Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Karadeniz’in en uzun sahiline sahip Ordu, yaylaları, denizi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan şehrimizdir. Fındığı ve dereleriyle ünlü olan kent, yeşil ve mavinin her tonunu görüldüğü yegane güzel bölgelerden biridir. Ordu iline çevre illerden ve Türkiye’nin her yerinden karayolu ve havayolu ile ulaşım vardır.

 

Ordu-Giresun Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Ordu Giresun Havalimanı 22 Mayıs 2015 yılından itibaren sivil kategoride iç hat ve dış hat uçuşlarıyla ulaşım hizmeti vermektedir. Havalimanı Türkiye ve Avrupa da deniz üzerine inşaa edilen ilk ve tek havalimanıdır. Ordu-Giresun Havalimanı içerisinde ihtiyaçlara göre; restoran, sağlık hizmetleri ve otoparkı imkanları mevcuttur.
Ordu-Giresun Havalimanı (OGU) kodu ile Ordu’nun Gülyalı ilçesinde yer almaktadır. Ordu il merkezine 13 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Havalimanına her gün Ünye, Fatsa, Kumbaşı, Altınordu, Gülyalı - Tirebolu, Espiye, Keşap, Giresun, Bulancak, Piraziz il ve ilçelerinden ulaşım mümkündür.
Ordu Giresun Havalimanı ulaşım hizmeti, özel minübüsler, havaş, taksi ve araç kiralama sistemiyle sağlanmaktadır. Ordu’ya inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için havalimanından hareket eden servisler ya da Ordu Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ ORDU GİRESUN HAVALİMANI
Adres: Hoşköy Mah. Ordu Cad. No:28/52 Gülyalı/ORDU
Telefon: 0452 226 28 52
Faks: 0452 226 28 35

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Havaş Ordu-Giresun Havalimanı Servis Saatleri

Ordu Giresun Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından Ordu şehir merkezİne seferler düzenlenmektedir. Yolcu çıkış kapısına gelerek havaş servislerinden yararlanılabilmektedir. Ordu-Giresun Havalimanı’na hareket eden Havaş, Ünye 30 TL, Fatsa 25 TL, Kumbaşı 14 TL, Ordu 14 TL bilet fiyatlarıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek toplamda havalimanına yaklaşık 95 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Ordu-Giresun Havalimanı Servis Güzergahı: Ünye, Fatsa, Kumbaşı, Ordu, Ordu-Giresun Havalimanı’dır.

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan İtibaren Havaş Yolcu Alma Noktaları:
Ünye: Otogar - havalimanı arası 95 dakika sürmektedir.
Fatsa: Otogar - havalimanı arası 75 dakika sürmektedir.
Kumbaşı: Metro Yazıhanesi Önü - havalimanı arası 45 dakika sürmektedir.
Ordu: Otogar - havalimanı arası 25 dakika süreyle havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Havalimanı Giresun Servis Güzergahları
Ordu Giresun Havalimanı'na inen tüm iç hatlar uçakların inişleri için havaalanından Giresun şehir merkezine seferler düzenlenmektedir. Yolcu çıkış kapısına gelerek havaş servislerinden yararlanabilmektedir. Ordu-Giresun Havalimanı’na hareket eden Havaş, Tirebolu 34 TL, Espiye 32 TL, Keşap 23 TL, Giresun 23 TL, Bulancak 15 TL, Ordu-Giresun Havalimanı bilet fiyatlarıyla şehir merkezine trafik durumuna göre değişiklik göstererek toplamda havalimanına yaklaşık 125 dakikalık sürede ulaşım hizmeti vermektedir.

Ordu-Giresun Havalimanı Servis Güzergahı: Tirebolu, Espiye, Keşap, Giresun, Bulancak, Ordu-Giresun Havalimanı’dır.

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan İtibaren Havaş Yolcu Alma Noktaları:
Tirebolu: Otogar İçi Kamil Koç Yazıhanesi - havalimanı arası 105 dakika sürmektedir.
Espiye: Otogar Karşısı Üst Geçit Altı - havalimanı arası 65 dakika sürmektedir.
Keşap: Otogar Karşısı - havalimanı arası 45 dakika sürmektedir.
Giresun: Başar Otel Önü, Devlet Hastanesi Karşısı - havalimanı arası 30 dakika sürmektedir.
Bulancak: Kılıç Center Önü Yaşarlar Petrol önünden yolcu alarak 20 dakika süre ile havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Ordu-Giresun Havalimanı Havaş Otobüs İşletmesi Telefon Numarası: 0850 222 0 487

Sponsorlu Bağlantılar

 

Ordu-Giresun Havalimanı Taksi

Ordu Havaalanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için S.S 149 No'lu Gülyali Merkez Taksi Karayolu Kooperatifi’nin hizmet verdiği taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden 7/24 hizmet vermektedir. Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine 15 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 20 dakika süren yol ücreti tahmini 70 TL tutabilir.
Ordu Giresun Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Ordu-Giresun Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için taksi ücretlerini net öğrenebilmek adına aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Ordu Airport Havalimanı Taksi Telefon Numarası: 0553 675 38 52

Ordu-Giresun Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Ordu Giresun Havalimanı araç kiralama şirketleri havaalanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Ordu-Giresun Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Ordu Havaalanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:
Gezgin724 - Telefon Numarası: 0850 466 27 66
Çakra Rent A Car - Telefon Numarası: 0452 811 34 61
Oftaş Rent A Car - Telefon Numarası: 0452 811 34 06
Carplus Rent A Car – Telefon Numarası: 0 452 666 5228
Rentline Rent A Car - Telefon Numarası: 0452 500 65 00 araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Ordu-Giresun Havalimanı Otopark

Ordu-Giresun Havalimanı'nda içerisinde iç ve dış hatlar terminal otoparkı; yakın olup yürüme mesafesinde 289 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 20 adet özel park yerleri de vardır. Havaalanı otoparkında gişelerine ödeme yaptıktan 15 dakika sonra çıkış yapılmaktadır. Aksi takdirde cezai işlem uygulanmaktadır. Ordu-Giresun Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 9,25 TL’dir.

Ordu-Giresun Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0452 226 28 52

Ordu-Giresun Havalimanı Transfer

Ordu Giresun Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.
Ordu transfer firmaların başında yer alan Progo Travel gibi özel transfer hizmeti sunan ve şehir merkezinde bulunan seyahat acentelerinden güvenli ve konforlu transfer ulaşımı sağlanmaktadır.

Ordu Otogarı Otobüs Firmaları

Ordu Otogarı – Ordu Gireun Havalimanı Airport arası 17 km mesafe bulunmasıyla havaş, özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Ordu Giresun Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Ordu Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri web sitemizde yer almaktadır. Ordu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Ordu Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.