunmasıyla havalimanı servisleri, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Batman Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Batman Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Batman Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.