Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Ulaşım

Doğu Anadolu Bölgesinde Leylekler şehri olarak bilinen Iğdır, köklü tarihi, zengin kültürü, doğal güzellikleri ve üç devlete sınır olmasıyla konum bakımından önemli bir ilimizdir. Ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı, şehrin her noktasından görülmektedir. Iğdır iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Iğdır Havalimanı 2012 yılından itibaren sivil kategoride faaliyete girmiş ve iç hatlar uçuşları için hizmet vermektedir. Havalimanının adı Nisan 2017 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla “Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı” olarak değiştirilmiştir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; VIP salonu, büfe, kafe, sağlık odası, bebek emzirme odası, mescit, otopark ve rent a car hizmetleri imkanları mevcuttur.
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı (IGT) kodu ile Iğdır’nın merkezinde yer almaktadır. Iğdır il merkezine 16 km uzaklıkta yaklaşık olarak 25 dakikalık mesafede bulunmaktadır.
Iğdır Havalimanı ulaşım hizmeti; havalimanı servisi, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Iğdır’a inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Iğdır merkezden ya da Iğdır Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Iğdır Otogar ile havalimanı arası çalışan toplu taşıma bulunmadığı için taksiyi tercih edebilirsiniz.

DHMİ IĞDIR ŞEHİT BÜLENT AYDIN HAVALİMANI
Adres: Küllük Köyü Mevkii, Merkez/IĞDIR
Telefon Numarası: 0476 278 60 04

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Gürel Turizm Iğdır Havalimanı Servisi

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na Gürel Turizm şirketi Iğdır şehir merkezi ve Doğubeyazıt'a ulaşım hizmeti vermektedir. Iğdır Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için gelen yolcu çıkışında Iğdır Havaalanından şehir merkezine ve Ağrı iline bağlı Doğubeyazıt ilçesine karşılıklı seferleri olan otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır.
Iğdır Havalimanı ile Iğdır şehir merkezi arası yolculuk süresi yaklaşık 25 dakika ve ücreti 20 TL‘dir. Iğdır Havalimanı ve Doğubayazıt arası ise 70 km ve yolculuk süresi yaklaşık 60 dakika sürmektedir.
Gürel Tur Turizm Iğdır Havalimanı Servisi Telefon Numarası: 0476 227 00 33

Sponsorlu Bağlantılar

 

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Taksi

Iğdır Havaalanı (IGT) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı gelen yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan şehir merkezine 16 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 20 dakika süren yol ücreti tahmini 60 TL tutabilir.
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.
Iğdır Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0476 227 81 72

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Iğdır Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Iğdır Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Gezgin724 - Telefon Numarası: 0850 466 2766
Rimal Rent A Car Telefon Numaraları: 0476 227 21 58 - 0530 404 76 76

Iğdır Şehir Merkezinde yer alan araç kiralama firmaları:
Garaj Rent A Car - Telefon Numarası: 0532 446 32 30
Cenk Iğdır Oto Kiralama - Telefon Numarası: 0554 978 66 84
Batu Oto Kiralama - Telefon Numarası: 0506 598 87 09
Ülküm Rent A Car Telefon Numarası: 0476 227 05 80
Asil Rent A Car - Telefon Numarası: 0533 468 97 25

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Otopark

Iğdır Havalimanı'nın içerisindeki otopark iç hatlar terminaline yakın olup 2-3 dakikalık yürüme mesafesinde 132 araç kapasiteli bir otoparktır. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Iğdır Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Telefon Numarası: 0476 278 60 0

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Transfer

Iğdır Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Iğdır Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Iğdır transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Alan Transfer ve Ayt Transfer firmalarıyla güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Iğdır Otogarı Otobüs Firmaları

Iğdır Otogarı - Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı arası 14 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları ve taksi olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Iğdır Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Iğdır Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Iğdır Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.