Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım

Ege’nin kalbi her zaman canlılığını koruyan ve kozmopolit İzmir, zengin tarihi, doğal güzellikleriyle gezmek ve yaşamak için tercih edilen eşsiz bir şehrimizdir. Türkiye’nin her yerinden İzmir’e havayolu ulaşımı mevcuttur.

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı 17 Kasım 1987 tarihinden bu yana ulaşım hizmeti vermektedir. Adnan Menderes Havalimanı’nda iç ve dış hatlar terminali ile uçuşlar gerçekleşmektedir.
Adnan Menderes Havalimanı’nın sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi iken işletmecisi günümüzde TAV Havalimanları’dır. Havalimanı içerisinde ücretsiz kablosuz internet, kafeler, restoranlar, Duty-Free, bankamatikler, kayıp eşya bürosu, otoparkı ile birlikte dünyanın dört bir yanından gelen yolculara hizmet vermektedir.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) kodu ile İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer almaktadır. Şehir merkezine 16,9 km mesafede, yaklaşık olarak ulaşımı 30 dakika süren uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanına ulaşım, Eshot belediye otobüsleri, havaş, taksi, metro ve özel transfer araçları ile sağlanmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Adres: Dokuz Eylül Mah. 35425 Gaziemir/İzmir
Çağrı Merkezi: 444 9 TAV (828)
TAV Adnan Menderes Havalimanı Santral: 0232 455 00 00

Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Servis Saatleri

İzmir Adnan Menderes Havalimanı arası Havaş ile Alsancak’a 30 dakika, Karşıyaka-Mavişehir’e 70 dakika olup 13 TL bilet fiyatıyla şehir merkezindeki trafik durumuna göre değişiklik göstererek ulaşım hizmeti vermektedir.

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Alsancak-Karşıyaka-Mavişehir Servis Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı’ndan, Gaziemir, Karabağlar, Yeşildere, Kahramanlar, Basmahane, Çankaya, Efes Oteli, Altınyol, Bayraklı üstgeçit, Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir’e ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Ege Park Avm, Bostanlı Vapur İskelesi (Tramvay durağı arkası), Karşıyaka İskele (Anıt Önü), Alsancak Efes Oteli'nden yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Gaziemir Tansaş, Karabağlar Orcaner, Alsancak Efes Oteli, Bayraklı Üst Geçit, Karşıyaka İskele, Bostanlı İskele, Ege Park Avm'dir.

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Urla Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı’ndan, Gaziemir, İzmir Çeşme Otoyolu ve Urla’ya ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktası: Urla İlçe Otogarı'ndan yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.

Havaş, Urla’ya 50 dakika olup 26 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek ulaşım hizmeti vermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Çeşme-Alaçatı Servis Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı - İzmir Çeşme Otoyolu - Alaçatı Terminali- Çeşme Otogar’a ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Çeşme Otogar ve Alaçatı Terminali'nden yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Alaçatı Terminali (Pazar yeri karşısı) ve Çeşme Otogar'dır.

Havaş, Çeşme’ye 100 dakika olup Alaçatı’ya 70 dakika olup 35 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek ulaşım hizmeti vermektedir.

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Aydın-Nazilli Servis Güzergahı: Nazilli, İsabeyli, Atça, Yeni Pazar, Sultanhisar, Umurlu Köşk, Aydın Otogarı, Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Nazilli Otogarı (1 Nolu Peron), İsabeyli Kavşağı, Atça Meslek Yüksek Okulu Önü, Sultanhisar Üniversite Önü, Köşk Belediyesi Karşısı, Aydın Otogar, Shell Benzin İstasyonu, Polat Petrol'dan yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Adnan Menderes Havalimanı, Aydın Diyaliz Merkezi, Pehlivanoğlu Avm Önü, Aydın Otogar, Köşk Belediyesi Önü, Sultanhisar Üniversite Önü, Atça Meslek Yüksek Okulu Önü, İsabeyli Kavşağı, Nazilli Otogarı'dır.

Havaş, Nazilli’den 120 dakika 45 TL, Aydın’dan 90 dakika olup 35 TL bilet fiyatıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek ulaşım hizmeti vermektedir.

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Kuşadası-Söke Servis Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı'ndan İzmir Aydın Otoyolu, Kuşadası, Davutlar Kavşağı, Söke'ye ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Söke Otogar, Kuşadası Kipa AVM yanı (Shell benzin istasyonu), Kuşadası Otogar, Selçuk'dan (Devlet hastanesi acil önü) yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Selçuk (Devlet Hastanesi acil önü), Kuşadası Otogar, Davutlar Kavşağı (Akkuş Ekmek Fırını Önü) ve Söke Otogarı'dır.

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Manisa Servis Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir, Ankara Otoyolu, Bornova Ankara Asfaltı Manisa Kavşağı, İzmir Manisa Yolu, Manisa Merkez Mimar Sinan Bulvarı, Manisa Otogarı’na ulaşım sağlanmaktadır.

Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Manisa Otogar (39 Nolu Peron) Eski Garaj, Manisa Prime Avm, Anemon durağından Manisa kavşağı Ankara asfaltı Bornova'dan yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.

Havaş, Manisa’ya 90 dakika olup 27 TL bilet fiyatıyla şehir merkezindeki trafik durumuna göre değişiklik göstererek ulaşım hizmeti vermektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 04 87

Adnan Menderes Havalimanı Belediye Otobüsü (Eshot)

Eshot Belediye Otobüsü: Eshot ile havalimanına yaklaşık 45-50 dakikada şehir merkezine ulaşmak isteyen misafirler için; Bilet 35 ve kentkart sisteminin kullanıldığı otobüsler hizmet vermektedir. Toplu taşımada kullanılan kent kartın havalimanı ulaşımında ise tam bilet 7,12 TL ve Bilet 35 için 2 Kontör ücret ödemesi ile mevcuttur.

Havalimanından hareket eden Eshot havalimanı otobüsleri; Mavişehir Semti, Alsancak Semti Cumhuriyet Meydanı, İzotaş arasında karşılıklı hizmet veren otobüslerdir. Belediye otobüsü 24 saat çalışan hatlarıyla hizmeti vermektedir.

200 Eshot Belediye Otobüsü / Mavişehir Semti Aktarma Merkezi - Adnan Menderes Havalimanı 202 Eshot Belediye Otobüsü / Alsancak Semti Cumhuriyet Meydanı - Adnan Menderes Havalimanı 204 Eshot Belediye Otobüsü / İzotaş (Bornova - Metro - Otogar)- Adnan Menderes Havalimanı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı-İzotaş Otogar: Havalimanından İzmir Otogar’a ulaşmak isteyen misafirler için; Bilet 35 ve İzmirim kart sisteminin kullanıldığı belediye otobüslerinde; biniş kent kart ile İzotaş Şehirlerarası Terminal’e yaklaşık 50-60 dakika süre içerisinde ulaşılmaktadır.

204 Eshot Otobüsü / İzotaş (Bornova - Metro - Otogar)- Adnan Menderes Havalimanı
Eshot Belediye Otobüsü Çağrı Merkezi: 0232 293 50 00

Adnan Menderes Havalimanı İzban-Metro

İzban ile Aliağa-Cumaovası arasındaki hattı; 136 km olup 40 istasyonu ile hizmet veren raylı toplu taşıma sistemleridir. İzban kart sisteminin kullanıldığı tam bilet 3 TL, Öğrenci 1,80 TL ücretiyle ulaşım hizmeti vermektedir.
İzmir Adnan Menderes Havaalanından-Aliağa güzergahına sabah 05:26 saatinde başlayıp gece 23:14 saatiyle hizmet vermektedir. Aliağa istikametinden Alsancak ve Karşıyaka yönüne gitmek için trene binmek gerekmektedir. Aliağa’dan başlayan İzban seferleri havalimanı İç Hatlar Terminali önünde bulunan istasyondan geçerek Torbalı’ya kadar son duraktır.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir Otogar arasında 26 km mesafe de yer almaktadır. Otogar’a ulaşım aracı, Eshot ve İzban minibüslere aktarma yaparak İzmir Otogarı’na ulaşım sağlanmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi

İzmir Havalimanı, şehir merkezine 16,9 km uzaklıkta yer alan en rahat ve hızlı ulaşım sağlayan araçlar taksilerdir. Taksi havalimanı iç ve dış hatlar yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.
Tabii ki bu taksi fiyatları değişim göstermektedir. Adnan Menderes Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek için İzmir Adnan Menderes Taksi Durağı internet sitesine bakmanızı tavsiye ederiz. Taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0232 274 20 75

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve güvenli bir şekilde rezevasyon yapabilirsiniz.

Adnan Menderes Havaalanı araç kiralama firmaları: Rent Go, Hertz, Armoni Rent A Car Europcar, Enterprise Rent A Car, Central Rent A Car, Sixt Rent A Car, Windy Car, Budget, Garenta, Abone Rent A Car, Avec Rent a Car, Goldcar, İzmir Drop Rent A Car, VizeCar İzmir, İren Rent A Car, Zeplin Car Rental, Payless Car Rental, Erboycar Rent A Car, Çizgi Rent A Car ve Gezgin 724 markalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Otopark

Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için havaalanının 7/24 açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli otoparkı mevcuttur. Otopark çıkış yerleri hariç başka yerde ödeme noktası bulunmamaktadır. Otoparkta bedensel engellilerin ve gazilerin kullandığı araçlara 15 güne kadar tarife uygulanmamaktadır. İç ve Dış Hatlar Otopark ücreti, saatlik 16 TL iken günlük ise 52 TL’dir.
Dış hatlar Terminaline yakın 1 adet 4 katlı kapalı otopark 2237 araç kapasitesiyle hizmet vermektedir. Dış hatlar Otoparkı her katı üç bölümden (sarı,mavi,kırmızı) oluşan 5 adet giriş makinesi ve 4 adet çıkış makinesi bulunmaktadır. Ayrıca otobüsler için 2 adet 40’ar araç kapasiteli açık otoparkı mevcuttur. Ayrıca her biri için 1 adet giriş ve çıkış yeri de bulunmaktadır. Dış hat otoparkına motosiklet park etmek ücretsizdir.
İç Hatlar Terminaline yakın 1 adet 4 katlı 2523 araç kapasiteli kapalı otoparkı ile hizmet vermektedir. İç hatlar Otoparkı her katı üç bölümden (sarı,mavi,kırmızı) 4 adet giriş makinesi ve 6 adet çıkış makinesi bulunmaktadır. Ayrıca otobüsler için 1 adet 30 araç kapasiteli açık otopark vardır ve 1’er adet giriş-çıkış yeri bulunmaktadır. İç hat otoparkına motosiklet park etmek ücretlidir.
CIP Otoparkı: İç Hatlar yolcu çıkışının güney yönünde 50 metre ilerisinde 347 araç kapasiteli 1 adet giriş ve 1 adet çıkış noktası bulunan bir otoparktır. Cıp Otopark ücreti, saatlik 14 TL iken günlük ise 47 TL’dir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Transfer

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir merkeze birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır. Havaalanından İzmir şehir merkezi, Karşıyaka, Çeşme, Kuşadası, Alaçatı, Alsancak birçok farklı noktaya ulaşım sağlayan havaalanı transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
İzmir transfer firmaların en yakınında yer alan İzmir Çeşme Transfer & Shuttle, Westline ve Tav Havalimanları’nda transfer mevcuttur. firmalar transfer hizmeti sunmaktadır.
İzmir transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan firmalar; Ege Transfer, ATS Transfer, STS Transfer, Bizim Transfer, Bit Transfer, My Transfer ve Alan Transfer şirketleri güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmaktadır.

İzmir İzotaş Otogarı Otobüs Firmaları

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; İzmir (İZOTAŞ) Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. İzmir Otogarı’ndan otobüs bileti alarak “İzmir Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir ve otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.