Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım

Isparta Havalimanı adını Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’den almaktadır. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı 1997 tarihinde faaliyete başlayan havalimanı 29 Ekim 2009 yılından itibaren aktif olarak sivil kategoride ulaşım hizmeti vermektedir. Isparta Havalimanı’nda İç Hatlar ve Dış Hatlar Terminalleri ile yolculara ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Isparta Havalimanı Keçiborlu ilçesinde konumlanmış olup şehir merkezi ve yakın yerlerden ulaşım için otobüs, taksi ve havalimanı transfer araçları hizmet vermektedir. Sayfamızda Isparta Havalimanı ulaşım seçenekleri ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

 

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (ISE) kodu ile Isparta ve Burdur şehir merkezlerinin ortasında Keçiborlu ve Dinar ilçeleri arasında yer almaktadır. Isparta il merkezine 35 km uzaklıkta yaklaşık olarak 45 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Keçiborlu’ya 15 km, Dinar’a 36 km, Otogar’a 27 km, Üniversite’ye 22 km, Devlet Hastanesine ise 35 km uzaklıktadır. Özel aracınızla şehir merkezinden Burdur Isparta Yolu/D330/D685 üzerinden kuzey batı yönünde ilerleyip, Gümüşgün mevkiinde havalimanı tabelalarını takip ederek Isparta Havalimanına trafik yoğunluğuna göre ortalama 40-45 dk da varabilirsiniz.

Isparta Havalimanı ulaşım hizmeti, taksiler ve sözleşmeli şirketin sağladığı araçlarla sağlanmaktadır. Isparta’ya inişten sonra; çevre il ve ilçelere gidebilmek için Isparta merkezden ya da Isparta Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Türk Hava Yolları'nın yalnızca İstanbul uçuşları için düzenlediği yolcu servisleri Isparta ve Burdur şehir merkezinden Isparta Havalimanı'na hareket etmektedir.

DHMİ ISPARTA SÜLEYMAN DEMİREL HAVALİMANI
Adres: Kılıç Köyü Yenice Mevkii Ankara Isparta Yolu 1 Sok. No:1/17 Keçiborlu / ISPARTA
Telefon Numarası: 0246 559 20 08 (Pbx)

 

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
gülkent turizm

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Servis Saatleri

Isparta Havalimanı’na Isparta şehir merkezi ve Burdur illerinden havalimanı servisleri S.S 52 Nolu Gülkent Otobüsçüler ve Servisçiler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından ulaşım sağlanmaktadır. Şehir merkezinden Süleyman Demirel Havalimanı’na ulaşım süresi yaklaşık 40-45 dakika sürmektedir. Şehirlerarası otobüs gibi olan büyük araçlar ile Isparta merkezden havalimanına ulaşım ücreti 200 TL’dir. Burdur -Isparta Havalimanı seferi ise ortalama 1 saat sürmekte olup ücreti 200 TL’dir.

Not: Isparta merkez durağı kalkış 02:45, Burdur - Isparta Süleyman Demirel durağı kalkış 02:45'dir.
 

Otobüsler uçak saatlerine göre şehir merkezinden havalimanına veya havalimanından şehir merkezine hareket ederek ulaşım sağlanmaktadır. Isparta ve Burdur şehir merkezinden havalimanı arası ulaşım için otobüs hareket saatlerini ve güzergâhları aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Isparta Ücretli Servis Telefon Numaraları: 0535 463 43 93 / 0246 224 33 32
Burdur Ücretli Servis Telefon Numarası: 0534 894 33 88

Gültekin Süleyman Demirel Havalimanı Sefer Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Taksi

Isparta Havaalanı (ISE) şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için Süleyman Demirel Taksiciler Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi tarafından işletilen taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksiler, havalimanı gelen yolcu çıkışları önündeki durakta hizmet vermektedir. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir merkezine 35 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 45 dakika süren yol ücreti tahmini 360-400 TL tutabilir. Tabii ki bu fiyatlar değişim gösterebilmektedir.

 
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Isparta Havalimanı – Isparta 360 - 400 TL
Isparta Havalimanı – Isparta Üniversitesi 280 - 300 TL
Isparta Havalimanı – Eğirdir 580 - 600 TL
 

Süleyman Demirel Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0535 587 77 62 / 0534 768 85 98

 

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Otopark Ücretleri

Süleyman Demirel Havalimanı'nda içerisinde iç ve dış hatlar terminal otoparkı; yakın olup yürüme mesafesinde 87 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 5 adet özel park yerleri de mevcuttur. Havaalanı otoparkında gişelerine ödeme yaptıktan 15 dakika sonra çıkış yapılmaktadır. Aksi takdirde cezai işlem uygulanmaktadır. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 12,00 TL’dir.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı aylık otopark abonman ücreti ise otomobiller için 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0553 422 85 56

 

Isparta Süleyman Demirel Araç Kiralama / Rent A Car

Süleyman Demirel Havalimanı içerisinde araç kiralama şirketleri bulunmamaktadır. Isparta, turizm açısından ilgi gören şehir olması ile birlikte turizm merkezlerine yakın olmasıyla şehir merkezinde yer alan Avis ve Sixth gibi uluslararası birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yere seyahat edebilirsiniz.

Isparta Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla araç kiralama firmalarından transfer hizmeti alabilirsiniz. Süleyman Demirel Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Isparta Otogarı Otobüs Firmaları

Isparta Otogarı - Isparta Süleyman Demirel Havalimanı arası 32 km mesafe bulunmasıyla özel ulaşım araçları ve taksi olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Isparta Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Isparta Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Isparta Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.