Erzincan Havalimanı Ulaşım

Erzincan, tarihi boyunca kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri ile bilinmektedir. Erzincan deprem kuşağı olmasından dolayı il merkezi yeniden kurulmuştur. Şehrin ekonomisi tarıma ve hayvancılığa bağlıdır. Doğu Ekspresi’nin Erzincan demiryolundan geçmesiyle günümüzde doğal güzellikleri tanınmaya başlamıştır. Erzincan iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Erzincan Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Erzincan Havalimanı 1988 yılından itibaren sivil ve askeri kategoride faaliyet göstermektedir. Erzincan Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminalleri ile hizmet vermektedir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; restoran, büfe, araç kiralama, bankamatikler ve otopark imkanları mevcuttur.
Erzincan Havalimanı (ERC) kodu ile Erzincan il merkezinde Yoğurtlu Köyü’nde yer almaktadır. Erzincan il merkezine 7 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanına en yakın il ve ilçeler arası uzaklıklar; Üzümlü’den 16 km, Kelkit’ten 46 km, Kemah’tan 43 km, Çayırlı‘dan 46 km, Pülümür’den 41 km, Köse’den 56 km ve Tunceli Merkez’e 68 km mesafede bulunuyor.
Erzincan Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, havaş, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Erzincan’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Erzincan Otogarı’ndan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ ERZİNCAN HAVALİMANI
Adres: Bayrak Mahallesi, Erzincan Havaalanı, 24036 Yoğurtlu /Erzincan
Telefon Numarası: 0446 226 21 06 - 07 - 08 - 09 (4 HAT)

Erzincan Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Erzincan Havalimanı Servis Saatleri

Erzincan Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından şehir merkezine karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Erzincan Havalimanı’ndan hareket eden Havaş, 9 TL bilet fiyatıyla şehir merkezindeki trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 30 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Servis Güzergahı: Erzincan Havalimanı Otogar durağı, Hilton Otel önü, Terzibaba Cami, İş bankası önü, SGK karşısı, Erzincan Park AVM, Bahçesaray Caddesi, Milli Egemenlik Bulvarı, Belediye Evleri, Coşarlar Market Durağı (Yeni Mit Binası Karşısı), Eski Mit Kavşağı, Ordu Caddesi, Askerlik Şubesi güzergahlarından havaalanına ulaşılmaktadır.

Şehir Merkezinden Erzincan Havalimanı Servis Güzergahı: Askerlik Şubesi, Eski Mit Kavşağı, Coşarlar Market Durağı (Yeni Mit Binası Karşısı), Belediye Evleri, Bahçesaray Caddesi, Neon Hastanesi durağı, Erzincan Park AVM, SGK önü, Ermerkez Önü, Terzibaba Cami durağı, Hilton Otel önü, Otogar durağı, Erzincan Havalimanı’na ulaşılmaktadır.

Erzincan Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Sponsorlu Bağlantılar

 

Erzincan Havalimanı Belediye Otobüsü

Belediye Otobüsü havalimanı çıkış kapısından yolcu alarak şehir merkezine ulaşım yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. Şehir merkezinden Yapı Kredi Bankası önünden havaalanına hareket etmektedir.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezi Güzergahı: Erzincan Havalimanı, Hilton Oteli, Terzibaba Camii, Eski Otogar, Ermerkez, Çarşı’ya ulaşılmaktadır.

Şehir Merkezinden Erzincan Havalimanı Güzergahı: Çarşı LC Waikiki, Yapı Kredi Bankasının önündeki otobüs durağı, Ermerkez, Eski Otogar, Terzibaba Camii, Hilton Oteli, Erzincan Havalimanı’na ulaşım sağlanmaktadır.

Erzincan Havalimanı Taksi

Erzincan Havaalanı (ERC) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.

Erzincan Havaalanı Taksi Fiyat Listesi:
Erzincan Havalimanı - Şehir Merkezi arası taksi ücreti 25-30 TL’dir.
Erzincan Havalimanı - Dörtyol arası taksi ücreti 30-35 TL’dir.
Erzincan Havalimanı - Yeni Otogar arası taksi ücreti 2 -30 TL’dir.
Erzincan Havalimanı - TCDD Gar arası taksi ücreti 30 -35 TL’dir.
Erzincan Havalimanı - Kredi Yurtlar arası taksi ücreti 30 -35 TL’dir.
Erzincan Havalimanı - Eski Otogar arası taksi ücreti 25-35 TL’dir.
Erzincan Havalimanı - Buğday Meydanı arası taksi ücreti 25-35 TL’dir.
Erzincan Havalimanı - Araştırma Hastanesi arası taksi ücreti 30-35 TL’dir.
Erzincan Havalimanı - Terzi Baba Mezarlığı arası taksi ücreti 35- 45 TL’dir.
Erzincan Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Erzincan Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için Erzincan Havalimanı Taksi Durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı Eşot Taksi Telefon Numarası: 0446 214 34 74

Erzincan Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Erzincan Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Erzincan Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Erzincan Havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan araç kiralama firmaları:
Budget - Telefon Numarası: 0542 433 99 24
Avis - Telefon Numarası: 0546 223 24 22
Asist - Telefon Numarası: 0532 209 01 45
Asis - Telefon Numarası: 0446 223 34 64 - 0549 226 00 27
Munzur - Telefon Numarası: 0546 224 62 62 - 0535 783 79 56 firmalardan araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı Otopark

Erzincan Havalimanı içerisinde iç hatlar terminalinin hemen önünde yer alan otopark 334 araç ve 11 otobüs kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Erzincan Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.
Erzincan Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0446 226 21 06

Erzincan Havalimanı dışındaki özel otoparklar:
Travel Park: Erzincan havalanına 5 dakika uzaklıkta, kamera güvenliği ile 7/24 hizmet vermektedir. Park Via: Havalimanına yakın mesafede yer alan açık ve kapalı otopark, araç yıkama, bekçi köpek ve CCTV kamera güvenliği ile 7/24 hizmet vermektedir.

Erzincan Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Erzincan Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Erzincan transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer, AYT Transfer ve Erzincan Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Erzincan Otogarı Otobüs Firmaları

Erzincan Otogarı - Erzincan Havaalanı Airport arası 6 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Erzincan Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Erzincan Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Erzincan Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.