Bingöl Havalimanı Ulaşım

Bingöl Havalimanı 2013 yılından bu yana Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından işletilerek iç hat seferleri ile Doğu Anadolu Bölgesine ulaşım hizmeti vermektedir. Bingöl Havalimanı (BGG) kodu ile Bingöl’ün merkez ilçesine bağlı Çeltiksuyu Köyü sınırlarında konumlanmaktadır. Havalimanına merkezden ve çevre illerden ulaşım seçenekleri arasında otobüs, taksi ve havalimanı transfer araçları yer almaktadır. Sayfamızda Bingöl Havalimanı ulaşımı ile ilgili gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Bingöl Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Bingöl Havalimanı, il merkezine 10 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Yakın merkezlerle Bingöl Havalimanı arasındaki uzaklıklara değinmek gerekirse, Elazığ 152 km, Varto 118 km, Muş 110 km, Kovancılar 85 km, Solhan 52 km’dir. Özel aracınızla Bingöl şehir merkezinden havalimanına gitmek için, Diyarbakır Bingöl Yolu/D950 üzerinden güneydoğu yönünde havalimanı tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Havalimanı ulaşım hizmeti, havalimanı servisleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Havaş servisleri havalimanına hizmet vermemektedir. Bingöl’e inişten sonra tercih ettiğiniz taşıtlarla gideceğiniz yerlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ BİNGÖL HAVALİMANI
Adres: Bingöl-Genç Karayolu Üzeri 10. Km Çeltiksuyu Köyü/Merkez/Bingöl
Telefon Numarası: 0426 215 00 67

 

Bingöl Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 

Güven Taşımacılık Bingöl Havalimanı Yolcu Servisi

Bingöl Havalimanı Servis Saatleri; Bingöl şehir merkezi ve Bingöl Havalimanı arasında karşılıklı olarak Güven Taşımacılık firmasına ait servis otobüsler, uçak sefer tarifesine göre ulaşım hizmeti vermektedir.

Bingöl Havalimanı’na gidecek otobüsler uçak kalkış zamanından en az 1 saat 50 dakika önce hareket etmektedir. Bu nedenle uçuşunuzu kaçırmamanız için seferden 2 saat önce güzergâhınıza ait servis aracınızın kalkış yerinde olmanız gerekmektedir. Bingöl Havalimanına Güven Taşımacılık servis otobüsleri ile ulaşım ücreti 15 TL’dir. Servis araçları trafik durumuna göre havalimanına yaklaşık 25-35 dakika sürede ulaşmaktadır. Havalimanından iki ayrı yolcu servisi hareket etmektedir.

Şehir Merkezi Kalkışlı Havalimanı Güzergahı: Ulu Cami, THY Ofisi önü, Dörtyol Civarı, Telekom, Askeri Gazino ve Bingöl Havalimanı ulaşmaktadır.

Saray Mahallesi Kalkışlı Havalimanı Servis Güzergahı: Saray Mahallesi, Rabia Park Önü, Uzunsavat, Uydukent, Rektörlük Bingöl Üniversitesi, Karşıyaka, Emniyet, Jandarma, Öğretmenevi, Kültür Kavşağı, Polisevi, Dörtyol, Ulucami THY Ofisi önü ve Bingöl Havalimanı’na ulaşılmaktadır.

Bingöl Havalimanı kalkışlı Şehir Merkezi Güzergahı: Bingöl Havalimanı, Bingöl Otogarı, Bingöl Tarihi Cezaevi Önü, Şehir Merkezi, Adliye ve Metro Turizm Ofisi son durak olup girmek istediğiniz yere toplu taşıma araçları veya taksilerle ulaşabilirsiniz.

Bir sorunla karşılaşmamak adına yolcu servislerinin hareket saatleri ve diğer sorularınız için aşağıdaki telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.
Güven Taşımacılık Bingöl Havalimanı Servisi Telefon Numaraları: 0554 199 33 87 / 0426 215 08 08

Sponsorlu Bağlantılar

 

Bingöl Havalimanı Taksi

Bingöl Havalimanından şehir merkezi, otogar ve diğer birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havaalanı taksi hizmeti, S.S. Bingöl Havalimanı Taksi Kooperatifi tarafından 7 gün 24 saat ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanı Taksileri İç ve Dış Hatlar terminallerinin yolcu çıkışlarının önünde bulunmaktadır. Bingöl Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, 10 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 110 dakika sürmektedir.
Havalimanından ilçelere ortalama taksi ücretleri;

Bingöl Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Bingöl Havalimanı - Bingöl Şehir Merkezi 100 - 120 TL
Bingöl Havalimanı - Çarşı 100 - 150 TL
Bingöl Havalimanı - Bingöl Üniversitesi 170 - 200 TL
Bingöl Havalimanı - Bingöl Otogar 200 - 230 TL
Bingöl Havalimanı - Uydukent 150 - 200 TL
Bingöl Havalimanı - Solhan İlçesi 500 - 530 TL
Bingöl Havalimanı - Genç İlçesi 200 - 250 TL
Bingöl Havalimanı - Karlıova İlçesi 650 - 700 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Bingöl Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Bingöl Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için telefon numarasını aramanızı tavsiye ederiz.
S.S. Bingöl Havalimanı Taksi Telefon Numaraları: 0530 159 25 36 / 0530 159 25 37

 

Bingöl Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Bingöl Havalimanı içerisinde ve havalimanı çevresinde hizmet veren firmalardan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Bingöl Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak daha detaylı bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp kolayca rezervasyon yapabilirsiniz.

Bingöl Havalimanında yer alan bazı araç kiralama firmaları:
Gezgin724 / 0850 466 27 66
Avis Rent a Car / 444 28 47 / 0534 559 69 68
Europcar Rent A Car / 0534 214 54 10
Ema Car Rental / 0543 880 12 06

Bingöl Havalimanı içerisinde ve çevresinde bulunan Rent A Car şirketlerinden esnek fiyata tabi olmakla beraber araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Bingöl Havalimanı Otopark Ücretleri

Bingöl Havalimanı içerisinde iç hatlar terminalinin karşısında yer alan açık otopark alanı 132 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Bingöl Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Bingöl Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00TL olarak belirlenmiştir.

Bingöl Havalimanı Telefon Numarası: 0426 215 00 67 / 0426 215 04 01

 

Bingöl Havalimanı Transfer

Bingöl şehir merkezi ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmet sunan firmalar vardır. Bingöl Havalimanı’na transfer hizmetini araç kiralama firmaları yapabilmektedir.

 

Bingöl Otogarı Otobüs Firmaları

Bingöl Otogarı - Bingöl Havaalanı arası 10 km mesafe bulunmasıyla havalimanı servisleri, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Bingöl Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Bingöl Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Bingöl Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Bingöl Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.