Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop Havalimanı şehir merkezine 8km uzaklıkta konumlanmış olup, 1993 yılından beri sivil kategoride iç hat ve dış hat uçuşları ile ulaşım hizmeti vermektedir. Sinop Havalimanı ulaşım seçenekleri arasında halk otobüsleri, taksiler ve havalimanı transfer servisleri bulunmakta olup, Havaş ve belediye otobüsü ile ulaşım bulunmamaktadır. Sayfamızda Sinop Havalimanı ulaşım hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Sinop Havalimanı Nerede? Nasıl Gidilir?

Sinop Havalimanı (NOP) kodu ile Sinop’un merkeze bağlı Bostancılı Köyü’nde yer almaktadır. Sinop şehir merkezine 8 km uzaklıkta yaklaşık olarak 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Özel aracınızla Sinop şehir merkezinden Sinop Efelek yolu üzerinden kuzey yönünde Sinop cezaevi istikametine doğru ilerleyip yol boyunca havalimanı tabelalarını takip ederek yaklaşık 15 dk’da varış noktasına ulaşabilirsiniz.

Sinop Havalimanı ulaşım hizmeti, özel halk otobüsleri, taksiler ve özel transfer araçlarıyla sağlanmaktadır. Sinop’a inişten sonra yakın il ve ilçelere gidebilmek için Sinop merkezden ya da Sinop Otogardan hareket eden özel ve toplu taşıma araçlarını tercih ulaşım sağlayabilirsiniz.

DHMİ SİNOP HAVALİMANI
Adres: Bostancılı Mahallesi, Karagöl Akliman Mevkii, Posta Kutusu 66 Merkez/SİNOP
Telefon Numarası: 0368 271 56 08 / 0368 271 56 09

 

Sinop Havalimanı Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

 

Sinop Havalimanı Otobüs Seferleri

Sinop Havalimanına şehir merkezinden geliş ve gidişlerde karşılıklı olarak Metro Turizm firması tarafından otobüsler ile seferler düzenlenmektedir. Havalimanına inecek tüm uçaklar için uçak saatinden 90 dakika önce araçlar Meydan PTT önünden hareket etmektedir. Sinop Havalimanı ulaşım ücreti 15 TL’dir. Trafik durumuna bağlı olarak yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

Şehir Merkezinden Sinop Havaalanı Servis Güzergahı: Meydan PTT önü, Metro Turizm Yazıhanesi Önü ve Sinop Havalimanı.

Sinop Havalimanı Yolcu İndirme Noktaları: Sinop Havalimanı, Sinop Otogarı, Sinop Tarihi Cezaevi Önü, Şehir Merkezi, Adliye ve Metro Turizm Ofisi son duraktır.

Sinop Havalimanı Metro Turizm Otobüsü Telefon Numarası: 0368 260 34 57 / 0368 271 44 42

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sinop Havalimanı Taksi

Sinop Havalimanı şehir merkezi, otogar ve birçok merkezi yerlere rahat ve hızlı gitmek için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi havalimanı iç ve dış hatlar terminalleri yolcu çıkışları önünden, inen her uçak iniş saatlerinde hazır vaziyette olup hizmet vermektedir. Sinop Havalimanı’ndan şehir merkezine 8 kilometre mesafesiyle yaklaşık olarak 15 dakika süren yol ücreti tahmini 90-120 TL tutabilir.

Sinop Havalimanı Taksi Ücretleri
Güzergah Ücret
Sinop Havalimanı - Sinop Şehir Merkezi 80 - 90 TL
Sinop Havalimanı - Meydan 90 - 100 TL
Sinop Havalimanı - Sinop Tarihi Cezaevi 70 - 90 TL
Sinop Havalimanı - Yeni Otogar 60 - 70 TL
Sinop Havalimanı - Sinop Üniversitesi 40 - 50 TL
Sinop Havalimanı - Sinop Kalesi 80 - 90 TL
Sinop Havalimanı - İnceburun 140 - 160 TL
Sinop Havalimanı - Hamsilos Koyu 100 - 120 TL
Sinop Havalimanı - Ayancık 550 - 560 TL
Sinop Havalimanı - Boyabat 800 - 850 TL
Sinop Havalimanı - Türkeli 900 - 920 TL
 

Tabii ki bu fiyatlar değişim göstermektedir. Sinop Havalimanı taksi başlangıç fiyatıyla gideceğiniz yere kadar kilometre üzerinden ücret eklenmesiyle hesaplanmaktadır. Sinop Havalimanı taksi fiyat tarifesini öğrenmek ve rezervasyon için aşağıdaki telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Sinop Airport Havaalanı - Otogar Taksi Telefon Numarası: 0554 148 00 57
Sinop Airport Havaalanı - Otogar Taksi Yazıhane Telefon Numarası: 0368 271 55 92

 

Sinop Havalimanı Araç Kiralama / Rent A Car

Sinop Havalimanı içerisinde ve çevresinde yer alan birçok firmadan bütçenize göre kiralayacağınız araçlarla gideceğiniz yerlere konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Sinop Havalimanı Araç Kiralama sayfamıza göz atarak bilgi edinebilir ve aşağıda yer alan telefon numaralarını arayarak bilgi alıp güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz.

Sinop Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama firmaları:

 

Sinop Havalimanı Otopark Ücretleri

Sinop Havalimanı içerisinde özel bir kuruluş tarafından işletilen otopark, iç hatlar terminaline yürüme mesafesinde olup, 216 araç kapasitelidir. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için 14 özel park yerleri de vardır. Sinop Havalimanı taşıt çeşitlerine göre değişerek 1 saatlik otomobil park süresi ücreti 6 TL’dir.

Sinop Havalimanı Otopark ücret tarifesine göre otomobil için;
0-1 saat arası otopark bedeli 12,00 TL
1-3 saat arası otopark bedeli 18,00 TL
3-6 saat arası otopark bedeli 21,00 TL
6-12 saat arası otopark bedeli 32,00 TL
12-24 saat arası otopark bedeli 39,00 TL
2023 yılı otopark abonman ücreti ise 142,00 TL olarak belirlenmiştir.

Sinop Havalimanı Otopark Telefon Numarası: 0368 271 56 08

 

Sinop Otogarı Otobüs Firmaları

Sinop Otogarı - Sinop Airport arası 4 km mesafe bulunmasıyla toplu taşıma ve özel ulaşım araçları, taksi ve araç kiralama olanaklarını tercih ederek ulaşabilirsiniz.
Sinop Havalimanı’na yapacağınız uçuştan sonra gideceğiniz yere kara yolu ile devam edecekseniz; Sinop Otogarında ulaşım hizmeti veren otobüs firmalarının bilgileri internet sitemizde yer almaktadır. Sinop Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs bileti alarak “Sinop Otobüs Firmaları” sayfamız aracılığıyla Türkiye’nin hemen hemen her şehrine gideceğiniz yöne çalışan otobüs firmalarını görebilir, otobüs saatlerini öğrenebilir otobüs bileti fiyatlarına ulaşıp, otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz.