Batman Havalimanı Ulaşım

Batman, Türkiye’nin petrol mecrası olarak bilinmektedir. Dicle Nehri, Batman ve Garzan çayları arasındaki bölgede kurulmuş bir şehirdir. Batman iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden ulaşım mevcuttur.

 

Batman Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Batman Havalimanı 1998 yılından itibaren iç hat terminalleri ile sivil ve askeri olarak ulusal ulaşım hizmeti vermektedir. Batman Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, atm, büfe, araç kiralama, wifi, emanet eşya ve otopark imkanları mevcuttur.
Batman Havalimanı (BAL) kodu ile Batman merkezde Silvan yolu üzerinde yer almaktadır. Batman il merkezine 7 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanı ulaşım hizmeti, havalimanı servisleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Batman’a inişten sonra tercih ettiğiniz taşıtlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ BATMAN HAVALİMANI
Adres: Silvan Yolu Üzeri 7. Km Merkez/Batman
Telefon: 0488 218 04 44

Batman Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Batman Havalimanı Belediye Servisi

Havalimanından uçak saatlerine göre Batman şehir merkezi ve Batman Havalimanı arası karşılıklı olarak belediyeye ait servis otobüsleri ulaşım hizmeti vermektedir.
Batman Havalimanı’na gidecek otobüsler Belediye önünden uçak kalkış saatinden önce hareket etmektedir. Batman Havaalanı’na ulaşım ücreti 6 TL’dir. Servis araçları trafik durumuna göre havalimanına yaklaşık 25 dakika sürede ulaşılmaktadır.

Batman Şehir Merkezi- Batman Havalimanı Gidiş Güzergahı: Belediye, Diyarbakır Caddesi, Gültepe Kavşağı ve Batman Havaalanı’na ulaşılmaktadır.

Batman Havalimanı-Batman Havalimanı Dönüş Güzergahı: Batman Havaalanı, Gültepe Kavşağı, Eski Devlet Hastanesi, Yeni İlçe Otogarı, Acetler ve Word ulaşım sağlanmaktadır.

Bir sorunla karşılaşmamak adına yolcu servislerinin hareket saatlerini aşağıdaki yer alan telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

Batman Havalimanı Belediye Servisi Telefon Numarası: 0428 221 27 17

Sponsorlu Bağlantılar

 

Batman Havalimanı Taksi

Batman Havaalanı (BAL) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havaalanı taksi hizmeti şehir merkezinde yer alan taksi duraklarıyla ulaşım sağlanmaktadır. Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine 7 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir.
Batman Havalimanı’na taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Batman taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numaralarını arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Batman Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0532 625 54 96
Batman Park Taksi Durağı Telefon Numarası: 0488 212 93 37
Vold Yaşam Taksi Telefon Numarası: 0488 213 21 65
Batman Çiçek Taksi Telefon Numarası: 0488 221 18 28
Nur Taksi Durağı Telefon Numarası: 0488 215 09 18
Bölge Taksi Durağı Telefon Numarası: 0488 221 29 09
Sağlık Taksi Telefon Numarası: 0537 559 78 86
Işık Taksi Durağı Telefon Numarası: 0488 212 55 22
Aydın Taksi Durağı Telefon Numarası: 0488 213 45 33

Batman Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Batman Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Batman Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Batman Havaalanı çevresinde yer alan araç kiralama firması:
Gezgin724 Telefon Numarası: 0850 466 27 66
Garenta, Batman Kayra Oto Kiralama-Rent A Car, Halim Turizm (Zeplin) Oto Kiralama, Enterprise Rent A Car şirketlerinden esnek fiyata tabi olmakla beraber araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Batman Havalimanı Otopark

Batman Havalimanı'nda içerisinde terminallere yürüyüş mesafesi yakınlığında havaalanı otoparkı; 350 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Batman Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.
Batman Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0488 218 04 44

Batman Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan şehir merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde yer alan Batman araç kiralama firmaları bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmet sunmaktadır.
Batman transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer, Glorytransfer ve Ayt Turizm şirketleriyle güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Batman Otogarı Otobüs Firmaları

Batman Otogarı - Batman Havaalanı arası 10 km mesafe bulunmasıyla havalimanı servisleri, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Batman Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Batman Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Batman Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.