Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye’nin yolcu kapasitesine göre 5inci, kargo taşımacılığı açısından ise 3üncü havalimanı olma özelliği taşıyor. İzmir Havalimanı 1987 Yılından bu yana hizmet vermektedir. İzmir’in Gaziemir ilçesinde konumlanmış olan Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 14km mesafededir. Uluslararası statüde iç ve dış hatlarda uçuşlara ev sahipliği yapan Adnan Menderes Havalimanı, Foça’ya 100km, Çeşme’ye 95km, Seferihisar’a 45km, Kuşadası’na 78km mesafededir. İzmir Adnan Menderes Havalimanına ulaşım alternatifleri arasında, Havaş, (ESHOT) Belediye Otobüsü, Metro, Taksi ve Araç Kiralama imkanları bulunmakta olup, sayfamızda ihtiyacınız olan tüm ulaşım bilgilerini bulabilirsiniz.

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) kodu ile Gaziemir ilçesinde yer almaktadır. Özel aracınızla havalimanına gidecekseniz şehir merkezinden yola çıktığınızda takriben yarım saat sürecek bir yolculuk yapacaksınız. Alsancak’tan havalimanına gitmek için D550 karayolunu kullanabilirsiniz. Karşıyaka’dan çıkarsanız da çevreyolu üzerinden Gaziemir istikametinde devam ederek Adnan Menderes Havalimanı tabelalarını takip etmeniz gerekmektedir.

Havalimanına ulaşım ayrıca, Eshot belediye otobüsleri, havaş, taksi, metro ve özel transfer araçları ile sağlanmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Adres: Dokuz Eylül Mah. 35425 Gaziemir/İzmir
Çağrı Merkezi: 444 9 TAV (828)
TAV Adnan Menderes Havalimanı Santral: 0232 455 00 00

 

Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 
 
havaş

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Servis Saatleri

İzmir Adnan Menderes Havalimanı arası Havaş ile Alsancak’a 30 dakika, Karşıyaka-Mavişehir’e 70 dakika olup 50 TL bilet fiyatıyla şehir merkezindeki trafik durumuna göre değişiklik göstererek ulaşım hizmeti vermektedir.

Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için Havaş otobüslerini tercih ederseniz konforlu araçlarla rahat bir şekilde uçuşunuza gidebilirsiniz.

Karşıyaka-Mavişehir yönünde Havaş ilk sefer 03.00- son sefer 23.00, Alsancak’tan ilk sefer 03.30- son sefer 23.30’de yapılmaktadır. Havaş otobüsleri uçak sefer saatleri göz önüne alınarak düzenlenmiş olup, 60 dakikalık aralıklarla yolcu taşımaktadır. Havalimanı kalkışlı ile aynı güzergâhlar arasında seferler ise ilk sefer 08.40- son sefer 03.30 olmak üzere gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca Çeşme’den ilk sefer 02.30’dan son sefer 20.30 olmak üzere 2 saatte bir Havaş otobüsü bulunmakla birlikte, dönüş için Adnan Menderes Havalimanı kalkışlı ilk sefer 00.30- son sefer 22.30‘da yapılmaktadır.

 
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Seferleri
Saatleri Güzergah Ücret
30 dakika Adnan Menderes Havalimanı – Alsancak  45 TL
90 dakika Adnan Menderes Havalimanı – Aydın  140 TL
70 dakika Adnan Menderes Havalimanı - Karşıyaka 50 TL
100 dakika Adnan Menderes Havalimanı – Çeşme 140 TL
75 dakika Adnan Menderes Havalimanı – Alaçatı 140 TL
90 dakika Adnan Menderes Havalimanı – Kuşadası 140 TL
90 dakika Adnan Menderes Havalimanı – Aydın 40 TL
50 dakika Adnan Menderes Havalimanı – Urla 100 TL
 

Havaş İzmir Adnan Menderes Havalimanı Saatleri >
Havaş Çeşme Adnan Menderes Havalimanı Saatleri >
Havaş Urla Adnan Menderes Havalimanı Saatleri >

Sponsorlu Bağlantılar

 

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Alsancak-Karşıyaka-Mavişehir Servis Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı’ndan, Gaziemir, Karabağlar, Yeşildere, Kahramanlar, Basmahane, Çankaya, Efes Oteli, Altınyol, Bayraklı üstgeçit, Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir’e ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Ege Park Avm, Bostanlı Vapur İskelesi (Tramvay durağı arkası), Karşıyaka İskele (Anıt Önü), Alsancak Efes Oteli'nden yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Gaziemir Tansaş, Karabağlar Orcaner, Alsancak Efes Oteli, Bayraklı Üst Geçit, Karşıyaka İskele, Bostanlı İskele, Ege Park Avm'dir.

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Urla Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı’ndan, Gaziemir, İzmir Çeşme Otoyolu ve Urla’ya ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktası: Urla İlçe Otogarı'ndan yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktası: Urla İlçe Otogarı

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Çeşme-Alaçatı Servis Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı - İzmir Çeşme Otoyolu - Alaçatı Terminali- Çeşme Otogar’a ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Çeşme Otogar ve Alaçatı Terminali'nden yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Alaçatı Terminali (Pazar yeri karşısı) ve Çeşme Otogar'dır.

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Aydın-Nazilli Servis Güzergahı: Nazilli, İsabeyli, Atça, Yeni Pazar, Sultanhisar, Umurlu Köşk, Aydın Otogarı, Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Nazilli Otogarı (1 Nolu Peron), İsabeyli Kavşağı, Atça Meslek Yüksek Okulu Önü, Sultanhisar Üniversite Önü, Köşk Belediyesi Karşısı, Aydın Otogar, Shell Benzin İstasyonu, Polat Petrol'dan yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Adnan Menderes Havalimanı, Aydın Diyaliz Merkezi, Pehlivanoğlu Avm Önü, Aydın Otogar, Köşk Belediyesi Önü, Sultanhisar Üniversite Önü, Atça Meslek Yüksek Okulu Önü, İsabeyli Kavşağı, Nazilli Otogarı'dır.

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Kuşadası-Söke Servis Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı'ndan İzmir Aydın Otoyolu, Kuşadası, Davutlar Kavşağı, Söke'ye ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Söke Otogar, Kuşadası Kipa AVM yanı (Shell benzin istasyonu), Kuşadası Otogar, Selçuk'dan (Devlet hastanesi acil önü) yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu İndirme Noktaları: Selçuk (Devlet Hastanesi acil önü), Kuşadası Otogar, Davutlar Kavşağı (Akkuş Ekmek Fırını Önü) ve Söke Otogarı'dır.

Havaş Adnan Menderes Havalimanı Manisa Servis Güzergahı: Adnan Menderes Havalimanı, Gaziemir, Ankara Otoyolu, Bornova Ankara Asfaltı Manisa Kavşağı, İzmir Manisa Yolu, Manisa Merkez Mimar Sinan Bulvarı, Manisa Otogarı’na ulaşım sağlanmaktadır.
Adnan Menderes Havalimanı Havaş Yolcu Alma Noktaları: Manisa Otogar (39 Nolu Peron) Eski Garaj, Manisa Prime Avm, Anemon durağından Manisa kavşağı Ankara asfaltı Bornova'dan yolcu alınarak Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım sağlanmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 04 87

 
eshot

Eshot Adnan Menderes Havalimanı Belediye Otobüsü Seferleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde hizmet veren ESHOT 200, 20 204 ve 206 no hatlı otobüsleri aracılığıyla 24 saat kesintisiz Adnan Menderes Havalimanına ulaşım olanağı bulunmaktadır. 200 ve 204 numaralı otobüsler 1 saat, 202 numaralı hat ise 45 dakikada bir sefer yapmaktadır. ESHOT Otobüsleri ile yolculuk yapmak için bakiye yüklemeli İzmirim Kart’ınızın olması gerekmektedir. İzmirim kart ile bir tam bilet fiyatı 8,78 TL‘dir. Havalimanına 2 tam bilet ile gidilebilmektedir.

 
ESHOT Adnan Menderes Havalimanı Hatları
Hat Güzergah Ücret
200 Eshot Mavişehir Semti Aktarma Merkezi - Adnan Menderes Havalimanı 8,78 TL
202 Eshot Alsancak Semti Cumhuriyet Meydanı - Adnan Menderes Havalimanı 8,78 TL
204 Eshot İzotaş (Bornova - Metro - Otogar)- Adnan Menderes Havalimanı 8,78 TL
206 Eshot Şirinyer Aktarma Merkezi - Adnan Menderes Havalimanı 8,78 TL

Eshot İzmir Adnan Menderes Havalimanı Sefer Saatleri >

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı-İzotaş Otogar: Havalimanından İzmir Otogar’a ulaşmak isteyen misafirler için; Bilet 35 ve İzmirim kart sisteminin kullanıldığı belediye otobüslerinde; biniş kent kart ile İzotaş Şehirlerarası Terminal’e yaklaşık 50-60 dakika süre içerisinde ulaşılmaktadır.

204 Eshot Otobüsü / İzotaş (Bornova - Metro - Otogar)- Adnan Menderes Havalimanı
Eshot Belediye Otobüsü Çağrı Merkezi: 0232 293 50 00

Adnan Menderes Havalimanı İzban-Metro İle Ulaşım

İzban ile en kuzeyde Aliağa ile en güneyde Torbalı arasındaki hat uzunluğu 136 km olup 40 istasyonu ile hizmet veren raylı toplu taşıma sistemleridir. İzban kart sisteminin kullanıldığı Tam bilet 8,78 TL, Öğrenci 3,00 TL ücretiyle ulaşım hizmeti vermektedir.

İzmir Adnan Menderes Havaalanından-Aliağa güzergahına ilk sefer 05:20 saatinde başlayıp son sefer 23:15 olmak üzere ulaşım hizmet vermektedir. Aliağa istikametinden Alsancak ve Karşıyaka yönüne gitmek için trene binmek gerekmektedir. Aliağa’dan başlayan İzban seferleri havalimanı İç Hatlar Terminali önünde bulunan istasyondan geçerek Torbalı’ya kadar ulaşmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve İzmir Otogar arasında 26 km mesafe de yer almaktadır. Otogar’a ulaşım aracı, Eshot ve İzban minibüslere aktarma yaparak İzmir Otogarı’na ulaşım sağlanmaktadır.

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Vapur ile Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı için kullanabileceğiniz İzdeniz vapur seferlerine göre Bostanlı, Karşıyaka, Bayraklı, Alsancak, Pasaport, Konak, Göztepe ve Üçkuyular olmak üzere sekiz iskeleden sefer yapılmakta, ayrıca Üçkuyular ve Bostanlı iskeleleri arasında sürekli sefer yapan arabalı vapur hizmet vermektedir.
İzdeniz irtibat numarası: 0232 320 00 35

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, şehir merkezi arası 14 km uzaklıkta en rahat ve hızlı ulaşım sağlayan araçlar taksilerdir. Taksiler havalimanı iç ve dış hatlar yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir.

 
Adnan Menderes Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Süre Ücret
Adnan Menderes Havalimanı - Balçova 23 dakika 190,00 TL
Adnan Menderes Havalimanı - Konak 37 dakika 200,00 TL
Adnan Menderes Havalimanı - Karşıyaka 43 dakika 560,60 TL
Adnan Menderes Havalimanı - Çeşme 60 dakika 1,200 TL

Tabii ki bu taksi fiyatları değişim göstermektedir. Adnan Menderes Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek için İzmir Adnan Menderes Taksi Durağı telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0232 274 20 75

 

Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve güvenli bir şekilde rezevasyon yapabilirsiniz.

Adnan Menderes Havaalanı araç kiralama firmaları: Rent Go, Hertz, Armoni Rent A Car Europcar, Enterprise Rent A Car, Central Rent A Car, Sixt Rent A Car, Windy Car, Budget, Garenta, Abone Rent A Car, Avec Rent a Car, Goldcar, İzmir Drop Rent A Car, VizeCar İzmir, İren Rent A Car, Zeplin Car Rental, Payless Car Rental, Erboycar Rent A Car, Çizgi Rent A Car ve Gezgin 724 markalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

 

Adnan Menderes Havalimanı Otopark Ücretleri

Özel araçları ile havalimanına ulaşım sağlayacaklar için havaalanının 7/24 açık ve kamera sistemiyle korunan güvenli otoparkı mevcuttur. Otopark çıkış yerleri hariç başka yerde ödeme noktası bulunmamaktadır. Dış hatlar Terminaline yakın 1 adet 4 katlı kapalı otopark 2237 araç kapasitesiyle hizmet vermektedir. Dış hatlar Otoparkı her katı üç bölümden (sarı,mavi,kırmızı) oluşan 5 adet giriş makinesi ve 4 adet çıkış makinesi bulunmaktadır. Ayrıca otobüsler için 2 adet 40’ar araç kapasiteli açık otoparkı mevcuttur. Ayrıca her biri için 1 adet giriş ve çıkış yeri de bulunmaktadır. Dış hat otoparkına motosiklet park etmek ücretsizdir.

İç Hatlar Terminaline yakın 1 adet 4 katlı 2523 araç kapasiteli kapalı otoparkı ile hizmet vermektedir. İç hatlar Otoparkı her katı üç bölümden (sarı,mavi,kırmızı) 4 adet giriş makinesi ve 6 adet çıkış makinesi bulunmaktadır. Ayrıca otobüsler için 1 adet 30 araç kapasiteli açık otopark vardır ve 1’er adet giriş-çıkış yeri bulunmaktadır. İç hat otoparkına motosiklet park etmek ücretlidir.

CIP Otoparkı: İç Hatlar yolcu çıkışının güney yönünde 50 metre ilerisinde 347 araç kapasiteli 1 adet giriş ve 1 adet çıkış noktası bulunan bir otoparktır.

 
Otopark Ücret Abonelik
0-1 Saat 31 TL 4 gün (216 TL)
1-3 Saat 43 TL 7 Gün (349 TL)
3-6 Saat 64 TL 15 Gün (478 TL)
6-12 Saat 69 TL 30 gün (550 TL)
12-24 Saat 101 TL -
 

Ayrıca isteyen yolcular için 2 adet Dışhat Gelen-Giden katı Giriş kapılarında, 2 adet İçhat Gelen-Giden katı Giriş kapılarında, olmak üzere toplam 4 adet mobo ile VALE hizmeti verilmektedir.

Adnan Menderes Havalimanı Transfer

Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzmir merkeze birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.

Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır. Havaalanından İzmir şehir merkezi, Karşıyaka, Çeşme, Kuşadası, Alaçatı, Alsancak birçok farklı noktaya ulaşım sağlayan havaalanı transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İzmir transfer firmaların en yakınında yer alan İzmir Çeşme Transfer & Shuttle, Westline ve Tav Havalimanları’nda transfer mevcuttur. İzmir transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan bazı firmalar; Ege Transfer, ATS Transfer, STS Transfer, Bizim Transfer, Bit Transfer, My Transfer ve Alan Transfer şirketleri güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmaktadır.

 

İzmir İzotaş Otogarı Otobüs Firmaları

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yaptığınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan İzmir İzotaş Otogarından ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının iletişim bilgileri sitemizde yer almaktadır. İzmir otobüs bileti alarak Türkiye’nin her şehrine şehirler arası otobüs yolculuğu ile ulaşabilirsiniz.