Kars Harakani Havalimanı Ulaşım

Tarihinde İpek Yolu’nun kesiştiği konumda bulunan Kars, tarihi, mimari yapıları, kış turizmi ve lezzetli mutfağı ile gelen ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Kars iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Kars Harakani Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Kars Havalimanı 1988 yılında açılmış sivil kategoride iç ve dış hatları ile yolculara hizmet vermektedir. Kars Havaalanının adı 2015 yılında Kars Harakani Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; kafe, büfe, wifi, emanet eşya bürosu, mescit, sağlık hizmetleri, bebek bakım odası, atm ve otopark imkanları mevcuttur.
Kars Harakani Havalimanı (KSY) kodu ile Kars merkezde Karacaören Köyü’nde yer almaktadır. Kars il merkezine 6 km uzaklıkta yaklaşık olarak 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Kars Havalimanı çevre şehirleri içinde önemlidir. Çünkü gelen ve giden yolcular Ardahan ve Artvin şehirlerine de ulaşmaktadır.
Kars Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve araç kiralama ile sağlanmaktadır. Ayrıca havalimanına THY ve Sun Express Havayollarının kara servisi, havalimanı ve Ardahan arası ulaşım sağlamaktadır. Kars’a inişten sonra çevre il ve ilçelere gidebilmek için Kars Otogar’dan hareket eden otobüsleri tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ KARS HARAKANİ HAVALİMANI
Adres: Karacaören Köyü Pk:36000 Merkez / Kars
Telefon Numarası: 0474 213 56 68

Kars Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Kars Harakani Havalimanı Belediye Otobüsü

Kars Havalimanı ulaşımı; belediye otobüsleri uçak saatlerine göre şehir merkezi ve havalimanı arasından karşılıklı seferler düzenlemektedir. Harakani Havalimanı iç hatlar kapı çıkışlarından geçen belediye otobüsleri 5 TL ücret ödemesiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.
Kars Havalimanı servisi uçakların havalimanına iniş saatinden 30 dakika sonra Kars il merkeze hareket etmektedir. Kars il merkezinden ise uçuştan 2 saat öncesi hareket ederek havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

Kars Şehir Merkezi - Kars Havalimanı: Faikbey Caddesi Vergül Turizm Acentesi önünden hareket ederek havalimanına ulaşım sağlamaktadır.

Ardahan – Kars Havalimanı: Ardahan ili Kongre Caddesi Sınır Turizm acentası önünden uçakların iniş saatinden 30 dakika sonra Ardahan’a hareket etmektedir. Ardahan il merkezinden havalimanına ise uçuştan 2 saat 50 dakika öncesi hareket ederek ulaşım sağlamaktadır.

Ardahan Sınır Turizm Telefon Numarası: 0478 211 25 55

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kars Harakani Havalimanı Taksi

Kars Havaalanından şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar yolcu çıkışları önünden hizmet vermektedir. Kars Harakani Havalimanı’ndan şehir merkezine 6 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir.
Kars Harakani Havalimanı - Kars Şehir merkezi arası taksi 35-40 TL’dir.
Kars Harakani Havalimanı – Kars Otogar arası taksi 50-55 TL’dir.
Kars Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Kars Harakani Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.
Kars Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0535 937 76 76

Kars Harakani Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Kars Havalimanı’ndan ulaşmak istediğiniz destinasyonlara ulaşmanız için, havalimanı iç-dış hatlar gelen yolcu karşılama salonunda araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Kars Harakani Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Kars Harakani Havalimanı içerisinde bulunan firmalar:
Avis - Telefon Numarası: 0532 551 36 38
Budget - Telefon Numarası: 0532 393 97 77
Can Reis - Telefon Numarası: 0532 687 50 36
Cankayaoğku Rent A Car - Telefon Numarası: 0506 365 36 36 firmalarından araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kars Harakani Havalimanı Otopark

Kars Harakani Havalimanı'nda özel olarak işletilen açık otopark; iç hatlar terminali karşısında 300 araç kapasitesi ile hizmet vermektedir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 15 adet özel park yerleri de mevcuttur. Kars Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.
Kars Harakani Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0535 252 23 42

Kars Harakani Havalimanı Transfer

Kars Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur. Kars Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Kars transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan şehir merkezinde bulunan Akbulutlar Araç Kiralama firması güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Kars Otogarı Otobüs Firmaları

Kars Otogarı - Kars Havalimanı arası 9 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Kars Harakani Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Kars Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Kars Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Kars Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.