Siirt Havalimanı Ulaşım

Siirt Havalimanı Siirt’in Pınarca Köyü mevkiinde 1994 yılından bu yana sivil kategoride iç hat uçuşları ile faaliyet göstermektedir. Havalimanından Ankara ve İstanbul havalimanlarına seferler düzenlenmektedir. Siirt Havalimanı şehir merkezine 14km mesafede olup ulaşım belediyeye ait otobüsler, taksiler ve havalimanı transfer araçları ile sağlanmaktadır. Sayfamızda Siirt Havalimanı ulaşım bilgileri detaylı olarak yer almaktadır.

 

Siirt Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Siirt Havalimanı (SXZ) kodu ile Siirt’in merkez Pınarca Köyü’nde yer almaktadır. Siirt il merkezine 14 km uzaklıkta yaklaşık olarak 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla şehir merkezinden D370 ve Siirt Dilektepe Yolu üzerinden kuzey yönünde Siirt Havalimanı tabelalarını takip ederek varış noktasına kolayca ulaşabilirsiniz.

Siirt Havalimanı ulaşım hizmeti, belediye otobüsleri, taksiler ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Siirt’e inişten sonra; yakın il ve ilçelere gidebilmek için Siirt merkezden ya da Siirt Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

SİİRT HAVALİMANI
Adres: PK/13 Pınarca Köyü / SİİRT
Telefon: 0484 254 22 02

 

Siirt Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 

Siirt Havalimanı Belediye Otobüsü Saatleri

Siirt Belediyesine ait otobüs hattı ile havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca uçak saatlerinden 2 saat önce il merkezinden hareket etmektedir. Havalimanı ulaşım ücreti 2,50TL olup ortalama 30dk sürmektedir.

Sorularınız için Siirt Belediyesi iletişim: 444 56 25

Sponsorlu Bağlantılar

 

Siirt Havalimanı Taksi

Siirt Havalimanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Havaalanına giden taksiler terminal çıkışı önünde olup, konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti vermektedir. Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezine 14 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 20 dakika süren yol ücreti tahmini 40-50 TL tutabilir.

Siirt Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Siirt Havalimanı – Siirt Adliyesi 40 - 50 TL
Siirt Havalimanı – Anderapark AVM 50 - 60 TL
Siirt Havalimanı – Saat Kulesi 30 - 40 TL
Siirt Havalimanı – Öğretmen Evi 35 - 45 TL
Siirt Havalimanı – Valilik 25 - 35 TL
Siirt Havalimanı - Siirt Belediyesi 30 - 35 TL
Siirt Havalimanı – Siirt Devlet Hastanesi 30 - 35 TL
Siirt Havalimanı – Üniversite 15 - 20 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Siirt Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Siirt Havalimanı taksi bilgileri için aşağıdaki telefon numarasını arayabilirsiniz.

Siirt Airport Havalimanı Telefon Numarası: 0484 254 22 02

 

Siirt Havalimanı Araç Kiralama / Rent a Car

Siirt Havalimanı araç kiralama şirketleri şehir çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Siirt Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Siirt il merkezinde yer alan araç kiralama firmaları:

 

Siirt Havalimanı Otopark Ücretleri

Siirt Havalimanı'nda içerisinde iç hatlar terminaline yürüme mesafesine yakın otopark mevcuttur. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için özel park yerleri de vardır. Siirt Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.

Siirt Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1saat arası otopark bedeli 6,00TL
1-3saat arası otopark bedeli 9,25TL
3-6saat arası otopark bedeli 10,50TL
6-12saat arası otopark bedeli 16,50TL
12-24saat arası otopark bedeli 20,25TL
2022 yılı otopark abonman ücreti ise 73,00TL olarak belirlenmiştir.

Siirt Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0484 254 22 02

 

Siirt Havalimanı Transfer

Siirt Havalimanı’ndan il ve çevresine birlikte seyahat ettiğiniz kişi sayısına göre uygun araç ve uygun fiyatlarla transfer şirketlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama bölümünde yer verdiğimiz rent a car firmalarında da transfer hizmeti mevcuttur.
Siirt Havaalanından bireysel transfer, grup transferi, VIP Transfer ve paylaşımlı (Shuttle) hizmeti sunan firmalar vardır.

 

Siirt Otogarı Otobüs Firmaları

Siirt Otogarı - Siirt Airport arası 11 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Siirt Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Siirt Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Siirt Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Siirt Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.