Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ zengin tarihi, kalan tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile gezilip görülmeye değer bir şehrimizdir. Ülkemize miras kalan mimari yapısı, zengin kültürü ile toprağı da bir o kadar zengin ve verimlidir. Hazarbaba Kayak Merkezi ile Türkiye’nin kış turizmi açısından önemli yerlerinden olan Elazığ’a çevre illerden ve Türkiye’nin hemen hemen her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Elazığ Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Elazığ Havalimanı 1940 yılından itibaren sivil ve askeri kategori de faaliyet göstermektedir. Elazığ Havalimanı’nda İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminalleri ile ulaşım hizmeti vermektedir. Elazığ Airport 2009 yılında yenilenerek daha iyi hizmet vermeye devam etektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, büfe, hediyelik eşya, bankamatikler, araç kiralama ve otopark imkanları mevcuttur.
Elazığ Havalimanı (EZS) kodu ile Elazığ Akçakiraz ilçesinde yer almaktadır. Elazığ il merkezine 12 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanı ulaşım hizmeti; havaş, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Elazığ’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Elazığ Otogardan hareket eden toplu taşıma araçlarını ve otobüs firmalarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ ELAZIĞ HAVAALANI
Adres: Yeşilyurt Mahallesi, Havalimanı Caddesi, Akçakiraz Belediyesi / Elazığ Türkiye
Telefon Numarası: 0424 255 14 10

Elazığ Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Elazığ Havalimanı Servis Saatleri

Elazığ Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçaklarının inişleri için havaalanından şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. İç Hatlar Yolcu Çıkış Kapısına gelerek bu servisten yararlanabilmektedir. Elazığ Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, 10 TL bilet fiyatıyla trafik durumuna göre değişiklik göstererek şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Şehir Merkezi-Elazığ Havalimanı Arası Yolcu Alma Noktaları: Abdullahpaşa Trafo Durağı, Tofaş Kavşağı,Tedaş, Hazardağlı Kavşağı, Park 23, Belediye, Çocuk Islah evi, Çaydaçıra Sabuncu Kavşağı, Ramada Otel, Orman Bölge Müdürlüğü, Karayolları, DSİ, Hozat Garajı, Öğretmenevi, Valifahribey Otobüs Durağı, İstasyon Caddesi, Üst Geçit Durağı, Aytaçlar Petrol Önü, Doğu Garajı, Otogar, Elazığ Havalimanı’na ulaşım sağlanmaktadır.

Elazığ Havalimanı’ndan İtibaren Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Elazığ Havalimanı, Otogar,DoğuGarajı, Orduevi, Hozatgarajı, Öğretmenevi, DSİ, Karayolları, Orman Bölge Müdürlüğü, Ramada Otel, Çaydaçıra Sabuncu kavşağı, Çocuk Islah Evi, Belediye, Park 23, Hazardağlı Kavşağı, Tedaş, Tofaş Kavşağı, Abdullah Paşa Trafo Durağı’nda yolcu indirmektedir.

Elazığ Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Sponsorlu Bağlantılar

 

Elazığ Havalimanı Taksi

Elazığ Havaalanı (EZS) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı terminal yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine 12 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 15 dakika süren yol ücreti tahmini 45-50 TL tutabilir.
Elazığ Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Elazığ Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak net bilgiler alabilirsiniz.

Elazığ Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0531 783 02 23

Elazığ Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Elazığ Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Elazığ Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Elazığ Havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan araç kiralama firmaları:
Enterprise Rent A Car - Telefon Numarası: 0545 505 23 00
Budget - Telefon Numarası: 0424 247 44 13 - 0541 823 23 00
Europ Car - Telefon Numarası: 0424 237 16 35 - 0533 760 65 75
Muaz Otomotiv Rent A Car - Telefon Numarası: 0424 218 77 78
Lavin Oto Kiralama - Telefon Numarası: 0530 895 42 62
Avis - Telefon Numarası: 444 28 47 - 0424 247 40 31 - 0533 414 04 77
Elazığ Formula Havaalanı Oto Kiralama - Telefon Numarası: 0532 435 90 74
Gezgin724 - Telefon Numarası: 0532 709 59 35 markalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Otopark

Elazığ Havalimanı'nda içerisinde İç Hatlar Terminalinin karşısında yer alan otopark hizmet vermektedir. Hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Elazığ Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 10 TL’dir.
Elazığ Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0424 255 14 10

Elazığ Havalimanı dışındaki özel otoparklar:
Travel Car: Havalimanına yakın mesafede, kamera güvenliği, havaalanı transfer hizmeti ile 7/24 hizmet vermektedir.
Park Via: Havalimanına yakın mesafede yer alan otopark, kamera güvenliği ile 7/24 hizmet vermektedir.

Elazığ Havalimanı Transfer

Elazığ Havaalanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Elazığ transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer, Ayt Transfer, Transfer İndex, Elazığ Rent A Car Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Elazığ Otogarı Otobüs Firmaları

Elazığ Otogarı - Elazığ Havaalanı Airport arası 8 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Elazığ Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Elazığ Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Elazığ Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.