Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı 1940 yılından itibaren sivil ve askeri kategori de faaliyet göstermektedir. Elazığ Havalimanı’nda İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminalleri ile ulaşım hizmeti verilmektedir. Şehir merkezi ile 15 dk mesafesi olan havalimanına Havaş servisleri, taksiler ve havalimanı transfer araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Elazığ Havalimanı ulaşım alternatifleri ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Elazığ Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Elazığ Havalimanı (EZS) kodu ile Elazığ’ın Akçakiraz ilçesinde yer almaktadır. Elazığ il merkezine 12 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede konumlanmıştır. Özel aracınızla il merkezinden çevre yolu / D885 ve D300 yolları üzerinden güney yönünde Akçakiraz ilçe tabelalarını takip ederek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı ulaşım hizmeti ayrıca havaş, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Elazığ’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Elazığ Otogardan hareket eden toplu taşıma araçlarını ve otobüs firmalarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ ELAZIĞ HAVAALANI
Adres: Yeşilyurt Mahallesi, Havalimanı Caddesi, Akçakiraz Belediyesi / Elazığ Türkiye
Telefon Numarası: 0424 255 14 10

 

Elazığ Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
havaş

Havaş Elazığ Havalimanı Servis Saatleri

Havaş, Elazığ Havalimanı'na inen tüm iç hat seferlerinin iniş saatleri için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlemektedir. İç Hatlar Yolcu Çıkış Kapısı çıkışında bu servislerden yararlanılabilmektedir. Elazığ Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, 38 TL bilet fiyatıyla trafik durumuna göre değişiklik göstererek şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık sürede ulaşabilmektedir.

 
Elazığ Havalimanı Havaş Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
30 DK Hozat Garajı - Elazığ Havalimanı
her gün ilk sefer 04:00 son sefer 19:30
38 TL
30 DK Öğretmenevi - Elazığ Havalimanı
her gün ilk sefer 04:15 son sefer 19:45
38 TL
 

Şehir Merkezi-Elazığ Havalimanı Güzergahı; Abdullahpaşa Trafo Durağı, Tofaş Kavşağı, Tedaş, Hazardağlı Kavşağı, Park 23, Belediye, Çocuk Islah Evi, Çaydaçıra Sabuncu Kavşağı, Ramada Otel, Orman Bölge Müdürlüğü, Karayolları, DSİ, Hozat Garajı, Öğretmenevi, İzzetpaşa Camii Durağı, Ordu Evi, Grand 23 Otel Önü, Doğu Garajı, Otogar, Elazığ Havalimanı - Elazığ Airport şeklinde karşılıklı gidiş dönüş olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Öğretmenevi-Elazığ Havalimanı Güzergahı; Yeni Tunceli garajı (Kuzey Garajı),Hozat Garajı Yeni,Cami Otobüs Durağı,Öğretmenevi Otobüs Durağı,Vali Fahribey Caddesi,İstasyon Caddesi,Tren Garı,Shell Benzinlik Önü,Zaimoğlu Petrol Kavşağı,Doğu Garajı,Otogar,Kekliktepe Kavşağı,Elazığ Havalimanı

Hozat Garajı-Elazığ Havalimanı Güzergahı; Hozat Garajı Yeni,Cami Otobüs Durağı,Öğretmenevi Otobüs Durağı,Vali Fahribey Caddesi,İstasyon Caddesi,Tren Garı,Shell Benzinlik Önü,Zaimoğlu Petrol Kavşağı,Doğu Garajı,Otogar,Kekliktepe Kavşağı,Elazığ Havalimanı

Havaş Elazığ Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Elazığ Havalimanı Taksi

Elazığ Havaalanı (EZS) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere konforlu ve hızlı gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı terminal yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine 12 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 15 dakika süren yol ücreti tahmini 140 - 160 TL tutabilir.

Elazığ Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Elazığ Havalimanı - Şehir Merkezi 140 - 160 TL
Elazığ Havalimanı - Elazığ Otogar 100 - 120 TL
Elazığ Havalimanı - İzzet Paşa Cami 140 - 160 TL
Elazığ Havalimanı - Elazığ Tren İstasyonu 130 - 150 TL
Elazığ Havalimanı - Şehir Hastanesi 130 - 150 TL
Elazığ Havalimanı - Fırat Üni. Hastanesi   150 - 170 TL
Elazığ Havalimanı - Akgün Otel AVM Polis okulu 150 - 200 TL
Elazığ Havalimanı - 8. Kolordu Komutanlığı 140 - 160 TL
Elazığ Havalimanı - Harput   180 - 200 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Elazığ Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Taksilerde tarife 24 saat geçerlidir. Elazığ Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak net bilgiler alabilirsiniz.

Elazığ Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0531 783 02 23

 

Elazığ Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Elazığ Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Elazığ Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Elazığ Havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan araç kiralama firmaları:

araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Elazığ Havalimanı Otopark Ücretleri

Elazığ Havalimanı içerisinde İç Hatlar Terminalinin karşısında yer alan otopark hizmet vermektedir. Hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Elazığ Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.

Elazığ Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 26,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 36,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 52,00 TL
2022 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Elazığ Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0424 255 14 10

Elazığ Havalimanı dışındaki özel otoparklar:
Travel Car: Havalimanına yakın mesafede, kamera güvenliği, havaalanı transfer hizmeti ile 7/24 hizmet vermektedir.
Park Via: Havalimanına yakın mesafede yer alan otopark, kamera güvenliği ile 7/24 hizmet vermektedir.

Elazığ Havalimanı Transfer

Elazığ Havaalanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Elazığ transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer, Ayt Transfer, Transfer İndex, Elazığ Rent A Car Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Elazığ Otogarı Otobüs Firmaları

Elazığ Otogarı - Elazığ Havaalanı Airport arası 8 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Elazığ Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Elazığ Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Elazığ Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.