Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım

Isparta, gül yetiştiriciliği, gül yağı ve lavanta bahçeleri ile turizm merkezi haline gelmektedir. Isparta, tarihi kalıntıları, mis kokulu gül ve lavanta bahçeleri doğal güzellikleri ve Davraz’da yapacağınız kayak keyfi ile birlikte gezilecek yerler arasında oldukça zengin bir ilimizdir. Isparta iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı 1997 tarihinde faaliyete başlayan havalimanı 29 Ekim 2009 yılından itibaren aktif olarak sivil kategoride ulaşım hizmeti vermektedir. Isparta Havalimanı’nda İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminalleri ile yolculara ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, büfe, wifi, emanet eşya, atm, sağlık himetleri, vip salonu ve otopark imkanları mevcuttur.
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (ISE) kodu ile Isparta ve Burdur şehir merkezlerinin ortasında Keçiborlu ve Dinar ilçeleri arasında yer almaktadır. Isparta il merkezine 35 km uzaklıkta yaklaşık olarak 40 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Isparta Havalimanı adını Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’den almaktadır.
Isparta Havalimanı ulaşım hizmeti, taksiler ve sözleşmeli şirketin sağladığı araçlarla sağlanmaktadır. Isparta’ya inişten sonra; eğer çevre il ve ilçelere gidebilmek için Isparta merkezden ya da Isparta Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Türk Hava Yolları'nın yalnızca İstanbul uçuşları için düzenlediği yolcu servisleri Isparta ve Burdur şehir merkezinden Isparta Havalimanı'na hareket etmektedir.

DHMİ ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL HAVALİMANI
Adres: Kılıç Köyü Yenice Mevkii Ankara Isparta Yolu 1 Sok. No:1/17 Keçiborlu / ISPARTA
Telefon Numarası: 0246 559 20 08 (Pbx)

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Servisleri

Isparta Havalimanı’na Isparta ve Burdur illerinden havalimanı servisleri S.S 52 Nolu Gülkent Otobüsçüler ve Servisçiler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından ulaşım sağlanmaktadır. Şehir merkezinden Süleyman Demirel Havalimanı’na ulaşım süresi yaklaşık 40-45 dakika sürmektedir. Şehirlerarası otobüs gibi olan büyük araçlar ile havalimanına ulaşım ücreti 15 TL’dir.
Otobüsler uçak saatlerine göre şehir merkezinden havalimanına veya havalimanından şehir merkezine hareket ederek ulaşım sağlanmaktadır. Isparta ve Burdur şehir merkezinden havalimanı arası ulaşım için otobüs hareket saatlerini ve güzergahları aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Isparta Ücretli Servis Telefon Numaraları: 0535 463 43 93 - 0532 563 36 27 Burdur Ücretli Servis Telefon Numarası: 0534 894 33 88

Sponsorlu Bağlantılar

 

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Taksi

Isparta Havaalanı (ISE) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için Süleyman Demirel Taksiciler Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi tarafından işletilen taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı gelen yolcu çıkışları önünden hizmet vermektedir. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir merkezine 35 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 40 dakika süren yol ücreti tahmini 175 TL tutabilir.
Süleyman Demirel Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0535 587 77 62 - 0534 768 85 98

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Otopark

Süleyman Demirel Havalimanı'nda içerisinde iç ve dış hatlar terminal otoparkı; yakın olup yürüme mesafesinde 87 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 5 adet özel park yerleri de mevcuttur. Havaalanı otoparkında gişelerine ödeme yaptıktan 15 dakika sonra çıkış yapılmaktadır. Aksi takdirde cezai işlem uygulanmaktadır. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 14 TL’dir.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0553 422 85 56

Isparta Süleyman Demirel Araç Kiralama / Rent A Car

Süleyman Demirel Havalimanı içerisinde araç kiralama şirketleri bulunmamaktadır. Isparta, turizm açısından ilgi gören şehir olması ile birlikte turizm merkezlerine yakın olmasıyla şehir merkezinde yer alan Avis ve Sixth gibi uluslararası birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yere seyahat edebilirsiniz.
Isparta Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla araç kiralama firmalarından transfer hizmeti alabilirsiniz. Süleyman Demirel Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Isparta Otogarı Otobüs Firmaları

Isparta Otogarı - Isparta Süleyman Demirel Havalimanı arası 32 km mesafe bulunmasıyla özel ulaşım araçları ve taksi olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Isparta Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Isparta Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Isparta Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.