Bingöl Havalimanı Ulaşım

Bingöl, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir kentiimizdir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması açısından günümüzde yemek kültürü ve görülmeye değer tarihi yerleriyle ilgi çekmektedir. Bingöl iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden ulaşım mevcuttur.

 

Bingöl Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bingöl Havalimanı 2013 yılından itibaren Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından işletilerek ulaşım hizmeti vermektedir. Bingöl Havalimanı (BGG) kodu ile Bingöl’ın merkez ilçesinin Çeltiksuyu Köyü’nde yer almaktadır. Bingöl il merkezine 20 km uzaklıkta yaklaşık olarak 30 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Havalimanı ulaşım hizmeti, havalimanı servisleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Bingöl’a inişten sonra tercih ettiğiniz taşıtlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ BİNGÖL HAVALİMANI
Adres: Bingöl-Genç Karayolu Üzeri 10. Km Çeltiksuyu Köyü/Merkez/Bingöl
Telefon Numarası: 0426 215 00 67

Bingöl Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Güven Taşımacılık Bingöl Havalimanı Yolcu Servisi

Havalimanından uçak saatlerine göre Bingöl şehir merkezi ve Bingöl Havalimanı arası karşılıklı olarak Güven Taşımacılık firmasına ait servis otobüsleri ulaşım hizmeti vermektedir.
Bingöl Havalimanı’na gidecek otobüsler uçak kalkış zamanından 1 saat 50 dakika önce hareket etmektedir. Bingöl Havaalanı’na ulaşım ücreti 9 TL’dir. Servis Araçları trafik durumuna göre havalimanına yaklaşık 35 dakika sürede ulaşılmaktadır. Havalimanından iki ayrı yolcu servisi hareket etmektedir.

Şehir Merkezi - Bingöl Havalimanı Güzergahı: Ulu Cami THY Ofisi önü, Dörtyol Civarı, Telekom, Askeri Gazino ve Bingöl Havalimanı ulaşmaktadır.

Saray Mahallesi – Bingöl Havalimanı Servis Güzergahı: Saray Mahallesi Rabia Park Önü, Uzunsavat, Uydukent, Rektörlük Bingöl Üniversitesi, Karşıyaka, Emniyet, Jandarma, Öğretmenevi, Kültür Kavşağı, Polisevi, Dörtyol, Ulucami THY Ofisi önü ve Bingöl Havalimanı’na ulaşılmaktadır.

Bingöl Havalimanı - Şehir Güzergahı: Havalimanı, Bingöl Otogarı, Bingöl Tarihi Cezaevi Önü, Şehir Merkezi, Adliye ve Metro Turizm Ofisi son durak olup girmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Bir sorunla karşılaşmamak adına yolcu servislerinin hareket saatlerini aşağıdaki yer alan telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

Güven Taşımacılık Bingöl Havalimanı Servisi Telefon Numaraları: 0554 199 33 87 - 0426 215 08 08

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bingöl Havalimanı Taksi

Bingöl Havaalanı’ndan şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havaalanı taksi hizmeti, S.S. Bingöl Havalimanı Taksi Kooperatifi tarafından 24 saat ulaşım sağlanmaktadır. Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine 20 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.
Bingöl Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Bingöl Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için telefon numarasını aramanızı tavsiye ederiz.

S.S. Bingöl Havalimanı Taksi Telefon Numaraları: 0530 159 25 36 - 0530 159 25 37

Bingöl Havalimanı Otopark

Bingöl Havalimanı'nda içerisinde iç hatlar terminaline karşısında yer alan açık havaalanı otoparkı; 132 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Bingöl Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.
Bingöl Havalimanı Telefon Numarası: 0426 215 00 67

Bingöl Havalimanı Transfer

Bingöl şehir merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmet sunan firmalar vardır. Bingöl Havalimanı’na transfer hizmetini araç kiralama firmaları yapabilmektedir.

Bingöl Otogarı Otobüs Firmaları

Bingöl Otogarı - Bingöl Havaalanı arası 10 km mesafe bulunmasıyla havalimanı servisleri, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Bingöl Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Bingöl Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Bingöl Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Bingöl Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.