Ordu Giresun Havalimanı (OGU)

ordu giresun havalimanı
 
 
devlet hava meydanları işletmesi

Ordu Giresun Havalimanı İletişim Bilgileri

DHMİ Ordu Giresun Havalimanı Müdürlüğü

Adres: Hoşköy Mah. Ordu Cad. NO:28/52 Gülyalı/ORDU
Tel: 0452 226 28 52
Faks: 0452 226 28 36
E-mail: infoordugiresun@dhmi.gov.tr

 

Sponsorlu Bağlantılar

 

Ordu – Giresun Havalimanı

Türkiye’de en yeni havalimanlarından biri olarak bilinen Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu ile Giresun’un ortasında bir noktada konumlandırılmıştır. Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçeleri arasında bir noktada hayata geçirilen bu havalimanı, sivil kategoride faaliyet göstermektedir. Üstelik hem Türkiye’de hem de Avrupa’da deniz üzeri doldurularak inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma unvanına sahip Orgu-Giresun Havalimanı, bir yılda 3 milyona yakın yolcu için hizmet vermektedir.

Uluslararası havalimanı statüsünde olan ve gerek yurt içi gerekse yurt dışı uçuşları gerçekleştirilen bu havalimanı, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus Airlines, SunExpress Hava Yolları, Atlas Global Hava Yolları ve GermanWings Hava Yolları gibi yerli ve yabancı firmaların uçaklarına ev sahipliği yapmaktadır. Üstelik Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya gibi iç hatların yanı sıra Köln, Münih, Frankfurt, Sututtgart ve Düsseldorf gibi dış hat seferleri de yine bu havalimanı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Ordu – Giresun Havalimanı Tarihi

Ordu ile Giresun’un arasında inşa edilmiş olan Ordu-Giresun Havalimanı, daha çok Ordu il sınırları içerisinde yer alan bir havalimanıdır. Sivil kategoride faaliyet gösteren bu havalimanı, 2015 yılından bu yana hizmet vermektedir. Yaklaşık olarak 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olan bu havalimanı, oldukça modern tasarımı ve en yeni teknolojik donanımları ile dikkat çekmektedir.

Her iki kent arasında oldukça kolay bir ulaşım sağlayan Ordu-Giresun Havalimanı, bölge halkına havayolu ulaşım hizmetleri sunmaktadır. Üstelik yurt içi ve yurt dışı ulaşım konusunda da kolaylık sağlayan bu havalimanı, yolcuları tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak donatılmıştır.

Ordu – Giresun Havalimanı Özellikleri

Türkiye’de ve Avrupa’da deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu – Giresun Havalimanı, en yeni teknolojik ürünlerle donatılmış olan bir havalimanı olmasıyla dikkat çekmektedir. Dolayısıyla Ordu-Giresun Havalimanı özellikleri birçok yolcu tarafından merak edilirken, havalimanı bünyesinde cafeden büfeye, restorandan mescide, araç kiralama ofislerinden bekleme salonu ve otoparka varana kadar birçok tesis bulabilmek mümkündür.

Ayrıca kent merkezine 25 km uzaklıkta konumlandırılan bu havalimanında bankaların ATM’leri de bulunmaktadır.

Ordu – Giresun Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Ordu-Giresun Havalimanı’na nasıl gidilir?” sorusunu genellikle yolcular tarafından araştırılmaktadır. Ordu’dan da, Giresun’dan da ulaşımı oldukça kolay olan bu havalimanına her iki şehirden de ulaşım sağlayan araçlar bulunabilmektedir. Özellikle de Havaş gibi havalimanı yolcu servisleri kolay bir ulaşım sağlarken, ayrıca özel araç, kiralık araç, taksim ya da minibüs gibi toplu taşıma araçları ile de havalimanına kısa sürede ulaşabilmek mümkündür. Kent merkezinden havalimanına ulaşım ise yaklaşık 30-40 dk kadar sürmektedir.

Havalimanı Sayfaları Kullanım Şartları: e-yasamrehberi.com web sitesinde sadece bilgi amaçlı yayınlanan ve yanlış veya eksik olduğu ortaya çıkan uçuş bilgilerine göre hareket edilmesi sonucu maruz kalınan herhangi bir kayıp, zarar veya hasara yönelik sorumluluk kabul etmemektedir. Üçüncü taraf bu uçuş bilgilerinin yanlışlığından veya eksikliğinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi bunlarla ilgili hiçbir zımni teminatı da kabul etmez.