Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından itibaren sivil ve askeri kategoride faaliyet gösteren Erzincan Havalimanında İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminalleri mevcut olmakla birlikte sadece iç hat uçuşları ile hizmet vermektedir. Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9km uzaklıkta olup ulaşım Havaş servisleri, otobüsler, taksi ve havalimanı transfer araçları ile sağlanabilmektedir. Erzincan Havalimanı ulaşım bilgilerini detaylı olarak sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Erzincan Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Erzincan Havalimanı (ERC) kodu ile Erzincan il merkezinde Yoğurtlu Köyü’nde yer almaktadır. Erzincan il merkezine 9 km uzaklıkta ve araçla yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanına en yakın il ve ilçeler arası uzaklıklardan da bahsetmek gerekirse; Üzümlü’ye 16 km, Kelkit’e 46 km, Kemah’a 43 km, Çayırlı‘ya 46 km, Pülümür’e 41 km, Köse’ye 56 km ve Tunceli Merkez’e 68 km mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla Erzincan şehir merkezinden yol çıkarsanız Sivas Erzincan Yolu/D100/E80 üzerinden doğu istikametinde Yoğurtlu tabelalarını takip ederek Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanına trafik yoğunluğuna göre 10-15 dk sonra ulaşım sağlayabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, havaş, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Erzincan’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Erzincan Otogarı’ndan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ ERZİNCAN HAVALİMANI
Adres: Bayrak Mahallesi, Erzincan Havaalanı, 24036 Yoğurtlu /Erzincan
Telefon Numarası: 0446 226 21 06 / 0446 226 21 07 / 0446 226 21 08 / 0446 226 21 09 (4 HAT)

 

Erzincan Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
havaş

Havaş Erzincan Havalimanı Servis Saatleri

Erzincan Havalimanı'na inen tüm iç hat uçakları inişleri için havaalanından şehir merkezine karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Erzincan Havalimanı’ndan hareket eden Havaş araçları, 35 TL bilet fiyatıyla şehir merkezindeki trafik durumuna göre değişiklik göstererek yaklaşık 30 dakikalık sürede varış sağlamaktadır.

Erzincan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Servis Güzergahı: Erzincan Havalimanı Otogar Durağı, Hilton Otel Önü, Terzibaba Cami, İş bankası Önü, SGK Karşısı, Erzincan Park AVM, Bahçesaray Caddesi, Milli Egemenlik Bulvarı, Belediye Evleri, Coşarlar Market Durağı (Yeni Mit Binası Karşısı), Eski Mit Kavşağı, Ordu Caddesi, Askerlik Şubesi şeklinde havalimanına ulaşılmaktadır.

Şehir Merkezinden Erzincan Havalimanı Servis Güzergahı: Askerlik Şubesi, Ordu Caddesi Eski Mit Kavşağı, Coşarlar Market Durağı (Yeni Mit Binası Karşısı), Belediye Evleri, Bahçesaray Caddesi, Neon Hastanesi durağı, Erzincan Park AVM, SGK önü, Ermerkez Önü, Terzibaba Cami durağı, Hilton Otel önü, Otogar durağı, Erzincan Havalimanı’na ulaşılmaktadır.

 
Adana Havalimanı Havaş Saatleri
Süre Güzergah Fiyat
30 DK Erzincan - Erzincan Havalimanı
sefer saatleri 00:30, 10:30 20:45
35 TL

Erzincan Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Havaş Erzincan Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Erzincan Havalimanı Belediye Otobüsü Saatleri

Belediyeye bağlı olarak çalışan özel halk otobüsleri havalimanı çıkış kapısından yolcu alarak şehir merkezine yaklaşık 15-20 dakika sürede ulaşım sağlamaktadır. Şehir merkezinde Yapı Kredi Bankası önünden havaalanına doğru hareket etmektedir.

Belediye Otobüsü Erzincan Havalimanı-Şehir Merkezi Güzergahı: Erzincan Havalimanı, Hilton Oteli, Terzibaba Camii, Eski Otogar, Ermerkez, Çarşı’ya ulaşmaktadır.

Belediye Otobüsü Şehir Merkezi- Erzincan Havalimanı Güzergahı: Çarşı LC Waikiki, Yapı Kredi Bankasının önündeki otobüs durağı, Ermerkez, Eski Otogar, Terzibaba Camii, Hilton Oteli, Erzincan Havalimanı’na ulaşım sağlanmaktadır.

Belediye otobüs ücreti: 6,50 TL

 

Erzincan Havalimanı Taksi

Erzincan Havaalanı (ERC) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere hızlı ve konforlu gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi durağı, havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.

Erzincan Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Erzincan Havalimanı - Şehir Merkezi 60 - 80 TL
Erzincan Havalimanı - Dörtyol 50 - 60 TL
Erzincan Havalimanı - Yeni Otogar 40 - 50 TL
Erzincan Havalimanı - TCDD Gar 40 - 50 TL
Erzincan Havalimanı - Kredi Yurtlar 60 - 70 TL
Erzincan Havalimanı - Eski Otogar 50 - 60 TL
Erzincan Havalimanı - Buğday Meydanı 30 - 40 TL
Erzincan Havalimanı - Araştırma Hastanesi 45 - 60 TL
Erzincan Havalimanı - Terzi Baba Mezarlığı 60 - 70 TL
 

Erzincan Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Erzincan Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için Erzincan Havalimanı Taksi Durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı Eşot Taksi Telefon Numarası: 0446 214 34 74

 

Erzincan Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Erzincan Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Erzincan Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan bazı araç kiralama firmaları:
Budget Rent a Car / 0542 433 99 24
Avis Rent a Car / 0546 223 24 22
Asist Rent a Car / 0532 209 01 45
Asis Rent a Car / 0446 223 34 64 / 0549 226 00 27
Munzur Rent a Car / 0546 224 62 62 / 0535 783 79 56 firmalardan araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı Otopark Ücretleri

Erzincan Havalimanı içerisinde iç hatlar terminalinin çıkışında yer alan otopark 334 araç ve 11 otobüs kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Erzincan Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12 TL’dir.

Erzincan Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Erzincan Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0446 226 21 06

Erzincan Havalimanı dışındaki özel otoparklara da değinmek gerekirse;
Travel Park: Erzincan havalanına 5 dakika uzaklıkta, kamera güvenliği ile 7/24 hizmet vermektedir. Park Via: Havalimanına yakın mesafede yer alan açık ve kapalı otopark, araç yıkama, bekçi köpek ve CCTV kamera güvenliği ile 7/24 hizmet vermektedir.

 

Erzincan Havalimanı Transfer

Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Erzincan Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Erzincan transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer, AYT Transfer ve Erzincan Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

 

Erzincan Otogarı Otobüs Firmaları

Erzincan Otogarı - Erzincan Havaalanı Airport arası 6 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Erzincan Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Erzincan Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri sitemizde yer almaktadır. Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Erzincan Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.